Téma: AZW300

Toto bude otázka skôr asi na Sinclaira. Mám možnosť zohnať elektrónkový zosilovač AZW300. Je to elektrónkový koncák s výkonom cca 300W. V konci je 8 kusov EL34, predzosilovač je bambusový. Inak funkčný. Neviem, či sa dá nejako zúžitkovať, okrem lámp a patíc. Nieje vhodný len na mluvené slovo alebo tak niečo? Výstup je 100 alebo 200V, prevodné trafo mám. Je tmavozelený, jednoducho vojenský. Na nete som o ňom nič nenašiel. Takže čo s ním? Mám ho dovliecť domov?

P.S: Váži snaď tonu, a má v sebe tri EI trafá...

Web

Re: AZW300

to bych vzal už kvůli těm lampám...

Web

Re: AZW300

Dobre, pôjdem poň. Takže ako celok je na nič, vyberiem elky, patice, trafá a bude.

Web

Re: AZW300

a čo takto ho rozchodiť? big_smile

Re: AZW300

On je plne funkčný. Len neviem, či nemá kmitočtový rozsah vhodný akurát tak pre tlakové "tlampáče". To je to. A ja nemám kam pustiť 300W...

Web

Re: AZW300

To je zesilovač z vojenského radiovozu zvaného "Bouře I". Měl sloužit ve spojení s velmi účinným tlakovým systémem ke klamání nepřítele např. hlukem neexistujících tanků. Svého času sem chodil pán s nickem Nikolas a ten by ho od Tebe zcela určitě rád koupil. Je to dost historická a už ojedinělá záležitost, bylo toho vyrobeno jen několik málo desítek kusů.

Web

Re: AZW300

takže raritka poriadneho kalibru smile

Re: AZW300

Jistě, že mne to nenapadlo! Nikolas! Žádný rozebírání!

Web

Re: AZW300

Dobre, tak teda žiadne rozoberanie sa konať nebude. Ak ho tam ešte nerozobrali, tak ho donesiem celý jak je. Dík za odpovede.

Web