Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Modul Conrad SUB-150

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 79]

Téma: Modul Conrad SUB-150

http://sweb.cz/servisdok/conradsub.doc

Docela otravné, ale myslím poučné čtení.

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

vyčerpávající článek smile díky za něj.

Re: Modul Conrad SUB-150

Piš toho víc, ať lidi pochopěj, jakejma sračkama jsme obklopený...

Re: Modul Conrad SUB-150

Nejvíce mě udivil údaj o klidové spotřebě...

Re: Modul Conrad SUB-150

Možná by stálo za to ten modul kuchnout a dát tam zesák smile

Re: Modul Conrad SUB-150

Docela dobrej odstrašující příklad...

Re: Modul Conrad SUB-150

No, takýchto článkov je myslím treba viac. Aby sa vedelo, čo nekupovať.

Re: Modul Conrad SUB-150

Já bych do toho nastrkal Aldax! smile

Re: Modul Conrad SUB-150

Samozřejmě bych to nekupoval.. spíš bych se to pokusil sehnat vypálený třebas za flašku smile

(upravil sinclair 8. 5. 2007 22:22)

Re: Modul Conrad SUB-150

Neboj Frankie, za rok jich bude plná prdel na Aukru i jinde a za babku:-)
Jde z toho udělat slušně chodící modul, ale ne každý, kdo už vyvalil za ten modul takový peníze, bude ochotnej vyvalit další do úprav, to radši bude riskovat.
On je totiž ten modul u Conrada strašlivě předražený, reálná prodejní cena je tak okolo 70-80E i s tučnou marží obchodníka.

A šálí mě zrak, nebo už ty moduly v nabídce Conrada nejsou?

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

sinclair: jsou, dokonce ještě jeden přibyl...

Re: Modul Conrad SUB-150

No fuj smile

Re: Modul Conrad SUB-150

Nejvíc mě na tom zaujaly ty emitorový odpory.
Jak je to možný, že při teplotě klesá jejich odpor? To je vlastnost NTC termistoru, ne? Ne snad normálního odporu.
A že se nevrátěj na původní hodnotu, to už vůbec nechápu.

Re: Modul Conrad SUB-150

iMartin:
zřejmě se to odporové vlákno při ohřátí vyžhaví tak,že nevratně mění svoji hodnotu odporu.Napadlo mě leda,že by to vevnitř v kostce bylo navinutý na trnu moc nahusto a při těch větších proudech a teplotách se to nějak připeklo mezi "závitama" k sobě...

(upravil sinclair 9. 5. 2007 17:41)

Re: Modul Conrad SUB-150

Chtěl jsem to zjistit, ale taky jsem chtěl zákazníkovi vrátit vyměněný materiál vcelku, takže k rozebrání nedošlo. Může to dělat i mizerný drát a bodový svar v kombinaci s nevhodným materiálem čepičky tělíska, na kterém je to pravděpodobně navinuto. Možná.
70°C není pro takový odpor žádná teplota...

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

Sinclair:
Tak jsem si taky početl....Už se ti ani nedivím že jsi tak nasr...j máš pravdu je to hrůza jak dokážou ekonomové díky dolu tlačenejm výrobním nákladům prakticky zabít někdy i potenciálně slušnou koncepci a nemusí jít vždy jen o made in China.... nedávno mi prošlo rukama pár věcí značek kde bych to kolikrát ani nečekal...(např. tovární starší i novější Hifi audiozesíky a pár CDP a DVDP) kde mi taky zůstával rozum stát.. proč někde v tom stejném zapojení jsou drahé téměř Hi-end součástky a v jiném místě naopak totál ojeb kde kdyby uvažovali normálně tak ani nemusel bejt...

Není co dodávat...

Re: Modul Conrad SUB-150

No on je vtip v tom, že ten modul je drahej jako prase a přesto ojeb...

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

Možná se asi blbě ptám, ale tím "vypínání pri el. zkratu" se odborně myslí přepálení tavné pojistky?

Re: Modul Conrad SUB-150

Jestli myslíš ochranu koncového stupně proti zkratu na výstupu, tak ne - jsou to elektronické obvody, které při nadproudu limitují budicí proud koncového stupně a omezí tak i výstupní proud.
Tuhle formulaci, co píšeš, jsem ale nikde nepoužil..

Web

Re: Modul Conrad SUB-150

Zajímalo by mne jako celkem elektronického laika, jaká je z odborného hlediska pravděpodobnost selhání takového modulu v případě buzení 4ohm a 8ohm měniče (řekněme modelově třeba ARN312) v podmínkách ve kterých se ovvykle vyskytuje - modelový obývák, pubertální nebo postpubertální uživatel, dynamika MP3 nebo Domácího kina, klasicky lehce přebasováno.

Tou pravděpodobností míním něco na způsob definice poločasu rozpadu.

Příspěvky [1 až 20 z 79]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Modul Conrad SUB-150

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£