Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Prosba o radu - drážka do překližky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil MaBat 31. 1. 2008 9:11)

Téma: Prosba o radu - drážka do překližky

Velmi laický dotaz - do desky z překližky chci udělat drážku (pro uchycení krycího rámečku z lisovaného perforovaného plechu) tvaru zaobleného obdélníku, drážka cca 1,5 x 4mm (š x h). Je to reálný, ručně - s jakým nástrojem? Horní frézku jsem nikdy neměl v ruce, tak se ptám, než si jí půjdu někam půjčit a zjistím, že je to nesmysl...

Re: Prosba o radu - drážka do překližky

doporučuju návštěvu truhláře

Re: Prosba o radu - drážka do překližky

Ručnou okružnou pilou širka rezneho kotuča menej ako 1,5 mm s použitim vodiacej lišty,alebo frezkou so širkou frezy 1.5mm,tiež s vodiacou lištou.

Web

Re: Prosba o radu - drážka do překližky

Tak 1,5mm frézku som ešte v ruke nemal ale nebude to prča vyfrézovať a do preglejky tým tuplom. Tie frézky si kúp aspoň 3 kusi lebo určite nejakú zlámeš.

Web

Re: Prosba o radu - drážka do překližky

Kdysi jsem řešil podobný problém tvarové drážky nestandardního rozměru ruční frézkou s kopírovacím kroužkem a šablonou ze sololitu,místo frézy jsem použil zbroušený navrtáváček s upravenou špičkou.Dnes jsou podstatně větší možnosti volby nástrojů,nejmenší frézka se stopkou 6mm je ř2mm(www.igm.cz),nebo použít nějakou z nabídky na www.rmp.cz s redukcí na stopku.

(upravil MaBat 5. 2. 2008 15:20)

Re: Prosba o radu - drážka do překližky

Díky za pomoc. Nakonec to asi udělám ze dvou kusů desky překližky přes to...zároven se zapuštěním koše repráku (který jsem chtěl původně řešit jinak, ale takhle se to hodí dohromady).

(upravil dokken 6. 2. 2008 0:34)

Re: Prosba o radu - drážka do překližky

Možná to bude znít jako kravina,ale mohla by se zkusit ta drážka udělat normální flexou s kotoučem na ocel tl.1mm.Stopro by se to při těch otáčkách pálilo a toho smradu :-)to je jasný,ale aspoň by se mohly piliny opálit,a bylo by to tvrdší smile,samozřejmě s nákým přípravkem,kterej by jistil stejnou hloubku a podle pravitka.Ještě jsem si vzpoměl,že se prodávájí i kotouče 0,8mm.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Prosba o radu - drážka do překližky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£