Téma: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Neviete o schéme fakt kvalitného zosilovaču s malím výkonom?cca 5W tranzistorák schéma+popis.Viem že sa také robia myslím že mosfet... smile

(upravil ViperKing 21. 2. 2008 10:42)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

http://web.telia.com/~u85920178/use/afamp-4w.htm  -spolehlivej zdroj

plus dps http://web.telia.com/~u85930032/afamp-4w.zip

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

To je fakt kvalita!

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Frank: hhh ted nevim jak to myslis.  kazdopadne je to levne. jednoduche. a funguje to.. je vim ze konstrukce tohodle clovicka jsou jinaci.. ale opravdu kvalitni JSOU

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Kdybych chtěl kvalitní zes, tak nedělám tohle. Tak mě napadá, na co kvalitní 5W zes?

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

na nejakou hornu, nebo proste ctlivej vejskac v aktivu?

(upravil ViperKing 21. 2. 2008 22:51)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

no to bude ten zadrhel Franku. proto si myslim že tohle je jeste kvalitni. ale opravdu postav si to na kontaktnim poli a uvidis. zklamanej byt nemuzes. vypadato hrozne...

net je plnej ruznych zapojenicek. ktere nefunguji atd.
tohle fungovat bude na poprve.

"Here it is, but I have taken the liberty of engineering it to provide 4-watts of AF output and with a frequency response almost suitable for Hi-Fi applications."

a myslite že člověk ktery dela do HF... je snílek.. nebo by udelal neco na H

(upravil hranatybraska 22. 2. 2008 10:49)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Mno.. mě se doma válej středobas 4W + vejškáče z nějakýho philipse a přemejšlel jsem co s nima. 1) vyhodit, 2)  že by z toho šly udělat aspoň bedýnky k počítači. Ale nemám moc rád integrovaný zesilovače..  Ono pro takovýhle prdítko možná ani nemá cenu dávat něco jinýho.. ale kdyby se k tomu dal nějakej lepší zesik, tak si myslím, že by to i snad něco zahrálo. A pro práci na kompu zrovna nemusej řinčet skleničky. Ale tohle zapojení, to myslíte vážně? yikes

Web

(upravil ViperKing 22. 2. 2008 12:13)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

pořad nechapu v cem je problem?... patrne jeslti chces kvalitu. budes muset TDA alias polska kazeta.

tu vstupni cas jsem postavil a pouzivam ji jako predzesilovač...akorat jsem použil nizkošumove typy z gme. což se mi vymstilo

jede to nešumi to nezkresluje. a je to velice stable

když to srovnam stim SDA co jsem ted stavel. tak je to špičkova věc:_)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Sinclair sem dával link na zosilovač, s TDA2005. Malo to tuším aj korekcie, stabilizovaný zdroj, DF 160... Vyskúšal by som to. Keď sa s tým vyhral on, tak prečo by to Tebe nemalo stačiť? Ku kompu.

Web

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=723

(upravil hranatybraska 22. 2. 2008 13:21)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Díky smile Akorát to udělám se symetrickým napájením.

Web

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

viperkingu, to že se Ti něco líbí, ještě nemusí nutně znamenat, že to je opravdu kvalitní. Je to zapojení z dob krále klacka bambusa, dneska není důvod se k tomu vracet.

jmenuj mi jedinou vlastnost, kterou to má opravdu skvělou smile

Web

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

io?
podivej se aji na zapojeni s io toshiba TA8210AH. nic kvalitnejsiho jsem zatim do 18v nemel. namereno i 2*22w sin do 4ohmu s ocilatorem a osciloskopem 40hz do 18khz

(upravil opamp 22. 2. 2008 16:11)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Hranatej bráško, s tím symetrickým napájením to myslíš jak? Děláš si prdel?
TDA2005 není ani náhodou dělanej pro symetrický napájení.

vy jste se s tim hadím králem hledali až jste se našli, co smile

Web

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Trochu mě tvoje odpověď zmátla, asi jsi chtěl napsat, že TDA2005 není ani náhodou dělanej na SYMETRICKÝ napájení. To já nevím, protože s TDA jsem nikdy nic nedělal, protože se mě nelíběj. Až moc mě to připomíná starý MBA810. Nemrk jsem se do datasheetu, no.

Jo a s ViperKingem jsem přece kurňa nesouhlasil, takovýhle schémata zesilovačů mám doma myslim v Syrovátkovi z roku 1987. To bych nestavil, ikdyby to někdo na webu vychvaloval až donebe.

Nojo, du hledat jinam.

Web

(upravil opamp 22. 2. 2008 16:14)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

Díky, to jsem přehlídnul smile

Máš pravdu, je to ala Syrovátka, originál (nebo něco dost podobnýho) vytvořil tuším pan J.L. Hood nebo tak nějak koncem šedesátých let, byl to desetiwaťťák v čistým áčku. Toto zapojení pak oprásknul i Rod Elliot jako "svůj" Death of Zen.

Web

(upravil ViperKing 22. 2. 2008 23:37)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

no flame. už tu nic dávat nebudu.. ukaž mi zapojeni ze 1987 ve kterem budou dnesni součastky a bude takhle fungovat.:-) sorry mala poznamka na zaver

pak to sem uploadni. rad si to postavim

(upravil danhard 22. 2. 2008 23:51)

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

ViprKingu, ty jsi vážně mamlas, jak rychle myslíš, že se v tom archaickým zapojení ty koncáky umějí zavírat ? Počítám že při 10kHz už jdou do pěknýho příčnýho proudu.

Re: kvalitný zosilovač cca 2x5w

kurna ja mam rad uprimnost.dik