Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Já tohle fakt nechápu. Vždyť 2x5W na žádnou hlasitější kvalitní reprodukci není a 2x10W/4ohm při 28V umí dávat snad nejlevnější televizní TDAčko, TDA2009....

Web

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

2x5w je totalni blbost.  a s tranzistorama. a v HIFI....?. jsem fakt zvedavej jestli neco nekdo nekde najde.

uz jednom z duvodu tech mrdy IO.
tak se divam ze jsem ale jedinej co se snazil mechanikovi neco funkcniho ukazat.
a jestli jsem mamlas tak jsem,ale jestli tenhle autor pise ze mu to hraje do 150khz . verim mu.

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Ale kúúúrva... je spousta kvalitních tranzistorových zapojení, které by chodily třeba na 2x12V a dávaly 5-10W.
Jedním z takových relativně jednoduchých a přitom velice slušných zapojení je naše SPS50 /schéma všichni už máte.../, ta chodí od 2x7V, po drobné úpravě by chodila i od nižších napětí. Pokud se udělá na dobré desce a jako koncové tranzistory se použijí 30MHz MJ15030/15031, tak se s ní dá jít až na 60V/us.
Ale uniká mi smysl proč to dělat.

Web

(upravil ViperKing 23. 2. 2008 22:24)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

jasny no.. akorat cena toho zarizeni je nekde jinde. a byla by  škoda nevyuzit plnej potencial.

2 sinclair uploadni Vasi SPS at uvidim jak to ma být.

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

ViperKing schéma ti určitě nedá, to by škodil sám sobě. Jinak Aldax.cz tam se mrkni smile

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

jj. dival jsem se. neboj. libi se mi ta deska . vypada hodne poctive.  dokonce aj o tom premyslim.  ale nevim proc by schema nedal. stejnak se nikomu nevyplati delat dps atd. je to jednodusi to koupit jako stavebnici. ale to je jenom muj nazor

(upravil Kronos 23. 2. 2008 22:59)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Tak schéma dostaneš ke stavebnici, vím to sám ji mám doma. Jde spíš o to že kdyby někdo měl schéma tak by  to mohl začít kopírovat a vydávat za Aldax. Prodávát s hnusnou deskou a matrošem z GM a špinil by tak jméno Aldaxu. Neříkám že to budeš dělat, ale nevím jestli ti ho nabídne smile

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

asi mas pravdu to jsem si neuvedomil

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

ViperKing, 11 tranzistorů, 6 diod, 23 odporů a 11 kondenzátorů, na aldaxu mas obrazek jak plachtu, jak to ma byt smysluplne zapojeny z toho obrazku primo kouka, hodnoty si prepocitas, treba tam Sinclair udelal nekde chybu a je to !

(upravil mechanik 24. 2. 2008 20:32)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Dlhšie som sa tu neukázal...pôvodne som chcel postaviť niečo čo v pohode prehrá bežné komerkčné zosilovače sony a ostatné,niečo fakt špičkové ako tie slabé a drahé hight end zosiky...
No a ked to potom bude hrať kvalitne fakt že budem poznať slušní rozdiel tak si to dám na 1 pásmo fostex ktoré plánujem smile ked o tom budete čítať tak na 1 pásma sa bežne používajú zosiky 5w...

Na počúvanie nahlas tu preca mám seas L18 smile a zosik sony ktorý možno časom nahradím ALDAXom smile

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

jestli je L18 vhodna na halsitej poslech... ti ten 5W bude stacit s rezervou smile