Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Jaké elyty na základní desku

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

Re: Jaké elyty na základní desku

Tři kousky za kolik? Přijel bych si pro ně po Praze, ale až nějak příští týden...

Web

Re: Jaké elyty na základní desku

Myslíš desky nebo ty chladiče? v případě že desky tak stačej červený Petry smile

Re: Jaké elyty na základní desku

Věci z ECOMu se nevybírají z katalogu, ale z ceníku, který je ke stažení na jejich stránkách.

Re: Jaké elyty na základní desku

thunder: jo, jasně že desky smile možná bych i vzal 6 desek za dvoje Petry, pokud platí kurz smile

Web

Re: Jaké elyty na základní desku

Mě by stačily 4 kousky. Platba předem na účet, poštovné samozřejmě zaplatím. Dejme tomu 2 kila i s poštou? smile

Re: Jaké elyty na základní desku

dj-bobr: Tak objednáme něco, na Stmeláči to můžem potom předat?

Web

(upravil thunderstrike 2. 2. 2008 15:39)

Re: Jaké elyty na základní desku

Večer hodim foto,jinak kurz platí smile kdyžtak mi napište kdo kolik ks na mail,ať v tom mám lepší přehled...

Re: Jaké elyty na základní desku

Dneska to napravím,sem včera šel na jedno a nějak se to protáhlo smile

Re: Jaké elyty na základní desku

Tak bohužel foťák přestal fotit,takže aspoň odkaz :  http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=plyta&opis=133

Re: Jaké elyty na základní desku

Mmnt, to máš 30ks těchto desek(Socket A SL-75DRV5-C)?

Re: Jaké elyty na základní desku

už jenom 15ks..:-)

Re: Jaké elyty na základní desku

Máš mejl... smile

Re: Jaké elyty na základní desku

Čo myslíte, mohol by som vymeniť G-Luxony na 6-ročnej doske za (minimálne) 15 ročné elektrolyty Rubycon YXB (10V 3300mF), ktoré sa mi zvýšili z PC zdroja (pôvodné boli 6,3V/2200mF)?

(upravil Bubacek077 10. 2. 2008 23:24)

Re: Jaké elyty na základní desku

KocuR:  mad

(upravil KocuR 11. 2. 2008 1:43)

Re: Jaké elyty na základní desku

Bubacek mohol by si sa o tomto probléme trošku rozpísať? big_smile Majú tie kondy už príliš vysoký vek? Alebo vysokú impedanciu? Alebo... ?
Tie sračky na doske nutne potrebujú výmenu, sú vytečené dva zo štyroch, počítač zamàza aj niekoľkokrát za deň. A v obchode sotva kúpim niečo čo by sa tam aspoň zmestilo.

(upravil Thales 11. 2. 2008 17:45)

Re: Jaké elyty na základní desku

Rubycony jsou dobré kondy a přestože tyto konkrétní neznám tak podle YX v označení bych je tipnul na lowESR. Chtělo by to najít datasheet. Za předpokladu že toto platí pak i 15 let staré kusy (pokud nebyly extrémně namáhané) budou mít s velkou pravděpodobností na to aby ty šmejdské G-Luxeony po šesti letech provozu strčili do kapsy. Ale jen teorie - netvrdím že to je pravda protože blíž jsem to nezkoumal.

Re: Jaké elyty na základní desku

těmi 10V nic nezkazíš, ba naopak, ale měl bys dodržet kapacitu...ne? A určitě je to v mF ? nejsou spíš uF? Zatim jsem se na žádném MB nesetkal s tak vysokou hodnotou...

(upravil KocuR 12. 2. 2008 0:27)

Re: Jaké elyty na základní desku

bože jasne že to sú mikrofarady... A vyššou kapacitou by sa snáď nemalo pokaziť nič, rátam s tým že pôvodných 3300uF to už určite nebude (po takom čase) a vôbec tie kondy sú v časti kde je napájanie takže podľa mňa by to tomu rozhodne nemalo uškodiť. Ale či sú Low ESR fakt neviem (asi skôr nie), to na nich nepíše, iba majú uvedené max. teplotu 105°C... ale každopádne ja ich tam strčím, mne už to je jedno, serie ma tá nestabilita. Keď to zhorí tak čo už, kúpim za 200 korún nejakú ojazdenú.

EDIT: no tak som pozrel na gúgli a píše tam že YXB je low impedance séria teraz nahradená YXF, YXG, ZL a ZLH, takže žiadna dilema...

inak len tak pre zaujímavosť, tie kondy mám z kompu IBM, veľká mašina s masívnym zdrojom, všetky elektrolyty bez výnimky boli Rubycon, celkom zaujímavé boli 4 kýbliky 1000uF/200V v zdroji, teraz by človek sotva niečo také hľadal v kompe, ventilátor ktorý chladil zdroj bol samozrejme PAPST, nič nebolo ponechané náhode, fakt zaujímavá mašina...

Re: Jaké elyty na základní desku

Jojo, tyhle staré stroje byly krásně neojebané. Vypadalo to tak jak to vypadat má. Tehdejší konstruktéři by asi koukali co za sračky se montuje dneska.

(upravil opamp 12. 2. 2008 18:14)

Re: Jaké elyty na základní desku

Asi by blili jak Methmanův avatar, ještě než by se pořádně rozkoukali sad

Web

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Jaké elyty na základní desku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£