Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 6)

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 107]

(upravil fedor 29. 1. 2008 15:46)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

...a kde je ten "konkurenční" web ? hmm 

(pošli mi link meilem, ať to nikdo nevidí lol)

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Taky bych ho rád zkouknul,ale poněkud je nempžé ho najít,prosím link.Nebo dyžtak alespon meil.Děkuji.
Sorry za offtopic.

Web

(upravil dokken 29. 1. 2008 18:40)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

to all
v naší zemičce jsou 4 weby o audiu:lopuch,f-sport,audioweb a slovanet,je to v tom druhým...no dobře noo smile malá napověda, user ALEX2
reklama pro Dawsaa

http://img444.imageshack.us/img444/6766/daplljednawebwe4.th.jpg

(upravil dawsoo 4. 4. 2008 22:56)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Update projektu:

nová vyhýbka = méně monitorové lepší lokalizace více basů... uvádět ji zde již nebudu a to z důvodu další pokročilejší úpravy výškových měničů které nejsou v této úpravě běžně dostupné (hlavní důvody= jiné chování dole a jiný průběh fáze)

Měření 1,5m 15st z osy:
http://img526.imageshack.us/img526/8093 … liikm6.png

A porovnání s referenčním Micro Projectem 1,5m 15st z osy:
http://img179.imageshack.us/img179/8674 … 008fq5.png    (microproject nahoře,tento projekt dole)

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Takže už máš měření zpátky u sebe ?

(upravil dawsoo 4. 4. 2008 18:54)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

nene to bylo ještě z doby před.... jen nebyl čas zrealizovat obě bedny a vyvěsit to sem... dlouho jsem tu nebyl...

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Seš prostě hustoborec... Doufám, že ty krabice v létě dodělám.

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Jóo hraje to dooobře smile.

Web

(upravil BlackRider 5. 4. 2008 2:45)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Davide, ten Micro projekt je Audax+25TAFC/D? Jinak chválím, chára vypadá hodně slušně. Musí hrát skvěle.. wink


Já jsem rád, když vytvořím něco takovýho (L15+25TAFCD, FFT size 1024): http://img136.imageshack.us/img136/200/monitorstd7.th.png


Holt to s výhybkama to pořádně neumím. Furt to není ono.

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Black:
Ano je to HM130Z4 + 25TAFC/D mod v 6l BR ... pokud korektně měříš,tak vyhýbka je už sranda... jen je to žrout času trošku se s tím mazlit aby to bylo takovýhle např...

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Já akorát nezávidím tomu zesilovači, co tyhle výhybkový hrůzy musí krmit. 1,2ohmu v sérii s 8,2uF rovnou na vstupu basové sekce je prasečina, to se na mě dawsoo tedy nezlob. A jestli ti v tom Cairnu při větším kotli vystřelí koncáky do xichtu, tak se moc nediv...

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

sinclair: Není snad výchozí impedančka? ...která je jistě v dawsoově případě v pořádku.

(upravil dawsoo 6. 4. 2008 19:31)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

sinclair:
Neměj strach vyhýbka a její impedančka je naprosto ok (vexle sériovýho typu) , mnohem lepší než u většiny komerčních beden... jednak nejde pod 5ohm a imaginární složka (její úhel) je v normě (pokud narážíš na RLC členy podívej se pořádně na tlumící odpory)  Drž se rači Leoši zesíků smile

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Prosba na pistlole

najdeš ještě někde rozmístění repro na čelní stěně ?

Diky

Roman

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Rotr:
Pokud to Tomáš nemá nikde namalovaný tak i to asi neřekne ... Ale,popros Opampa ať ti to pravítkem oměří... on je fyzicky má pokud ho teda nenasraly a nedal je na smeťák big_smile Osobně si myslím že netřeba v tomhle ohledu nějaký ultra přesnosti stačí +- 2mm ,ta bedna původně nebyla navrhovaná s naprostou přesností s ohledem na difrakce... původně tam byly Scanspeaky 18W8535-05 a D2905/97000 ... U tohodle projektu vše relativně slušně dorovnává vyhýbka povedlo se to udělat ve výsledku vcelku slušně rovný a hrálo to slušně i při vyšších nárocích v rámci svý objemové kubatury.Bedny ti zahrajou podle toho čím je budeš krmit (zesík zdroj signálu nahrávka) jejich těžiště je v přehledným podání středního pásma a jednopásmovosti v dobrým slova smyslu. Podrobnosti ohledně upravenejch vejškáčů který k tobě už dneska jdou poštou (27TDFC) ti napíšu večer až dorazim domů do mailu smile

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

ještě stále je mám smile

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

dawsoo: Psal mi Roman Trnka, že mu nedoporučuješ měnit bassreflex v tomto projektu. Chtěl bych vědět co tě k tomu vede? Je zřejmé, že ten, co jsi použil, je malého průměru hodící se k o řád menším 5" středobasům. Romanovi jsem nabídnul BR-70HP, což je rozměr ideální k 6", svou délkou odpovídá v 14-15l samozřejmě i stejnému nebo vhodnému naladění. Větší průměr se chová líp, při zatížení/výchylce neprdí a taky neztrácí citlivost. Tak jsi mu poplet hlavu, že by je nejraději vrátil a dal tam ty prďoly... Co je to za blbost?

(upravil dawsoo 24. 4. 2009 0:21)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Antonio:
Já jsem žádnej nepoužil použil ho pistole,stačí si znova přečíst povídání jak ten projekt vznikl, takže mě vedlo udělat tenhle projekt to, co jsem tam psal k projektu a to že to byla přestavba...a já vše ladil tak abych mohl vyjít z toho co bylo dáno = větší BR by při rozměrech a objemu bedny vyšel moc dlouhej, doporučil jsem mu pokud chce udělat kopii projektu dodržet vše tj. = jít max D=5 až 5,5mm = takhle jak to je to hraje to myslím za ty náklady více než dobře a BR díky oboustrannému a zejména pak vnitřnímu zaoblení použitýho typu, nemá slyšitelně při hudebním signálu žádnej problém s turbulencema tohoto typu...ta bedna není PA na diskošku, ale malý hifi dvoupásmo pro poslech při malý až střední hlasitosti s korekcema basy vejšky OFF nebo na nule.(viz měření v diskusi k prokjektu) ... pokud má bejt použitá na jinej než tenhle účel, tak asi nebyl zvolen ten pravej projekt...ale k věci: pokud se použije větší průměr BR vyjde pro stejný ladění mnohem delší než ten co tam je použitej a pro stejný ladění se tam jednoduše nevejde... s kratším BR ladění bude zcela jiný...a na to tahle vyhýbka (včetně RLC kompenzace a Rdc cívky před basákem) není laděná s větším BR nabízený dýlky bude bedna 100% hučet.Kdybych to měl stavět od píky udělal bych to možná trošku jinak ale BR bych nechal z tohodle důvodu podobně tak jak je. Pokud to postaví jinak pak negarantuju výsledek. Vhodný naladění není jen LSP CAD ale souhrn mnohem více faktorů... např tlumení,vyhýbka... je to vždy o celku... aneb polopatě s jiným účinnějším BR by vyhýbka a tlumení v bedně vypadalo trošku jinak než jsem poslal Romanovi smile.

Takže blbost to není ten projekt je prostě už jednou takhle postavenej a na tyhle předem daný parametry BR navrženej a optimalizovanej. O tom jestli je to dobře nebo špatně to není... Můj osobní názor aniž bych se kohokoliv chtěl dotknout, je ten, že drtivá většina lidí co by ho eventuálně třeba i chtěli stavět ,stejně nevyužije potenciálu kterej v něm je ... ty bedny rozlišej krmení zcela bezpečně a když se podívám letmo do příslušnýho dredu na co se tu běžně poslouchá (různý DK receivery a podobná havěť) je to tak trošku s kanonem na vrabce big_smile Reference jak to hraje či nehraje  mohou nezávisle dát např: Pistole,Kyselym,Opamp,Jarous,Check,Thales,Mirulu,Klon,Zorg ... co pamatuju že měli tu čest bejt u toho ...pokud jsem na někoho zapomněl tak se omlouvám.

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Používám sice subík, ale tyhle bedničky jsou krmený prakticky "fullrange", pouze s omezením pásma pod asi od 25 Hz kondenzátorem před zesilovačem, abych mohl bez rizika poslouchat svůj milovaný gramec. Ani při hodně hlasitých Pink Floyd jsem nepozoroval problémy. Takže ten bassreflex asi stačí.

Web

(upravil pistole 24. 4. 2009 8:42)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Jen tak mezi náma - potřeba velkého průměru bassreflexu pro hifi se přeceňuje ... Velký průměr má bohužel ty nectnosti o kterých jsme mluvili. Takže například já budu nadále používat spíš ty menší průměry. I tak mám problém BR nacpat do daného prostoru aby splňoval všechny další náležitosti. Osobně si nedokážu představit opampovu bednu s větším kalibrem BR.

Příspěvky [61 až 80 z 107]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£