Téma: je to vhodný zosik?

chcem sa opytat... ked som mladsi spravil som si jednoduchy zosik podla navodu z amara, TW120 s modernejsimi suciastkmi. je tranzistorovy, BD911,BD912 a darlinkton TIP 122.nesymetricke napajanie 76V/ nejakých 95W...hra celkom pekne na to aky je jednoduchy a doteraz mi postacoval na lacnejsich robených bednach. Takze k veci... chcem si postavit kvalitnejsie bednicky (mozno seas) a neviem ako mi ten zos zahra? treba urobit nieco kvalitnejsie k tym reprakom alebo bude stacit tento? na mojich repro som iny nemal zapojeny tak neviem ako zahraju. bojim sa len ci nebudem k takemuto zosu robit zbytocne drahe repro ak z nich aj tak nedostanem maximum kvality. nama z tymto zosom niekto taketo skusenosti??? prosim poradte. popripade poradte vhodny ,,studentsky:),, zos...dik

Re: je to vhodný zosik?

Doporučil bych Aldax.

Re: je to vhodný zosik?

takze tento je nevhodny? v com je blby?  velke skreslenie?

(upravil sinclair 2. 1. 2008 1:44)

Re: je to vhodný zosik?

Je to sračka a má nechutný zkreslení, blbý DF a jako perličku přidám, že tahat z jednoho páru BD911/912 nějakých 95W je daleko za hranicí jejich bezpečnosti. Určitě ta Vlčkovina...nemoh by toho chlapa někdo zpacifikovat? Třeba urazit pazoury, vypíchnout oči a tak...Nadělal by o dost míň škody.

Web

Re: je to vhodný zosik?

Ked uz je tu taka tema, co vravite na zosik s budicom TDA7250 a koncami TIP142/147?
Popajkoval som to asi pred 4rokmi, len som to nemal cim ozivit ani to nesurilo.
Je to zo stavebnice (daka NExxx). Moze to dat 2*70W na 8ohm? Trafo k tom uplanujem 2*30V.
Co vravite vobec na ten 7250?

Re: je to vhodný zosik?

Pokud máš jen trochu možnost tak nebrat.

Re: je to vhodný zosik?

Ty vole, to je dobrá přehlídka humusu smile nejdřív Vlček a potom TDA7250 smile

Web

Re: je to vhodný zosik?

Od Vlčka jsem stavěl zesik z TDA2030 a zesik 30-100W s darlingtony, vše nesymetricky napájené. Hrálo to, ale diplomaticky řečeno nic moc.

Re: je to vhodný zosik?

No, řekněmež FUUUUUUUUUUUJ smile

Marečku, v čem je to blbý bylo řečeno a teď máš pár základních možností:
www.aldax.cz - kvalitní stavebnice a nic nemusíš řešit.
Leach - v Aldaxu prodávaj sady součástek
symasym.... No, lol
DPA222 - jestli bude 3. kolo, ale jestli vubec, tak až za dýl a je to trochu dražší sranda
Lynx - líbí se mi designem http://www.audio-circuit.dk/LYNX_3-0_main.html
a tak smile

(upravil Dingo 2. 1. 2008 18:42)

Re: je to vhodný zosik?

Už napadlo někoho využít v zesíku ty tranzistory "Thermal Trak"

Re: je to vhodný zosik?

TransiAmp 120W v amaterskom radiu PE9/2007 wink

Re: je to vhodný zosik?

Je od toho někde na netu schéma?

Re: je to vhodný zosik?

je, leach. Voráček nic nevymyslel, jen to blbě voprásk.

Re: je to vhodný zosik?

Aspoň nikde neříkal že to vymyslel.

Re: je to vhodný zosik?

třebas tomu aspoň nakreslil hezčí desku... Nepošlete mi to někdo? smile

Re: je to vhodný zosik?

Frank: Je to v NF zesilovače 4   http://shop.ben.cz/cz/121278-nf-zesilovace-4.aspx

(upravil dokken 2. 1. 2008 15:47)

Re: je to vhodný zosik?

Voráček je náhodou pan fachman,kazzatel to klidně potvrdí.Nic blbě neoprásknul,je to tam napsaný,jen použil přímo vyvinutý pro nf použití výkonový tranzistory s integrovanou diodou Thermaltrak,to na upřesnění.Můžu to klidně komukoli poslat.

Re: je to vhodný zosik?

já prosím

Re: je to vhodný zosik?

to by možná chtělo PDF-writer... Já to dělám tak, že načtu jednotlivý strnky do Photoshopu a uložim to do rozumnýho rozlišení PNG.

Re: je to vhodný zosik?

Ja na ten Leach ThermalTrak mam udelanou desku, celkem 3 moduly. Jenze ja blbec jsem pak nesehnal ty trandy NJL... Takze deska mi zbyla sad Nevyhodou ale je, ze jsou z tama odparany nadproudovy ochrany.

Web