(upravil little 15. 2. 2008 13:51)

Téma: Tvrdost zdroje a DF

Zdravím. Lze snížením odporu mezi trafem, filtráky, diodami a IO dosáhnout nějakého znatelného zvětšení činitele tlumení (popř. rychlosti přeběhu) zesilovače?

EDIT: Nepotřebuju na tohle téma nějaký dlouhý elaborát. Stačí jednoznačná odpověď typu: 1)Ano, lze 2)Ne, je to blbost.

(upravil opamp 15. 2. 2008 14:01)

Re: Tvrdost zdroje a DF

Za předpokladu, že IO pracuje v lineárním režimu (teda daleko od limitace), skoro ne.

Přesto to je na zvuku poznat.

Web

Re: Tvrdost zdroje a DF

Přesně to jsem chtěl vědět. Díky

Re: Tvrdost zdroje a DF

Otázka je kde to ještě má smysl se s tím zabývat a kde ne. Museli bychom vidět konkrétní řešení.

(upravil little 15. 2. 2008 15:54)

Re: Tvrdost zdroje a DF

Okolí zdroje. Ty velké kýble jsou značky Jamicon-kapacita 2x10000uF/50V.
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/2/15/t_IMG0067m_482e997.jpg

Ze strany spojů-ty 2,5mm kabely je tuning by opamp & sinclair-z důvodu zkratu zalité na jedné straně tavným hegešem (všimněte si, jak tenoučké spoje vedou na výstup-nemusím snad říkat, jakým způsobem se tento tuning projevil ve zvuku smile )
http://img26.picoodle.com/img/img26/4/2/15/t_IMG0071m_00e40e5.jpg

Re: Tvrdost zdroje a DF

Můj plán je takový, že bych vyměnil kabely vedoucí od trafa, přidal kabely vedoucí od filtráků k STKčku a dalšími přidanými kabely zesílil zem. Mluvím o kabelech zn. Bandridge (OFC) o tloušťce 2,5mm...

Re: Tvrdost zdroje a DF

Udělej hlavně zem, zejména tu od reprokonektoru, takhle jsi potunil jen 50% smile

Web

(upravil little 15. 2. 2008 18:06)

Re: Tvrdost zdroje a DF

Tak, tuning dokončen. Teď se rozhoduju, co ještě vylepšít...

http://img36.picoodle.com/img/img36/4/2/15/t_IMG0072m_cb183ca.jpg

(upravil iMartin 15. 2. 2008 18:24)

Re: Tvrdost zdroje a DF

Co tam radši dát instalační CY 4mm2 drát, samozřejmě s izolací kde bude potřeba?
Vypadalo by to podstatně líp a řekl bych že by to bylo i spolehlivější.

(upravil little 15. 2. 2008 18:24)

Re: Tvrdost zdroje a DF

Máš pravdu, ale vzhledem k tomu, že zesík bude provozován ve smontovaném stavu, tak v tom nevidím problém. Navíc si nedovedu představit, jak něco takového, jako je plný měděný drát o průřezu 4mm (!) pájím mikropájkou. Chce to nebýt úplný high-endista, já jsem spokojený už jen s tím, že ten rozdíl JE slyšet a že to vůbec funguje. smile

EDIT: Škoda, že tu není opamp, hned bych se ho zeptal, jestli má cenu posilovat další spoje, popř. vyměňovat kabely u trafa-jdu do toho a doufám, že moje snaha nevyjde naprázdno...

(upravil iMartin 16. 2. 2008 23:12)

Re: Tvrdost zdroje a DF

On by stačil klidně i 2,5 nebo 1,5 mm2, na tom nesejde.
Jenom bysis ho zohejbal na přesně potřebnou délku a výšku, a připájíš to v klidu i mikropáječkou, stačí když je ten drát čistej.
Jinak drát o průřezu 4mm2 není zas tak strašný. Kdyby to byla lícna, to už je horší.

Re: Tvrdost zdroje a DF

Tak už jsem zesík po tuningu konečně otestoval. Změna v konkrétnosti basů a především v dynamice je nezpochybnitelná. Reproduktory drží naprosto pevně, což je něco, co jsem nikdy v životě něviděl. Lidi, také tenhle tuning proveďte-zaručuji vám, že nebudete litovat... wink

Re: Tvrdost zdroje a DF

To věřím - já jsem nejen tohle dělal na AZSku smile

(upravil Dingo 16. 2. 2008 20:12)

Re: Tvrdost zdroje a DF

Taky sem AZS předrátoval a rozdíl je poznat, ale za to můžou i ty vyměněné kondíky a přidaná kapacita filtrace. http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=780&p=4 a o stránku zpět.

Re: Tvrdost zdroje a DF

Rozhodně to nevypadá špatně, ale ty vodiče mi přijdou docela tenké. Průřez 1mm? Já jsem tam dával 2,5mm.

Re: Tvrdost zdroje a DF

Vole.

Web

Re: Tvrdost zdroje a DF

little: Vzhledem k výstupnímu výkonu a délce drátů je to co tam mám několikanásobně lepší než to co tam bylo dřív a naprosto dostatečné a je zbytečné tam cpát tlustý "lano".

Re: Tvrdost zdroje a DF

Já ten Tvůj zesilovač neznám, jenom jsem vznesl věcnou připomínku...peace wink

sinclair: Koukám, Mistře, že jste se zrovna přivalil z hospody. Až vystřízlivíte, tak prosím svůj příspěvek smažte. Děkuji

Re: Tvrdost zdroje a DF

2.5 je malo, dej tam aspon 10qmm autolanko...

Re: Tvrdost zdroje a DF

Nech toho, moc dobře víš, jak jsem to myslel... roll