Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Modul Conrad SUB-150

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 79]

Re: Modul Conrad SUB-150

Michal: ty už to ale víš... proč se ptáš na to co už víš? big_smile včera nám v práci začal kouřit zkratovanej laboratorní zdroj, kterej stál určitě nemalý prachy, a měl tam tenhe typ ochrany, tak si to "spočítej".....

Re: Modul Conrad SUB-150

Michal no když to nebudeš honit moc do limitace tak aj pár let ano smile Ale jak 312 ka poháněna švábem bude hrát tak to ... smile

(upravil sinclair 11. 5. 2007 14:15)

Re: Modul Conrad SUB-150

V neupraveném stavu je konkrétně tenhle modul na tom paradoxně hůře s osmiohmovou zátěží. Zdroj je odlehčený, převážnou většinu času je na něm plné napětí a riziko napěťového průrazu některého, napěťově poddimenzovaného polovodiče je tedy nejvyšší. To se také stalo -tuším- v Boduardově případě, kdy to prostě udělalo prásk a Beyma 12BR70 v hajzlu.
Se čtyřohmovou zátěží a rozumným domácím kino-provozem je situace o něco lepší z hlediska napěťového, proudové zatížení stran koncových transistorů je také ještě únosné.
Průser nastane v okamžiku 4R zátěže a pubošpárty.
Jako takový ten modul nebude mít do GO větší životnost, než cca 3 roky a to myslím hlavně kvůli elytům. Pokud něco napěťově povolí dřív, povolí..
Ještě by mě zajímalo, jak došli Conradi k těm 540W. To je asi 2,5násobek příkonu ze sítě...

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

Sinclair: Já měl na mysli tu formulaci z toho odkazu, jak jste sem dával.

(upravil sinclair 12. 5. 2007 3:49)

Re: Modul Conrad SUB-150

Přímo na stránkách Conrada je u popisu těch modulů tolik takových a tak vydařených žvástů, že se tomu lze jenom zasmát.
Ale ano, v podstatě jediné jištění je tam tavná pojistka v primáru plus tepelná ochrana, takto nastavená ale vcelku k ničemu. Původní trafo integrovanou tepelku nemá. Proti zkratu nemá tento modul vůbec nic. Možná tím mysleli ty slabší moduly, které mají na konci IO. Ale ani taková 7293-4 střídavý zkrat výstupu nepřežije, roztrhne se. Dobrá, nepajcovaná LM3886 má ochranu proti zkratu dobrou.

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

Ověřeno smile

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

JO!

Re: Modul Conrad SUB-150

pripajam sa... smile

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

Mě též!

Re: Modul Conrad SUB-150

Zajímá to všechny lidi.

hue hue hue

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

To se ti tu máme připsat všichni?

Re: Modul Conrad SUB-150

Koukám, že na té výkonové desce toho kromě miniaturních odporů moc původního nezůstalo. smile

Re: Modul Conrad SUB-150

Bohužel. Nerad za cizí peníze riskuju.

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

Fajn práce, akorát se divím že si nevyrhal aji ty junfu nebo co to je. Ale asik to tam nevadí smile

Re: Modul Conrad SUB-150

Ty jsou víceméně těžko nahraditelné a v Davidově případě ničemu nevadí-jsou to totiž bipoláry, které oddělují reproduktorové vstupy od výstupů pro satelity, což David stejně nepoužívá.

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

Aha to sem nevěděl díky smile

Re: Modul Conrad SUB-150

Je to taková nouzovka-zesilovač subwooferu je vlastně buzen signálem až z výkonových zesilovačů AV receiveru či jiného zesilovače, odstup a zkreslení jsou tak daleko horší, než při buzení přes nízkoúrovňový vstup /cinch/.

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

to je extrém no, ale já bych to taky nedělal. vše má svou cenu, a kondík za čtyři kačky bych nevymněnil ani kamarádovi. ne proto že bych chtěl bejt zlej. ale protože je to pro mě námaha, protože můžu mít za jiné věci ty samé peníze a dotyčný se musí rozhodnout jestli budu dělat ty "mé věci" nebo mě vážně donutí mu pomoct, a taky že je někdy lepší to celý rošlapat než opravit....

Re: Modul Conrad SUB-150

Ale no protože se tu odborná práce necení. Dělník, který v TPCA utahuje 4 šrouby na předepsaný moment si klidně vydělá s benefity víc než odborník s 20letou praxí. Poděkujte Paroubkovi.

Zadarmo byste měli makat VY pakáži. Ale MĚ plaťte pořádně.

Re: Modul Conrad SUB-150

Michale, prosímtě, nepřeháněj, máš už příznaky pokročilé d-fensitídy smile Víš, že "tuning" elektroniky má z větší části jako hobby, kdyby účtoval běžné ceny a skutečně reálný čas, tak by bylo zrovna levnější si zrovna pořídit nadupaný sériový výrobek.

Příspěvky [21 až 40 z 79]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Modul Conrad SUB-150

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£