Téma: ARN 6614 s bassreflexom

Nazdar, povaluju sa mi doma dva ARN 6614. Chcel by som postavat subwoofer s bass-reflexovou ozvucnicou. Robil na tomto uz niekedy niekto z vas?

... takto ... viem, ze je pre ne lepsie pouzit uzavretu ozvucnicu, ale ... proste chcel by som bass-reflex. Taktiez by si vela z vas mozno povedalo, ze preco zrovna chcem pouzit dve 6614 a nie nic lepsie ... proste preto, ze nechcem, aby sa mi doma povalovali v policke...

plz, poradte ... diq ...

Re: ARN 6614 s bassreflexom

No, některý řady 6614 pro bassreflex ještě vyhovovaly, ale nedá se to říct o všech... spíš bych Ti to rozmluvil než doporučil. V uzavřený ozvučnici s nima mám zkušenost dobrou, BR jsem nezkoušel.

Web

Re: ARN 6614 s bassreflexom

no nasiel som pekny clanok na:
http://www.repromania.net/stavebni-navo … n-6614.php
lenze tam pouzil 4th order bandpass ... ja by som chcel pouzit len jednu komoru. Islo by to tak?

Re: ARN 6614 s bassreflexom

Neislo.

Re: ARN 6614 s bassreflexom

... mmmh ... ok, pustim sa do 4th order bandpass ... postavim 2 boxy podla tohto navodu:
http://www.repromania.net/stavebni-navo … rn6618.php
lenze nehodlam pouzit to plexisklo.
Moze byt? Myslite, ze je to dobre aj pre domace podmienky?

Re: ARN 6614 s bassreflexom

ok, takze pouzijem 2 ARN 6614 do 60l ozvucnice, steny vytlmim cca 5 cm vatelinom ...

Re: ARN 6614 s bassreflexom

Já nechápu naco to tlumení v subwooferech máte.

Web

Re: ARN 6614 s bassreflexom

Zeby v uzavrence kvuli Qtc bedny? Uzavrenky s vyssim Q maj sklon dunet, takze proto tlumit. Idealni Q uzavrenky 0,707 doporucuje literatura. Je to nejlepsi kompromis mezi vychylkou membrany a spodnim meznim kmitoctem. Spis mi ale unika smysl dlat suby se spodnim meznim kmitoctem  50-55Hz/-3dB ??

Re: ARN 6614 s bassreflexom

No ale jak víš kam se ti Qtc tlumením posune? Nebo v textilu dáváj na požádání parametry? smile

Web

Re: ARN 6614 s bassreflexom

Odhadem, pak kdyžtak přidávaš, ubíráš, zkoušíš... leccos ti řekně soft. Takovou bednu s ARN-150 s celkem nízkým Qts je dobrý, nebo spíš nutný, vystat vatelínem celou; BR už ne, stačí 2-3cm na stěnu.

(upravil check 10. 5. 2007 21:36)

Re: ARN 6614 s bassreflexom

To ji přetlumíš a tím pádem snížíš účinnej objem ne? To rovnou můžeš postavit menší ozvučnici.

Web

Re: ARN 6614 s bassreflexom

Ne, dokonce tomu ještě přidáš, vatelín není těžký rouno, běž se podívat do textilu jak vatelín vypadá. wink

Re: ARN 6614 s bassreflexom

OK, ale stejně ti nevěřim tongue.

Web

Re: ARN 6614 s bassreflexom

LOL to je úplný základ...

Re: ARN 6614 s bassreflexom

check: Na to máš právo...