Re: LVA100

Poreferuj. Mohlo by Ti to i celkem hrát smile

Web

(upravil Vasi 27. 6. 2008 19:45)

Re: LVA100

Tak. Opravdu se neorientuju v těch highend výrazech. Takže zvuk popíšu nějak tak vlastními slovy. Jako referenční mám bohužel jen mou předchozí verzi LVA100. Už ta hrala velmi příjemně s poměrně velkou šířkou pásma - kolem 180kHz. Aspon ve srovnání s předchozím zesilovačem LM3886. Ono už asi tak velké rozdíly ve zvuku nebudou, člověk už pak těžce rozeznává, jestli je to opravdu rozdíl, nebo si to jen namlouvá. A nejsem si ani zcela jist, jak člověk vníma frekvence nad 20kHz. Co můžu říct s jistotou, je to, že je zesilovač bez signálu tišší. Na porovnání rozdílu zvuku, by bylo nejlepší přepínat dva různé koncové zesilovače - ale to je momentálně u mě nemožné. Takže, zvuk mi příjde opět příjemný na poslech, žádná plechová skříň, nebo vedlejší místnost smile výšky jsou slyšet hodně, pamatuji si, že s nějakými staršími zesilovači byly utlumené, na středech se mi zdá největší rozdíl, a to takový, že jsou jakoby výraznější a čístší možná i ty výšky, jak to tak poslouchám (otázkou je, jestli si to jen nenamlouvám), hluboké tóny mi přijdou zhruba stejné, tam se projeví snad jen činnitel tlumení, taže řekl bych,  beze změny. Zkreslení je otazníkem, ale poslední dobou už ho ani moc neřeším, už se neženu za tisícinou procenta zkreslení.

To je asi tak vše k popisu, opravdu by to chtělo spíše přímé porovnání s konkrétními konci.

opamp: ale jo, celkem to hraje big_smile Hele, to jsi rikal ty, ze te symasym moc zvukem nenadchl, ze? Co se ti na tom zvuku nezdalo?

Web

Re: LVA100

Nazdar Vasi, kedy sa my nedočkavý dočkáme zverejnenia tvojho výtvoru ? smile

Re: LVA100

Nazdar, uz na tom pri chvilkach pracuju, jeste musim nafotit nejake snimky.

Web

(upravil opamp 2. 7. 2008 16:24)

Re: LVA100

Vasi, bylo to uřvaný, nakřáplý, plechový...  samozřejmě při opravdu detailním zkoumání, jinak to není špatnej zes.

Web

Re: LVA100

Aha, spatnej zesilovac to urcite neni, kazdymu sedi neco jinyho... Skoda, ze jsem symasyma doposud neslysel.
Kdyby jsi se nudil, tak muzes zkusit postavit muj smile by me zajimalo, jak by jsi ho zhodnotil.
Ale vysledky mereni THD radsi vedet nechci, clovek si mysli, jak to nehraje a pak jak uvidi ty udaje, tak nekdy zasne big_smile
Ale vzdy se da neco vylepsit, clovek to postavi a za nejakej ten cas by to vymyslel jinak a treba lepe...

Web

Re: LVA100

jenomže bez konfrontace s realitou je to jenom o tom, co si myslíme a namlouváme.

Web

Re: LVA100

Tak prave prerabam DPS pre LVA100 koli umiestneniu v krabici (mam tam velmi malo miesta -velky trafak a 6 koncovych modulov +predzosilnovac a subfilter) som zvedavy co mi nan poviete wink

(upravil maykee 29. 1. 2009 10:26)

Re: LVA100

Tak vraciam sa spat k tomuto dredu, dokoncil som navrh DPS (sice mi to trvalo ale myslim ze vysledok stoji zato) a teraz som spolu s kurpelmom v stadiu vyroby DPS a testovania...A akosi po prehodnoteni som upustil od povodneho projektu a budem robit klasiku stereo...
http://martin.kurpel.eu/public/uploads/osadzovacka.png

EDIT: kedze nemam poriadne vybavenie na meranie ako je napr riadny skopek tak by som chcel poprosit borcov co maju lepsie vybavenie ci by mi nemohli s tym pomoct..vopred dik wink

Re: LVA100

Po skúškach budem na tom pokračovať.

Web

Re: LVA100

Rozmístění součástek vypadá moc pěkně:). Dobrá práce(alespoň na pohled).

Vasi je u #49 opravdu na ose y napětí? Nějak ten graf potom nechápu. Spíš by mě tam seděly dB. Díky

Re: LVA100

Vdaka wink DPS je tiez v pohode nemusis sa bat nesprasil som ju, layout bude az po odladeni a pokial vsetko prebehne v pohode.Teraz to uz len odladit pretoze oproti povodnej som porobil par zmien ale len takych jemnych nic rapidne...V podstate toto este nieje uplny final dosky pretoze este budem upravovat kundiky v zdroji asi tam pojdu len 2 namiesto 4och (mam pekne RIFY 10G/63V) a asi vyhodim poistky,aj tak len zaadzaju...

Re: LVA100

Pokud vyloženě nemusíš, tak je lepší dát více kondíků o menší kapacitě paralelně, než jeden velkej-protože má pak napájecí zdroj nižší vnitřní odpor(samozřejmě pokud jsou ty kondíky přibližně stejnejch vlastností).

Re: LVA100

To on vie, ale keď sú za dobrú cenu rify... Škoda nepoužiť.

Web

Re: LVA100

Jsou ty Rify šroubovací, nebo snapin? Ty snapinové nebyly teda nic moc..

Web

Re: LVA100

Snapin hmm A ja som si myslel aké kvalitné kondy to sú. Rify šroubovací mám doma len s trochu väčšou kapacitou. Tie by doska neuniesla a ani by sa tam nemestili.

Web

Re: LVA100

AAA, v tom grafu prispevku #49 je to opravdu v dB. Ten popisek se tam da automaticky, at sou jednotky jakekoliv.

Web

(upravil AAA 30. 1. 2009 15:53)

Re: LVA100

Jojo Vasi, díky:). A v jakým programu to děláš? Spice? Uvažuju že se taky naučím v něčem lepším než je Microcap

Re: LVA100

Je to simulace v Multisim 9, ale ja naopak premyslim, ze bych zkusil Spice, protoze je vice pouzivany a mozna nabizi i vice moznosti... Ale jinak mi to na zakladni odladeni a overeni funkce staci.

Web

(upravil maykee 31. 1. 2009 1:05)

Re: LVA100

A kua tak je to v prdeli no nic dam tam tie nippony a bude pokoj...
Sinclaire nahodou nemate aj 6G8/63V? popripade si myslim zeby stacilo aj na 50V ale istota je istota...vidim ze v eshope aldaxu mate len 10G a 4G7...