Téma: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Zprvu jsem nechápal, jak se může takové monstrum prodávat tak levně (3.6k), pak mi to došlo.

Sinuslive SL400

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

No, můj vkus to není .... TS parametry za ty prachy hrůza.

Web

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Mohl bys to specifikovat? nevidim tam nic extra vychylujícího se od běžnýho autohifi tongue

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Ano od běžnýho autohifi tam nic extra není snad BL, Ots, ale vypadá strašně roll

Web

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

O TS se nebudeme bavit, ale ta fíčura přívodů krz spodní závěs... Nevím, když za stejnou cenu můžu mít XLS12, sice to není 15", ale myslím, že masáž to vzhledem k Bl a Qts bude lepší.
A udaná citl 88.8 (asi při 2.83V) znamená tedy kotelníka na vstupu. I když díky Q to bude na tuc-trekvencích hrbaté až běda.

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

me to ani neprekvapuje...

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Michal napsal:

...ale ta fíčura přívodů krz spodní závěs...

Moment, co se ti na tom nelíbí? Dyť to používají i PA výrobci, třeba P.audio.

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Já to nemyslel ve zlém, asi jsem to blbě napsal. Mínil jsem to tak, že ve vztahu k Qts, BL citlivosti a tak je to spíš špatný vtip.

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

ten magnet by odpovidal 6" s 10* lehci membranou, proto je k smichu ten detail s vedenim tech privodu... to nevidis jak jsou ty TS sileny?

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

likias: neplaš, on jen neví co to sou šílený parametry, co ne, a už asi vůbec ne proč.
junglist: jednoduše - konstrukce a parametry reproduktoru sou hrozný, je to jen o designu.

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Hrozný je na tom to, že takto vedený přívody ke kmitačce /odpovídajícím slušným lankem/ u PA poruchové vůbec nejsou, kdežto u těchhle vysokozdvihových ojebů jsou poruchové až hrůza, doslova se to upaluje a už jsem viděl i vyhořelou středičku.

Web

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

to neni hrozný, to je přirozený tongue hlavně že si navzájem mistři v oboru lejou dohlavy že pro takovej repro je potřeba  kábl s průřezem nejmíň 6mm2... No, ale jinak bych sám čekal že tohle by mohlo vydržet. Aspoň sem o něco vzdělanější.... Jinak se mi zdá že zrovna tyhle přívody sou k těm konektorům přidělaný dost nekvalitně, je to pravda?

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

88dB/W.m je málo
Re 2R je primálo (tepelne preťaží koniec)
Qts=0,898 zaručuje že to bude lietať ako mucha po mojej izbe
Mms je obrovské, Bl malinké,z toho plynie dôsledok 1) a 3)
Vas je obrovské, bude to chciet navrhnúť veľkú kisňu.
niečo som zabudol ? smile

Web

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

88dB mi jako malá hodnota rozhodně nepřijde....ale to je zase věc názoru. smile

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Jungliste, to je fakt síla.

Bl: Jakost pohonu. Klasická hodnota u malých basáků je tak kolem 10ti, u profíků většinou přes 20. Samozřejmě čím větší membrána tím větší nutnost mít silný pohon.
Vas: Tushos systému. Tedy hodnota vas v litrech je proto, protože říká, že systém je tak tuhý, jak by byl tuhý vzduch o daném objemu, pokud bysme na něj talčili pístem o ploše membrány daného repra.
Qts: Přeneseně efektivita účinnosti pohonu. V podstatě čím nižší Q, tím lepší přenos požadované pozice od zesilovače do skutečné pozice. Odvíjí se od něj dosžitelnost rovné charky.
Mms jsi trefil.
Re je stejnosměrný odpor cívky. Nic víc ani míň.

Ad 88db a Little: Citlivost u subových repro je celkem zbytečné udávat, nemá se skutečnou dosažitelnou hodnotou SPL nic moc společného. JEdnak si jí měří jak se jim chce, a hlavně KDE se jim chce. K čemu je mi u subu citlivost třeba na 500Hz, 1khz, nebo i na 200hz? Jediné, co by mělo smysl by byly cháry impedance a SPL. Proč ty nejsou, ptám se...

(upravil redyuri 15. 4. 2007 21:11)

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

junglist, ohľadom parametrov porovnaj podrbanú ARN312, tá má všetky parametr raz tak dobré, a to stojí polovicu. a ohľadom TS parametrov odporúčam teóriu na diyfans.org
ad Qts - malé Qts znamená že sa reprák pri danom príkone menej hýbe (laicky) .

Web

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Redyuri, to mě připadá tak laický, až to nemá s pravdou nic společného. Takhle řečeno by to znamenalo, že malé Qts znamená malou citlivost. Podle mě Qts není parametr, jehož význam by se dal shrnout do jedné věty.

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

no, ja to už ale laickejšie neviem vysvetliť aby to pochopil smile  ale dobre, nechám Q parametre na pokoji wink

Web

(upravil little 15. 4. 2007 22:30)

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

Dá se to dohnat koupí jinýho repráku, ale pokud chceš experimentovat tak dozadu prdni ještě jeden magnet a nech si změřit TSka, jestli to s nima něco udělá. (s tímhle reprákem ale moc ne smile )

EDIT: Qts-Souvisí s věrností přednesu. Taky jsem ho moc nepochopil, ale vím, že pro BR jsou ideální hodnoty 0,25-0,5. Téměř cokoliv nad 0,5 bude v BR hučet (nebo dunět?).

EDIT2: To s těmi parametry nelze takhle říct. Obecně platí že čím nižší Qts, tím lépe. Čím vyšší Bl, tím líp. Čím nižší fs, tím samozřejmě lépe...

(upravil iMartin 15. 4. 2007 22:35)

Re: Brutální 16" Sinuslive, kde je háček?

2 Junglist: ideální Qts by bylo nula, tedy žádný elektrický ztráty v cívce (Qes), žádný mechanický ztráty v závěsech a membráně (Qms), Bl - síla pohonu, nekonečná. A Re není impedance ale stejnosměrnej odpor cívky, a jeho ideální hodnota mě nenapadá, protože jak nulovej, tak nekonečnej (to by vlastně ani nehrálo) by způsobil nějakej průser, a hodnoty v intervalu (0; nekonečno) maj normální repráky.

Reprák s nějakým ideálním parametrem = perpetuum mobile. V SPL autohifi každej druhej, ne? big_smile

2 little: nebude, je to i o EBP (Fs/Qes) .. tenhle parametr vyjadřuje spíš vhodnost ozvučnice než samotný Qts. To je část toho že "reprák se musí brát jako celek", protože dva jeho parametry, který vzájemně dávaj třetí jsou celku blíž než jeden samotnej.