Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Jaké elyty na základní desku

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 42]

Téma: Jaké elyty na základní desku

Jaké mám použít elyty jako náhradu jakýchsi 6,3V 3300uF průměru 10mm, nafouklých na základní desce? Musí to být bezpodmínečně nízkoimpedanční Nippony - KMF, u kterých bych musel vyhejbat nožičky, protože např. v ecomu mají minimálně 10V s průměrem 12,5mm (kondy sou blízko sebe po trojcích). Nebo můžu použít obyčejnýho Nippona KMG/SMG nebo nedejbože obyčejnýho Jamicona? Neporadil by někdo, kde koupit 6ks, abych nemusel platit dobírečné? Nevyhrabal by někdo z šuplíku? smile

Web

(upravil opamp 22. 1. 2008 20:59)

Re: Jaké elyty na základní desku

Checku,
pokud je to deska, u který plánuješ tak rok-dva(-tři) používání, kacířsky doporučím koupit Low-ESR elyty v GMku. Mají podivnou směsku Hitano - CapXon - Jamicon, nikdy si nejsi předem jist, co dostaneš, ale v tomhle časovým horizontu to poslouží dobře.

Do dvou boardů jsem dokonce (protože nic jinýho zrovna nebylo a majitel spěchal) narval ty lepší, zelený, 105°C Jamicony opět z GM. Desky fungují spolehlivě už nejmíň rok.

Abych nezapomněl, hodnota kapacity není kritická... Když to bude 2200u místo 3300, nejspíš se nic nestane. Okoukni si taky maximální možnou výšku, abys mohl při nákupu improvizovat a doma nebyl zaskočenej smile

Web

(upravil check 22. 1. 2008 23:12)

Re: Jaké elyty na základní desku

Já sem se radil s Thalem, tak jenom dělám kontroling. Vidím, že Thales ví.
Do jedný desky sem nasral 105° hitano; to máte těžký, když přídete do GESu pro Nippony, který nemaj. mad
Nějak neplánuju desku měnit, rád bych dodržel kapacitu, protože na ní je procesor s TDP přes 100W. Alespoň prostorem okolo nejsem omezený, chladič začíná až vysoko. Když ty kondy nedorazim ale naohejbám nožky tak, aby se to tam vešlo, nebude dělat problém sousedící tlumivka? Takže asi ty Nippony KMF, no ale je mi blbý šest kousků objednávat v Ecomu...

edit: starej Athlon64 ještě vyrobenej 130 procesem

Web

Re: Jaké elyty na základní desku

Co to je za procák s TDP 100W ?? Fuj, to už je problém vzduchem uchladit.

Re: Jaké elyty na základní desku

No, ta špulka snad moc vadit nebude... hliník elytu její indukčnost zrovna moc neovlivní. Akorát ta tlumivka možná docela topí tak jestli se to bude těsně dotýkat, může se ten koďan zbytečně hřát.

Vývody každopádně co nejkratší, jak jen půjdou.

Web

(upravil Phalanx 22. 1. 2008 22:03)

Re: Jaké elyty na základní desku

Ja som na jednej P3 doske vymenil asi 15kondov 1000u/6,3V (niektore vytecene, vsetky nafuknute) za obyčajne Jamicony 105° 1000u/10V (6,3V som nezohnal). Pred vymenou sa ta doska ani nezapla. Akurat som musel demontovat plastovy kryt procaku (bol to este slot1) lebo sa tam nevliezol kvoli tym vacsim kondikom. Ten comp uz funguje vyse 2 rokov a to bezi skoro furt, takze to asi take vazne s tou kvalitou nebude ....

Re: Jaké elyty na základní desku

Já kupoval z Ecomu Nippony LXZ. Někdy je také lepší dát ty kondíky z druhé strany DPS.

Re: Jaké elyty na základní desku

Jednu desku jsem osadil Jamicony 2200uF z GM a chodí dodnes. Do všech dalších už cpu LXY/LXZ ze Semicu a taky chodí všechny dodnes smile

Web

Re: Jaké elyty na základní desku

ja som predvcerom menil asi 7 nafuknutych kondikov...dal som trosku vacsie (rozmerovo) jamikony. predtym uz ani nechcela ist a teraz slape na prvy sup,potesilo ma to lebo take dosky uz ani nevyrabaju.

(upravil Thales 29. 1. 2008 15:35)

Re: Jaké elyty na základní desku

Já jsem vyměnil kondy už na moha deskách a je docela pravděpodobné že na více než vy všichni dohromady ale to není podstatné. podstatné je že dávat obyčejné elyty na takové pozice je naprosté zvěrstvo a máte naprosto neskutečné štěstí že vám to fungovalo. Další otázka je jak spolehlivě. Některé desky se s Jamicony nechtějí ani rozjet - tak veliký mají ESR. Když se osadí něčím rozumnějším tak bez problému. Krom toho díky velikým ztrátám danými hodnotami Tgd se samovolně zahřívají a vznikají na nich veliké ztráty. Ty se časem ještě zvětšují a taková deska i když údajně chodí je pak časovaná bomba. Sorry ale tohle je fakt prasárna. Kdybyste tam dali alespoň ty lowESR Jamicony pokud počítáte s tím že za rok, maximálně dva půjde deska do koše tak prosím. Ale jinak fuj a hamba vám.

Re: Jaké elyty na základní desku

Včera večer další přeKondovaný board, byly tam CapXony, úplně všechny vylítaný, nafouklý... výměna za Nippon LXZ, šlape jak hodinky.
Sakra, nějak mi docházejí... neuděláme group-buy kvalitních low-ESR Nipponů? smile

Web

Re: Jaké elyty na základní desku

Já bych do toho šel.

Web

Re: Jaké elyty na základní desku

www.ecom.cz roll

Re: Jaké elyty na základní desku

Ano já nakupoval v Ecomu ale počítejte s tím že některé hodnoty nemají skladem (a zrovna ty potřebné) a minimální objednacímnožsví je několik tisíc kusů (už nevím kolik). Pokud budete vybírat podle katalogu snažte se držet hodnot vedle kterých je čtvereček, ty drží obvykle skladem. Zbytek na dotaz.

Re: Jaké elyty na základní desku

trochu OT:
Když už ste u toho, nechtěl by někdo asi 20 desek s nafouklejma elytama od Solteku na socket A ,všechny funkční ale díky těm elytum se sekaj...

Re: Jaké elyty na základní desku

thunderstrike: a odkuď si? že bych si udělal brigádku? smile

Web

Re: Jaké elyty na základní desku

thunderstrike: klidně bych si jich pár vzal, pokud by zbyly smile pár kousků bych určitě uživil

Web

Re: Jaké elyty na základní desku

Taky bych si nějakou tu desku vzal do sbírky...kolik za jeden kus? smile

Re: Jaké elyty na základní desku

jednu bych taky uzivil paklize ma sata (KT600 chip)

Re: Jaké elyty na základní desku

Sata bohužel nemaj...Jsem z Prahy nechám všechny za 300,- ale nerad bych je posílal na dobírku...jo a eště kdyby měl někdo zájem mám asi 100ks novejch chladičů na 775...

Příspěvky [1 až 20 z 42]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Jaké elyty na základní desku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£