Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZD500

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: TESLA AZD500

poznate to? mam jednu taku vec a neviem čo s tym ... dik

(upravil sinclair 31. 1. 2008 0:40)

Re: TESLA AZD500

Namontuj si to na káru a můžeš s tím třeba nasírat policajty smile Má to o dost větší výkon, než ty jejich dnešní kvíkátka.

Web

Re: TESLA AZD500

to je nápad big_smile nedalo by sa to prerobiť nejak na klasicky hifi zos napr. na subwoofer ... alebo aj autozos? big_smile

Re: TESLA AZD500

Třeba bys to mohl darovat Leošovi, možná ho ještě nemá. Předělávat na cokoliv jinýho, než na co to je určený nedoporočuju. Stejně k tomu určitě nemáš ani čárku.

Re: TESLA AZD500

No já k tomu dokumentaci mám a proto navrhuju výše navržené..k ničemu jinému, než původnímu účelu se to nehodí.
Zesilovač má sice ve špičce sirénového tónu výkon 90W, ale kmitočtový rozsah jen 200Hz až 4kHz, totéž platí o hovorovém signálu /mikrofon do reproduktoru/.

Web

Re: TESLA AZD500

no to viem .. nejake zakladne info o tom som našiel ... ale zaujimalo by ma ako je tam riešene napajanie alebo ako to funguje? priamo na 12 asi nie smile

Re: TESLA AZD500

Ale jistě, napájení je 12V, žádný měnič tam není. Tak vysoký výstupní výkon při tak nízkém napájecím napětí je umožněn použitím výstupního transformátoru.
V principu jde o to, že se výkon z koncových tranzistorů dostává proudem, nikoliv napětím, zjednodušeně řečeno primár výstupního trafa se chová tak, jako by koncový pár pracoval do impedance např. čtvrt ohmu a to je pak transformováno nahoru na vyšší impedanci pro drivery ve zvukovodu.
AZD500 i AZD501 se dělaly ve verzi pro napájení 12V i 24V /např. pro cisterny hasičů/.

Web

Re: TESLA AZD500

Leoši, neni tam ta svorka pro 24V jen na na relé pro napájení motoru ( žárovky ) majáku?
Možná, že se mi to ale plete s těma novejma, tam je to tak.

Re: TESLA AZD500

škoda že to má taký úzky frekvenčný rozsah ... inak mám možnosť zohnať aj zvukovod a maják big_smile ak by niekto chcel do zbierky smile

ak nie tak asi to len rozoberiem na sučiastky ... ostane mi dobrá skrinka trebars na preamp alebo daky menši stereo zosik a chladič a kopec sučiastok ... prepínačov ... 2xKD606

drivery by sa dali využiť nejak v profi ozvučení??

Re: TESLA AZD500

ahoj lidi
jsem sileny sberatel vystraznych zarizeni znacky tesla
nemate nekdo tohle zarizeni komplet ?

jako tu sirenu + ten majak s tou hornou ?
kdo byste o necem vedel tak muzete psat na mail karel29(to zamotaný)post.cz
diky

Re: TESLA AZD500

Zkus se zeptat někde kde se dávaly do správky sanitky typu 1203, jestli to ještě někde nemaj. Je to pro ně dost historie. S policajtama nevím jak to je, ale měli svoje servisy. U hasičů se stále tyto a podobné typy stále používají, takže tam taky se taky moc nechytáš.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZD500

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£