(upravil Džihád 21. 1. 2008 19:24)

Téma: Autorádio Blaupunkt SD27

Hoši,
nemáte, či neznáte někoho kdo má toto rádio? Špekuluji o jeho koupi, tak abych nešlápl ... vedle.
Je to model jen pro paměťové karty, viz odkaz

(upravil grawp 23. 1. 2008 20:10)

Re: Autorádio Blaupunkt SD27

preco si sa prave rozhodol pre toto ? inak videl som teraz tu u nas v obchode s potravinami (LIDL)... autoradio SilverCrest stalo 1990sk s DPH. takze neni o čom big_smile

BTW poznaš znacku CLARION ?

Web

Re: Autorádio Blaupunkt SD27

Prečo? Kvůli ceně a kvůli SD paměťovkám. Když už budu poslouchat MP3, tak je nemusím pořád dokola vypalovat na CD..... atd. atd. Nedělám si o kvalitě nějaké iluze, ale věřím že to bude lepší než Roadstar, Sencor apod., kde v podobné cenové hladině mají rádia CD, USB, paměťovky atd.
Clarion znám, samozřemě. Jenže typy v podobné cenové hladině nemají USB/paměťovky. Ovšem toť taky otázka, proto se ptám, jestli není lepší vzít o něco dražší Clarion s CD/MP3 bez USB.

Re: Autorádio Blaupunkt SD27

Co je z lidlu, není k jídlu... A keby len jedlo. Silvercrest je šmejd ako hrom, nedporúčam kupovať. Čína ako vyšitá. Keď mi niekto príde s niečím od tejto firmy na opravenie, odkážem ho k smeťáku. To radšej ten blaupunkt. Kedysi veľmi dobrá značka...

Web

(upravil grawp 30. 1. 2008 17:33)

Re: Autorádio Blaupunkt SD27

to kurpelm : vsak ale to autoradio SilverCrest to som sem napisal pre vysmech big_smile sak to su take smejdy big_smile kamos si to kupil a mp3kove CDcko nacitavalo minutu jak sme sa na tom smiali hned to isiel na druhy den vratit do LIDLA big_smile

to Jaromi : Blaupunkty su nahodou dobre... ale Clariony este lepšie... http://www.pixmania.sk/sk/sk/549824/art … -vs-7.html , toto je aj s DVD smile takze moozes pocuvat a pocuvat alebo  http://www.pixmania.sk/sk/sk/547716/art … 378rm.html  http://www.pixmania.sk/sk/sk/335328/art … b-dxz.html  su tam vsade ceny SK s DPH...

Web

(upravil jik 16. 5. 2015 20:52)

Re: Autorádio Blaupunkt SD27

Edit: Tento můj příspěvek se netýká tématu "Autohifi" - napsal jsem ho po zadáníní klíčového slova "Roadstar", proto se předem omlouvám, že jsem ho napsal (umístil) sem.
Konec Editu.

Vlastní příspěvek v plném (needitovaném) znění:

Sice reaguji na příspěvek několik let starý, ale potřeboval jsem tady (jinde registrován nejsem) zadat klíčové heslo Roadstar a shodou okolností se zde hovoří o Roadstaru a také i o Lidlovské značce Silvercrest.

Jsem si vědom, že můj příspěvek je vhodnější do „Nezařaditelné“ nebo „Smetiště“.

Jde o to, že občas, když mě to chytne, mám zálibu doma poslouchat vzdálené stanice na krátkých vlnách (KV neboli SW) čistě rádiově – žádný internet. To jsem dělal na starých radiomagnetofonech a rádiích Toshiba nebo Panasonic. Bohužel z toho plynoucí problémy s mechanickou přesností. Protože jak moje Toshiba, tak i Panasonic mají slušný rozsah cca 5,85 až 18,8 MHz (49 až 16m), ale stačí se jen škaredě podívat na ladicí knoflík, tak už jste jinde. Panasonic má sice Fine tuning, ale je to přesto špatné.

Tak jsem zapátral, co se dá koupit za rozumné peníze. Nejsem radioamatér, takže pochopitelně za věhlasné značky world receiverů (rádia, která mjí rozsah krátkých vln rozprostřen do pásem) peníze utrácet nechci. Mimochodem za za world receiver jsou považovány i prastaré VEF, Meridian, Riga, Selena atd…

Mě se zalíbilo rádio Roadstar TRA-2973/N. Nedávám odkaz, je toho v Google plný internet. Donesl jsem ho (když mě to chytne, tak jednám okamžitě) z Okay za cca 500,- Kč domů. Dílenské zpracování velmi dobré, zvuk také dobrý, vyvážený (vždyť jsem ho koupil jenom kvůli amplitudové modulaci smile ),  krátké vlny rozprostřeny do 10 pásem takže jemnost ladění nádherná, citlivost také dobrá.

Za prvé:
Ale! Selektivita úplně nepoužitelná! Nedá se naladit žádná slabší stanice! Pokud začne vysílat např. Rádio Romania International, je jím zahlceno celé pásmo a k tomu část dvou sousedních. Přestože spousta dalších slabších stanic tam je, nejdou slyšet. Samozřejmě Radio Romania za to nemůže. Zkoušel jsem už i jednoduchý preselektor s ladicím kondenzátorem + cívkou od drátové antény. Nic. Pořád stejné. Každá silnější stanice zabije několik slabších a nebo slyšíte klidně tři i čtyři současně. Schéma nemám. Může to být MF zesilovačem, ale klidně i vstupními obvody nebo také třeba oscilátorem (zkreslení tvaru sinusovky)… Ve vysokofrekvenční technice se nevyznám. Ale proč stará rádia umějí na krátkých vlnách ty stanice pěkně vybrat – mají dobrou selektivitu a tento „world receiver ne? Vždyť je to určitě také superhet… Nechápu.

Tak jsem předevčírem zkusil koupit v Lidlu (čekal jsem na jejich periodickou akci až jsem se dočkal) to maličké rádio Silvercrest za 249,- Kč. Donesl jsem ho domů – dílenské zpracování nic moc, zvuk není uječený, ale přímo ječivý, při malé hlasitosti přechodové zkreslení, při větší hlasitosti pro změnu nakřáplý…

Za druhé:
Ale! Dokonale oddělí jednu stanici od druhé! Selektivita dosti dobrá, stanice se vyskytují na dané frekvenci, někdy trošku proznívá při kroku do mínusu a kroku do plusu – má digitální stupnici, asi jenom čítač. Krok je 5 kHz. Díky velmi dobrému oddělení jedné stanice od druhé jich chytám daleko víc než u toho Roadstaru, který se mimochochodem na trhu vyskytuje i pod označením Trevi MB 741. Asi klon. Nebo klon klonu smile .

Mimochodem, kdyby se tady našel někdo, kdo by mi pomohl vyřešit  problém té selektivity, budu mu moc vděčný. V tomto oboru je odborník ok1gth , už jednou mi pomohl. Jenže sem bohužel moc nechodí…

Závěr: Už asi nikdy nekoupím nic od Roadstaru. Je škoda, jeho provedení je ve své kategorii velmi dobré. Ale nezvládá základní vlastnost přijímače - selektivitu.