Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 10)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 182]

(upravil check 19. 4. 2008 13:39)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Máš buď malý nebo velký rozdíl přidané hmotnosti/tuhosti. Případně pokud to špatně přiděláš/utěsníš a impedanční hrb nevypadá tak, jak má (případně jich je víc), napíše to bad measurement data.
Když otevřeš okno pro výpočet TS mělo by ti to tam napsat procentuelní rozdíl.
Konkrétně podle obrázku nevím, co se tomu nelíbí. Máš zdá se nějakou drobet jinou verzi programu než já.
Zkus ještě nechat pracovat i s nižšími frekvencemi.
Já už sem na to dlouho nesáhnul.

edit: Srovnávej naměřená data a postupy s měřením u jiných reproduktorů...

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Jo, jo, to mi normálně dělá a když je rozdíl malý, tak to hlásí a odmítne výpočet. Ale u té jedné mrchy to dává jen tuhle pitomou hlášku bez vysvětlení. Shodou okolností to byl první reprák, takže jsem si myslel, že to bude dělat u všech. Takže si s tím dál nelámu hlavu.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

7tech: no koukam, ze problem je, ze to spatne detekuje ty vrcholy rezonance, misto aby bylo Fso1 a Fso2 nejakych 18Hz a 26Hz, tak je tam nesmyslnych 146Hz a 168Hz. Dal pridanou hmotnost si mel 100g? neni to nejak moc na 13cm membranu?

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Už při otevření toho okna, ještě než tam hmotnost a ostatní parametry zadám, je tam "Bad measuremend data!". Je úplně jedno, co tam potom napíšu. Ve skutečnosti bylo na membráně 10g. Dělá to jen jeden reprák, ostatní měří bez problémů, už to neřeším.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ak si použil prídavnú hmotnosť 100 g tak sa tomu ani nediv. Rozdiel rezonančných frekvencií má byť v rozmedzí 20 - 30 %. Inak v návode sa to píše ...

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

7tech: Zkus ještě roztáhnout okno, které ten program bere.

Web

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Takže veškeré problémy s Limp-em vyvstávají z toho, že občas nedokáže vyhledat správná místa na impedanční křivce. Ve většině případů je i na silně zvlněné najde správně a někdy na krásné načte nesmysly. Bohužel se nedá nijak přemluvit, ani zúžením rozsahu. Zbývá jediná možnost, a to odečíst hodnoty pomocí kurzoru, což jde poměrně přesně a dopočítat třeba v Excelu.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Zkus novou verzi, dneska vyšla ARTA 1.4.0, třeba už to bude opravený.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Zkoušel jsem, je to totéž. Ale stane se to málokdy. Škoda, že tam není možnost ručního zadání kurzorem. Udělal jsem si podle Tomanovy kuchařky tabulku, takže není problém TS-ka i v tomto případě dopočítat. Problém je spíš v přesnosti. Malinký úlet v Re, Sd nebo přechodový odpor a všechno je jinak. Sd beru raději podle katalogu, ale s přesným měřením Re mám docela problémy. Uvažuji o obětování dig. multimetru na speciální měřák do 10ohm.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

7tech: no ja meril teda cca 10 repro, vseho druhu - profik, hifi, autoreprak a nikdy se mi to nestalo...

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Kdo simulujete třípásmo, počítáte se změnou impedance a fáze střeďáku na spodní děličce po vestavění do skříňky? Jen tak mě to napadlo zkusit a fáze šla ještě na 250Hz o cca 30´mimo, což mi pro simulaci připadá dost. (ARO667 asi ve 2 litrech)

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Za sebe povim tolik, ze s jinymi charami, nez namerenymi ve finalni ozvucnici simulaci moc neverim.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Já zatím nevěřím ani těm, co sám změřím. big_smile

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Ahoj jsem tu nový mohli by jstě mě poradit někdo, kde sehnat program MLSSA chtěl bych ho vyzkoušet, protože jsem zkoušel ARTU a tam ten výsledek mě ukazuje zkresleně, když nastavím generátor na 20000 hz tak to ukáže jen do 10000 hz nebo když dám 40000 tak zobrází do 20000. Zkošel jsem MLSSA sehnat na oficiálních stránkách, ale tam je jen update. Nebo mohli byste ho někdo hodit na net?

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

MLSSA se dodava pouze jako kompletni merici system se specialni kartou. Neni to univerzalni programek.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Co Ti to ukazuje zkresleně? Vždyť to v rámci možností a chyby měření odpovídá.
Pokud chceš zobrazit fr. charakteristiku do 40kHz, změň si nastavení grafu. Nastavení rozsahu generátoru s tím nemá co dělat. Předpokládám, že máš kartu s opravdovými 24/96KHz a máš to i nastavené v setupu.

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

To spis vypada, ze si nastavil prave tu samplovaci frekvenci, pak je graf vzdycky do poloviny samplovaci frekvence...

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Jsem v tomhle začátečník o tom MLSSA jsem si myslel, že by to mohlo být jen k určitému zařízení, ale nevěděl určitě. No takže aspoň  to ukážu at´se mě to blbě nevysvětluje. Snad mě porádíte co s tím podle toho obrázku. Testováno v hodně amatérských podmínkách tedy v mém pokoji.
Mikrofon byl dodán se základní deskou od Asusu označený Superbeam Array vypadá jak dvojity stereo mikrofon. Samozřejmě kvalitní je jak všechno ostatní z Číny takže od něj nic vyjímečného nečekám.
Win 2008 Server 64 se SP1 je založen na stejném jádře jak Vista, zvukovka Creative X-Fi FPS
Ozvučnice na rychlo udělaná jenom na takové testování bez BS.
Dvoupásmovka středobas TVM ARN-226-05/8, výškáč Tonsil GDWK 11/100 8 (po staru GTC 11/100).
Vyhýbka 12/12db daná na asi 2100hz. Repro napojené na moji sestavu 5.1 od Redstar samozřejmě zapojena je jen moje zkušební bedna. Takže může to být tím mikrofonem, že by to tak moc zkresloval nebo něčím jiným? Mám planu si sehnat lepší mikrofon i zesilovač, ale já to chtěl jen zatím vyzkoušet. Věděl jsem že to bude zkreslené, ale nečekal jsem, že to tak blbě zobrazí.

http://img356.imageshack.us/img356/6357/testartafy8.jpg

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

TekMir: no tak, ze se ti to zobrazuje do 11kHz je uplne jasny, jak uz jsem psal mas nastavenou samplovaci frekvenci 22050Hz, je to videt na to screenshotu nahore v liste to Fs.
Je asi jasne ze jsou potreba min 2 vzorky behem periody, aby se dala zjistit velikost signalu, proto je pak zobrazeny rozsah polovina samplovaci frekvence.

Dal by me docela zajimalo jak si tohle nameril?? Tohle neni vubec vyber bezzodrazoveho okna?
To je pouze RTA - tj. pustim signal a koukam co to dela na obrazovce, ze jo?

Re: Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

hanzs: máš pravdu postě jsem to spustil. Jak tam dám ty dva vzorky a ještě jak to s tím bezzodrazovým oknem nebo co mám nastavit tedy v ARTA nebo jiného upravit aby to dávalo trochu rozumný výsledek? Nejsem bohužel v tomhle tak sběhlí tak jestli bys mě to mohl vysvětlit nebo případně ukázat kde se to probíralo.

Příspěvky [41 až 60 z 182]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedance, fáze a TS parametrů ... frekvenční charakteristiky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£