(upravil Thales 19. 1. 2008 19:36)

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

Michal to vystihnul zcela správně a to jak teoreticky tak čistě prakticky protože tu z nás má za sebou instalací asi nejvíc. Jestli někomu něco bliká tak má blbou elektroinstalaci (je jedno jestli je to blbou baterkou, kabeláží a nebo kontakty) a jasně jsem to řekl. Pro jistotu zopakuji aby to bylo jasné:"v praxi je to holý nesmysl pokud je elektroinstalace v autě provedená správně"
Je to úplně ta samá situace jako když se někdo nemeje a smrdí. Voňavka je sice prima věc ale podstatu problému to neřeší.

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

vždy sa viac oplati vraziť par stoviek do hrubej kabelaže kvalitnych očiek a vidličiek a KVALITNEHO poistkoveho puzdra s čo najmenšim porechodovym odporom ... ako do kapacitora ... ja mam seriovu 44Ah baterku 3-ročnu ... v sinuse 240W ale!! kabel s prierezom 21qmm a vpredu 60A poistku ... kostra v kufri očistena od laku a mastnoty .. dobre zatiahnuta ... neexistuje aby niečo žmurkalo ... ani pri plnom vykone ... !

(upravil Jarous 19. 1. 2008 21:28)

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

Tenhle projekt je ze všech tří od stejného autora jistě nejlepší. Snadno se však vždy kritizuje, ale je možná na místě napsat, že pokud by autor věnoval všechny vynaložené prostředky a čas na jeden jediný projekt, výsledek by byl mnohem lepší.

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

Vždyť estetickou úpravu jsem mu pochválil tak jsem snad jen nekritizoval ne?

(upravil sinclair 20. 1. 2008 11:40)

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

Phantom Mono není schopen odevzdat takový výkon ani zdaleka, obvodově jsou to podobné mrdky jako např. řada Rock.
Všecky autozesilovače /až na supervýkonné spínané výjimky/ měřím se stabilizovaným zdrojem 14V/60A a do bezindukčních zátěží příslušné velikosti. Jen u několika aparátů, jejichž odběr přesáhl 60A spojuju tento zdroj paralelně s akumulátorem 85Ah. To jsem musel udělat např. v případě měření MacAudio Fearless One a podobných cirkulárek, hlavně do 2R a méně.
Kdo má starý monoblok PhaseLinear OPUS 1 /s Tripathem/ a zatím mu ještě funguje, naměří sinusový výkon 550W/4R, 1000W/2R. Odběr při plném buzení okolo 140A, pokud do toho pustíte burst signál třeba 1kHz a 50/500 ms pro měření špičkového hudebního výkonu, přívodní kabely sebou viditelně škubou dynamickými účinky takových proudových špiček. Tady někde končí moje chápání ohledně dimenzování zesilovačů do auta... 

K Phantomu :
Phantom Mono odevzdá při 14V na palubě SINUSOVÝ VÝKON /tedy rms/ do 4R kolem 200W, do 2R už napětí měniče prudce klesá a výkon je téměř shodný, jen něco málo přes 250W. Bláboly okolo výkonu bylo možný si odpustit....Komu by se to zdálo málo, můžu sem klidně vykakat schéma koncového stupně, aby to bylo jasné smile

http://sweb.cz/servisdok/phantommono.gif

Sice šest párů paralelně, ale 80W čajíčků, navíc buzených ultrapomalými budiči. Napájecí napětí je +/-65V bez buzení.

Tady je vidět, že se čím dál víc posouvá měřítko vnímání výkonu zesilovačů - 200W zesilovač je vnímán jako 400W a pak při porovnání například s PA zesilovači, které ten výkon skutečně mají, dochází k úžasům typu "jak to tyvole, že to má takovej výkon, dyť já mám v autě víc a nehraje to tak nahlas"....

Dost podobná situace nastává i tehdy, když si někdo u PC vymění starého Transiwatta 2x25W za nějaké Geniusy či Logitechy, které mají napsáno třeba 350W a majitel je mírně řečeno silně překvapený.
To se pak říká "doprdele, dyť ten starej krám hrál víc"....:-)

Web

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

Udělané je to hezky. Ale co když píchne a bude potřebovat měnit kolo? To bude práce.

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

Konecne tu niekto podotkol výkony - tým myslím sinclaira. Zaujímalo by ma kde a kedy začalo toto oblbovanie výkonmi. Mozno trochu od témy, ale minule som sa smial, ked som pred Vianocami v tescu videl otca zo synom, ktorý si nechcel kúpiť ponúkanú vežu, lebo má výkon hudobný 2x8w a sínus 2x4w. Takže otec mu radšej kúpil sústavu génius s výkonom 350w. Kurnik šopa na ozvučenie miestnosti 3x4m, alebo podobne stačí poctivých 2x5w. Ja mám doma hifi vežu Panasonic (ešte poctivú japonskú) ktorá má vykon 2x5w a nikdy nebola na maxime. Samozrejme dnes je to o inom, lebo tie repra co davaju k hifi veziam stoja za nic. Zlisovaný papier, tlmenie ziadne (nedajboze ked je este plastová) výškač piezo, repráky "no name" a keby tam dali aspon ten "blbý" kondík na vrchné kmitočty, ale nie oni to len tak poprepájajú a to nehovorím o kvalite letovaných spojov.

Web

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

Zaujimave je, ze uz nikomu nevadi alebo si nikto nevsimol ten zabedneny zosik pod plexisklom. wink Ci to akoze ten  ventilatorik ho dostatocne zchladi? Hlavne, ze ho je vidiet, ze? Ja by som odporucil este aj plato sravit z plexiskla aby bolo vidiet do vnutra kufra aj ked je zatvoreny, to hlavne kvoli zlodejom. wink

Web

Re: Bohyn (Magnat AD 300)

Pěkná práce. ale proč to máš až tak na ležato? to asi nebudeš potřebovat nikdy kufr že? když ho máš v podstatě celý zapraný bednou smile

Web