Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

(upravil marecek1984 9. 2. 2008 16:17)

Téma: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Nazdar! Chcem sa opytať ci ma niekto napajanie korekcií, prípadne akt. vyhybky robene zo samostatneho napajacieho zdroja umiestneneho mimo skrinky (niekde na zemi). napadol ma takyto napad,mozno sa znizi rusenie, tie male EIcka maju rozptyl jak hovado... je to realitovatelne? nebudu vadit metrove privodne kabely na jednosmerne napatie? Napajam to nesymetrickym napatim 30V. dik

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Zdá se mi to jako blboast ale když ti to tak uspořádáním vyhoví... pokud bude mimo skříňku jen trafo s usměrňovačem a stabilizace bude až ve skříňce s předzesem a bude to důkladně zablokováno elektrolytama a keramikama tak nevidím důvod proč by to mělo vadit.

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

samozrejme by bolo lepsie vsetko v jednom,len ma to tak napadlo...a ja nemam stabilizator...ono z napatie z trafa moc nekolise. takze, trafo z usmernovacom v skrinke zdroja a elektrolit pre vyhladenie v skrinke korekcii? moze byt?

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Trafo, usmernovac a filtracni kondenzator v separatni skrince a stabilizatory (317 nebo 78xx/79xx) pripadne i s nasobicem kapacity ve skrince korekci.

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Tak. AŤ tím dlouhým kabelem neteče nabíjecí impulsní proud těch kýblů - pěkně by to svítilo do okolí smile

Web

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

asi som spravil chybu lebo som filtraciu dal do korekcii,zajtra to napravim. ale zda sa mi ze to hra lepsie ako ked som mal trafko v skrinke,mozno psychoakustika:). musi tam byt stabilizator? trafo je dost predimenzovane, asi 35VA.

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Stabilizátor, kromě toho, že stabilizuje, účinně vyhlazuje napájecí napětí. Zejména, když odoláš lákavý nabídce 7815/7915 a použiješ 317/337 s příslušnými odpory pro nastavení napětí.

V korekcích tu filtraci nechej, další přidej do tý krabičky s trafem a usměrňovačem.

Web

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

a aky je presny typ stabilizatora na takych 28- 30V , nemam doma katalog.

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

317/337 je nastavitelá, podívej se do libovolnýho datašítu...

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Pro takové případy, pokusy mám udělané laboratorní zdroje s různými výstupními napětími. Ideální je takový bastl umístit do krabice od zdrojů pro PC. Z těchto PC zdrojů ještě s oblibou využívám tu část s diodami, či můstkem a filtračními elyty. Odřežu a zbytek vyhodím.=)
LZ pro malá napětí, ve kterém je 50VA trafo s rozptylem jak hovado, ale pokud je umístěn mimo vlastní audio, není problém s brumem. Pravda, mám tam jen stabilizátory typu 78.. / 79..
http://img502.imageshack.us/img502/3268/sz3zmrz2.jpg
http://img137.imageshack.us/img137/3418/sz6zmzv0.jpg

Pro malé elektronky typu ECC83 apod. mám jiný LZ. Trafo ze starého rádia dává po usměrnění okolo 400V a 12V pro seriové žhavení triod jsem z něho taky vytáhl, po usměrnění a stabilizaci. Ovšem bacha na to vysoké napětí!
http://img149.imageshack.us/img149/1841/lz400azmbo4.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/6513/lz400ezmiu5.jpg
http://img149.imageshack.us/img149/8792/lz400czmrh6.jpg

A jiné laboratorní zdroje jsem na foru už kdysi uváděl. Teď mě čeká honem rychle udělat i verzi zdroje se žhavením 6,3V, neboť jsem na půdě našel 18ks 6N1P.=)
V každém případě je důležité mít nějaký LZ k dispozici na jakékoliv pokusy, nejlépe symetrický s regulací výstupního napětí.

(upravil sinclair 10. 2. 2008 15:03)

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

6N1P jsou příšerné žrouty, berou myslím 0,6A při těch 6,3V. Sice jsou nezmary s úžasnou emisí a ještě tvrdší, než ECC81-82, ale myslím, že do vstupu kytarových aparátů moc vhodné nejsou, tam pasujou výborně 6N2P. Ale do home hifi zesu-proč ne. Pokud Ti tedy nevadí ten hyc a spotřeba. Dělal jsem s 6N2P a 6N1P sluchátkové zesilovače /oba systémy paralelně/ a je to pecka, valí to i do 2x8ohm sluchátek.

Kdybys na té půdě třeba objevil 6P3S, dej vědět smile

Web

(upravil Betaron 10. 2. 2008 16:18)

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Leošu, elektronky byly dokoce na půdě mého baráku!
Kdysi v 1970 za dob hluboké totality nám do radiokroužku na ZDŠ dovezli náklaďák se 70-ti starými televizory ruskými i československými, abychom měli nějaké součástky na bastlení.=) Elektronky jsme dávali do igelitových pytlíků, no a jak jsem po tolika letech zjistil, tehdy jsem si je odnesl já.
Su jak Tarahůn, šak to zeberu, šecko sa može někdy hodit.=D

Samozřejmě se podívám, co tam všechno ještě je. Především jsem hledal 6N1P a 6N2P, kterých je taky 11ks.
Pak je tam hodně typů Ž a F.
Bude-li 6P3S, dám vědět, je to všechno zaprášeně, i od sazí.

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Mám podobný zdroj, akorát těch 450V mám přes regulátor s BU931 na konci, ty transformátory jsou dělané a počítané na úbytek na vakuové usměrňovačce až 50V a na filtrační tlumivce až 30V. My tam máme dvě diody, takže to letí fest nahoru. Použil jsem relativně macaté trafo z RP Tesla Festival, dává na anodové straně až 150mA.

Web

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

a nevadi ak napajam spolocnym napatim aj korekcie aj aktivnu vyhybku pre sw? ci mam prihodit do skrinky zdroja este jedno traficko?

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

tovíš že nevadí. Když si nenaděláš zemní smyčky samozřejmě smile

Web

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

ako sa prejavuju tie zemne smycky? mam uzemnit zem zdroja zo zemou siete? lebo tak to mam urobene(?)

(upravil sinclair 11. 2. 2008 13:32)

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

To nevadí. Udělej to ale tak, jak Ti radili kluci přede mnou, to znamená trafo s usměrňovačem a kondenzátory ve zvlášť krabičce, z té potáhneš třížilový kablík se ss napětím do skříně korekcí se sw výhybkou a tam dej symetrický stabilizátor s LM317/LM337. Jakákoliv jiná kombinace je blbě.
Se zemí sítě /žlutozelený/ spoj jenom plechy trafa, jestli je to EI. Jestli je to toroid, nemáš co zemnit.

Web

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

ale ja mam napajanie nesymetrickym napatim,tak mam aky stabilizator pouzit. mne staci tahat iba 2kabliky.

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Ježiš ty si blbej! Použiješ přece dva dráty a jeden stablík ne?!! A pořádně ten stablík zablokuj na vstupu i výstupu ať nemá tendence zakmitávat když k němu povede kdovíjak dlouhého kabelu kdovíjakých parametrů. Zablokování provedeš tak že na vstup i výstup připojíš malý elektrolyt třeba 10uF paralelně se 100nF keramickým kondem a nebo místo elektrolytu a keramiky paralelně dáš jeden tantal cca 2uF (opět na vstup i výstup). Tady máš něco k té LM317 http://www.national.com/mpf/LM/LM317.html

Re: zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

este som s ym stabikom nerobil.a o tieto veci som sa zacal zaujimat prednedavnom...alebo som za zaujimal o inu cast elektroniky. nebol by niekto z vas taky dobry a neposlal by mi niekto maly obrazocek zo schemou? dik

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zdroj korekcii v samostatnej skrinke?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£