Re: malé citlivé dunítko

Spočítat:-)

Web

Re: malé citlivé dunítko

Dyť tam máš napsaný že 68n

Re: malé citlivé dunítko

zadíval jsem se na to a pochopil lol akorát mě teď zajímá jak to předělat na to nesymetrický napájení do auta. chchémátko by nebylo? smile

Web

Re: malé citlivé dunítko

tak sem to na praxi naposlední chvíli stihnul vyrobit smile takže bych to chtěl nějak vyzkoušet ale mám fakt jen to nesymetrický napájení.

Web

Re: malé citlivé dunítko

ty si střívko. pokud jsi to udělal podle schématu a vyleptal, tak docela zbytečně. musel bys tam řezat cesty, drátovat... podlě mě to nijak úhledně předělat nepůjde.

Re: malé citlivé dunítko

proč střívko? normálně jsem to vyleptal. tam sou chyby bo co?

Web

Re: malé citlivé dunítko

ne. sory za nadávky. to chce klid, počítám do deseti......
Jde o to že takhle jak to je je to určený pro symetrický napájení, což ty víš. Ale aby se z toho udělalo nesymetrický pro 12V, tak do tý tvý hotový desky budeš muset dost řezat, vrtat, propojovat, a nakonec to bude tak hnusnej bastl že uděláš novou...

Jinak jsem na to schéma koukal - témř jde připojit naférovku GND s -V, a měl bys nesymetriku, jen tomu chybí malej krůček big_smile hlavně to nedělej, nebo to dojebeš smile

Re: malé citlivé dunítko

jo já myslel že by se dalo vyrobit nějaký malý měnič nebo tak něco. prostě jednoúčelový aby to na to stačilo. a když tadyto v autě nepoužiju tak hold mi to zůstane na doma a tady to využiju až někdy bude subík. jinak sme udělal s oběma operákama takže to má těch 36Db/oktávu a řízlí je to na těch 40Hz  těma 68nF

Web

Re: malé citlivé dunítko

dobrá práce. No, dělat mněnič na tohle se silně nevyplatí, i když by to mohlo jít relativně levně. Sinclair psal něco o pěti, šesti odporech a "je z toho nesymetrika" smile  Nemůžu za to že jsem ještě cvičená vopice, jinak bych ti taky poradil - budu brzy pracovat na stejném projektu smile

Re: malé citlivé dunítko

nechcem sa robiť múdry,bo by som v tomto tiež potreboval trošku help lol ale pokiaľ viem tak...
z dvoch odporov sa spraví delič na +6V,paralelne ku tým odporom sa dajú kondiky a z tých +6V sa to dá cez odpor na neinvert. vstup ... to by boli celkom 4 odpory,preto mi je divné kam zmizli tie daľšie dva smile
alebo sa tie deliče spravia dva, ku každému sa dá len jeden kondik a potom by to sedelo na 6 odporvo a 2 kondy...
+ napájania ide na 12V,GND na zem ... asi? smile

Re: malé citlivé dunítko

nechámke to na někom chytřejším..ale chtěl bych mít symetriku abychto aspoň vyzkoušel jestli to funguje

Web

Re: malé citlivé dunítko

Ty zbývající dva budou asi mít velkou hodnotu (stovky kOhm, jednotky MOhm) do vstupů, které jsou jinak oddělené kapacitou - aby se na nich nastavil střed z nesymetrického napájení (jinak by plavaly všelijak podle svodů a tak); operák potřebuje na vstupu konkrétní definovanou úroveň napětí.

Web

(upravil Crashpc 15. 5. 2007 19:26)

Re: malé citlivé dunítko

dělič si sice můžeš udělat, ale to bys měl pak nejen nějaký vysoký potenciál na výstupu,, jenže bys měl +6V na GND oproti GND rádia, a to jaksi není dobrá volba. Pokut to dobře chňápu. tám bude jinačí fígl - až to někdo napíše/nakreslí, tak se určitě picnem do palice že nás to nenapadlo...

čumim na to furt do blba, a furt mě láká spojit natvrdo těch kreslenejch -15V a GND. kde je problém? big_smile

Re: malé citlivé dunítko

no mě nic nenapdadá takže než abych se pic do palice tak spíš otevřu hubu lol

Web

Re: malé citlivé dunítko

odporový delič na vytvorenie umelej zeme pre OZ. na vstup a výstup fóliové kondíky. jo a este blokovať kapacitami obe napájania voči vytvorenej zemi. možno sa mýlim, je to len nápad...

Web

Re: malé citlivé dunítko

Kazzatel měl symetrické napájení OZ vyřešeno v DPX223 příloha AR tuším 94?

Re: malé citlivé dunítko

Jsem z toho paf - zes jako OZ jako takový nepotřebujou zem big_smile pokud by šel výstup rovnou na nějaký mněnič, tak by GND = -U, v tomhle případě -15V.

(upravil chyna.cz 16. 5. 2007 17:27)

Re: malé citlivé dunítko

tak už sem an to přišel. v Arádiu ročník 2004 a 12díl je schema kde de udělat z +12V => -12 takže zítra to odzkouším wink
je to zapojení s MC34063

Web

Re: malé citlivé dunítko

"Auto je menších rozměrů.řekněme něco ve stylu Fiat UNO. "
Ty se stydíš za své přibližovadlo? wink

(upravil chyna.cz 17. 5. 2007 7:00)

Re: malé citlivé dunítko

hihi
jak mám cháépat hrubý vnitřní objem? jako i s reprem a BR nebo bez nich?
já vím blbá otázka ale radši se zeptat než udělat blbost

Web