Téma: malé citlivé dunítko

kamoš si stavia subwooferik do auta ale problém je s meničom... chce aby mal minimálne 200w sinus a 94db/1W ,rozsah nejako -3dB/50Hz by mohol stačiť... povedal som mu nech skúsi kappu 12" ale odbil ma,že može mať max 40L bedňu...viete niekto o niečom,čo by tam šlo ? cenovo do 3,3 SK t.j. cca 2700 CZ

(upravil Crashpc 8. 5. 2007 20:32)

Re: malé citlivé dunítko

no jestli je zvyklej na věci do auta,a viděl někde napsaný tyhle parametry a slyšel že je to dobrý, tak mu takovejhle reprák utrhne zadek....
tohle: http://www.usspeaker.com/beyma%2012G40-1.htm bohužel stojí asi 3300 kč, ale nářez to asi bude pěknej.... mám na ní zálusk, jen ty prachy.... v uzavřence ty požadavky určitě zvládne až se bude auto nadnášet.....

Re: malé citlivé dunítko

jj,celkom pekné parametre ... on nieje ako väčšina autohifíkov,pomaly už sa dostáva do reality,najviac ho presvedčilo keď u mňa doma raz počul BETU15" na SPV100 ... keď som mu povedal že tam je tak 50-60w RMS tak začal pozerať po profikoch,už by aj nejakého mal,lenže tých 40L sad

Re: malé citlivé dunítko

jojo, to bude s levnější eminencí dost těžký.... i když - simuloval sem deltu 12lf už dřív, protože plánuju něco podobnýho, a při 40l čistého objemu a basreflexem (10x20cm) laděným na 46Hz to vypadalo poměrně dobře - nic co by ekvalizér neukočíroval,... jestli ale chce uzavřenku, bude to zlý....

Re: malé citlivé dunítko

Hoši hoši...

Re: malé citlivé dunítko

ho*no v koši si zapomněl dodat.... co na tom vidíš zas špatnýho ????

Re: malé citlivé dunítko

Udělejte isobaric s dvěma D12LF. smile

Re: malé citlivé dunítko

a prej že se tu nebudou srát offtopicy a podobný věci... víš, to by Michale bylo za trošku jinou cenu, kterou zájemce není ochoten zaplatit. Jako dost levný a mocný zařízení bych to viděl na 2Xkappa15LF do kufru třeba felicie kombi...

Re: malé citlivé dunítko

Stanovili jste si krásné cíle.

"Musí" to mít aspoň 94db/1W, "musí" se to vlézt do 40L a "musí" to být do 3k.

chci nové auto za 150 000, musí umět jet po dálnici 230, 0-100 do 6sec, dobře držet v zatáčkách, mít malou spotřebu a prostupnost terénem jako T34.

Co bys chtěl slyšet? Stal se z tebe autohifi expert, a když zakroutím hlavou nad něčím co vymyslíš, tak se do mě opřeš. Obhaj si to, co jsi vymyslel. Co udělá basreflex laděný na takovéhle frekvence v uzavřeném a jak se to bude lišit od čar typu WinISD autě předpokládám víš.

(upravil Crashpc 9. 5. 2007 8:56)

Re: malé citlivé dunítko

Autohifi experti sou poněkud jiní lidé.....
Michal:  <ot> já unesu všechno, jenže ty a mnoho dalších neřeknete nic než "hoši hoši"... co si o tom mám asi myslet? to můžu napsat do každýho tématu a bude tu zas brajgl jak v džungli </ot>

No, s tim autem přeháníš. vzhledem k tomu co napsal jsou reálný možnosti, jen ten objem tam drhne.
Co udělá basreflex jsem hezky simuloval, a on neudělá nic extrémního, protože ta delta de docela rychle dolů....
viz graf
Podle mě by tohle s rozumnym rádiem a zesíkem nemělo dělat problémy a bůůůů...... A pokud vemeš užitečnou frekvenci do 100Hz, tak má charku plochou jak baterku. Asi to v reálu tak nebude, ale půjde tomu pomoct tak proč? big_smile

Re: malé citlivé dunítko

No, jestli se povede rozumný a poslouchatelný sub s 12" emi do 40L, tak se jedná o velmi nadějnou konstrukci.

Re: malé citlivé dunítko

Já bych řek, že to není nic nereálnýho » D12LF v UZ40l. Už jsem měl možnost slyšet 12LX v UZ35l a hrála jen přes rádio dost slušně - nízko, pevně. Delta bude hrát podobně, bude to dobrý.

Re: malé citlivé dunítko

Dokonce uzavřenka? hmm to bude ještě zajmavý. Každopádně sem na Beymu rázem zapomněl big_smile. za nějaký 3000 včetně materiálu to je dost slušný "železo" si myslim...

Re: malé citlivé dunítko

Jestli chceš prodám Ti moji 12LX60 a budeš král  wink

Web

Re: malé citlivé dunítko

joo koukal sem na ni. Zajem o ni ale budu mit az v dobe rozhodovani, a to je za mesic nebo za dva {definitivne} a to uz ji asi budes mit prodanou.... a novou kupovat nebudu - je to papir a v aute by s ni nebylo bezpecno.....

Re: malé citlivé dunítko

Jestli ji opravdu vezmeš, tak Ti samozřejmě počkám a inzerát smažu! Do té doby ji aspoň rozehraji  wink S kopulkou nic dělat nebudu ...

Web

Re: malé citlivé dunítko

nee, nevim to jiste. sem v obdobi rozhodovani, nechci te pak zklamat.

Re: malé citlivé dunítko

D12LF je v 60L zavřených, v autě a s cca 150W koncem taková nakládačka, že to ani nevyužiješ. Už jsem ji takto použil, ovšem se subsonicem na 30Hz/24 a drobnou ekvalizací /asi +1,5-2dB/ na 50Hz.

Web

Re: malé citlivé dunítko

sinclair: Co říkáš na ten menší objem pro tu Deltu - těch zmiňovaných 40l? Takový rozdíl by v tom snad být neměl, ne? Možná by to bylo dokonce ještě ku prospěchu...

Re: malé citlivé dunítko

U gumáka bych si z 2/3 hlavu nedělal, ale s profíkem si jistý nejsem.