Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 50 z 50]

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

Co jsi chtěl říct tou poslední větou? Jako že hornflex není hornflex?

(upravil KarelXth 6. 2. 2008 9:53)

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

Laboratorní testy to nebyly ale mimo délky bassreflexu bylo všechno stejné. Většinou při ladění bassreflexu nepobíhám se subbasem po místnosti, neměním signálový řetězec a nelepím na stěny rotaflex.

Checku, ty jsi prostě teoretik a ještě ke všemu nedůsledný. To, co nejsi schopný pojmenovat a definovat nebo matematicky uchopit, to pro tebe neexistuje. Takhle to ale nefunguje. Tvoje subbasy nebudou hrát líp jenom proto, že máš teoreticky zdůvodněné proč by měly. Zvuk bude takový, jaké podmínky mu vytvoříš, je mu úplně jedno co si o něm myslíš nebo nemyslíš.

Prostě stav subbasy, zkoušej a poslouchej a časem uvidíš sám co je lepší nebo co ti víc vyhovuje.

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

check napsal:

Ladím níž, protože mi BR nebude výš dělat paseku. Na doma se nepotřebuju honit za 105dB a ladit 18" na 45Hz a výš. Díky ladění na 20Hz funguje repro o oktávu nahoře spíš jako uzavřenka a tak by to mělo parádně kopat.

S tym nizkym ladenim to celkom pravda nieje. BR sa nikdy nebude spravat celkom ako uzavreta, aj nad bodom ladenia BR. Tam sice vychylka pripomina uzavretu, ale nie celkom. Treba vziat v uvahu, ze ucinnost BR nepada skokom. Ten moze zasahovat az do 200-300Hz. Pritom Zvuk "kickbas", ktory urcuje rychlost basu je okolo 80-130Hz. Tym padom nam tam hra aj BR a ovplyvnuje vysledny zvuk.
Aj ked som ladil BR na 26Hz, vobec to BR nekopalo tak, ako ked som BR uzavrel.

Hornflex nie je horn ako taky, to by ladil pomerne vysoko, avsak nieje to ani cisty basreflex. Slovo horn je len podla tvaru. Principom je to vlozena poddajnost do hmotu vzduchu v tom "horne". Impedancnu krivku to ma trochu inu, ak by bol v porovnami s BR s podobnym ladenim.
Podla mna je rozdiel v tom, ze ten zvukovod ladi na roznych frekvenciach oproti BR a tym dosiahne vacsieho zisku. Ak by to zmysel nemalo, tak by to nikto nerobil. Problem vsak moze byt v systemovej odozve, kde moze zvukovod sposobovat oneskorenie, uz len kvoli dlzke alebo posuvom fazy.

(upravil check 6. 2. 2008 14:19)

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

Horna zatěžuje reproduktor impedancí/zvyšuje směrovost systému. Nechápu jak by řekněme metrový bassreflex měl cokoliv dělat s desetimetrovou vlnou.

Máš pravdu, jak už sem psal několikrát, neprošlo mi rukama tolik reprosoustav, abych měl všechny jevy naposlouchané a dokázal je správně identifikovat/interpretovat. Takže kromě těch pár zkušeností se soustředím na teorii, kterou pak propojuji s praxí. Nedovoluji si říct, že nějaká reprosoustava má basy rozpatlané, protože jednak neznám definici pojmu "rozpatlané" a druhak nevím, jak to zní. Pokud bych viděl problém ve vyšších frekvencích vůči BR na 20Hz, tak jedině ve zkreslení, které je ale dáno úplně jinými parametry než umístěním BR.
Nechci skončit jako spousta lidí, kterým se doma líbí zvuk 15" děleného na 1Khz, dolní mezní kmitočet BR reprosoustavy na 50Hz, zakmitávající zesilovač, všechno vypodložené pemzou a hraje to dobře jenom z CDčka se začerněnou hranou. A teď se do mě opřete, že jsou to blbosti, vyvratitelné podle základních teorií smile!
Aneb nelíbí se Vám sebevražda? Vždyť jste to ještě nevyzkoušeli!

Web

(upravil Glatz 6. 2. 2008 14:47)

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

Můj sub nemá měřitelný vnější poměr stran big_smile Každopádně když to má malou podstavu, tak ještě koukám na design a architektonické zařazení do interiérového prostoru a když je to OK tak to může být jakéhokoli objemu. Teď mi tojí doma cca 80l patrona.

Web

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

Este co sa tyka toho kopania basu, zalezi tiez od repra, JBL v hornflexe hra asi lepsie ako Hertz ES v uzavretej. Teraz ten Hertz mam v takej kvazi seriovej bandpass6 ozvucnici, hra to lepsie ako BR a je to citlivejsie ako uzavreta.

check
To co popisujes, je skor pre forum f-sport smile tam takyto pristup ocenia.
Moj pristup je tiez podobny; ladit BR tak, aby slapalo co najnizsie, ale tiez druhy pristup, aby hralo co najnizsie s co najvacsim ziskom, pripadne kompromis medzi tym.

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

A co to ladit tak, aby to hralo optimalne?

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

hot.shot napsal:

grawp: ???

oprava :  širka 340, dlzka 244, vyška 900 (all in mm)

Web

(upravil hot.shot 7. 2. 2008 15:09)

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

grawp: tak to je už lepší, o těch rozměrech se tu už zrovna nepsalo tak mi moc nebylo jasný co myslíš tím "62l... bassreflex" Kdybys napsal " Pro mě je přijatelná 62l bassreflex bedna" tak by to bylo mnohem lepší.

Re: Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

Já mám v obýváku místo maximálně na tyhle suby....:) http://visaton.cz/czech/velkeobrazky/543_bbildgrosz.htm

Příspěvky [41 až 50 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Jaký vnější rozměr subwooferu je pro vás přijatelný?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£