Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 8)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 148]

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

ad C) Těch profilů je sice dost v katalozích, ale pro kusovku je sortiment podstatně užší a navíc je problém se zakázkovým dělením. Zdá se mi, že "urob si sám" není v současné době o nic snadnější, než před sameťákem.

(upravil BlackRider 5. 5. 2007 0:20)

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

kazzatel> Moment, ty výkresy překresluje člověk, nebo je to prováděno automaticky (scanner atd...)? Jinak klasický výkresy, pokud vím jsou v dešní době na ústupu, jestli tedy myslíte klasický jako rukou rýsovaný. Protože kdybych si někdy dělal návrh krabice, tak hrubý načrtky na papír a zbytek bych modeloval v PC (z modelu lze potom vytvořit výkres).

Web

(upravil kazzatel 5. 5. 2007 0:32)

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

To je jedno, jestli rukou nebo počítačem kreslený - důležité je, aby si s tím pak rozuměl laserový vyřezávač, což mám obavu, že ne se všemi kreslícími programy bude. Taky tam musíš zavést ty ohybové korekce a to asi taky každý program neumí ( musíš je tam pak zadat sám, což znamená brejlit do tabulek...) Ale o počítačích se bavit nemůžu, neb jim nerozumím...

(upravil BlackRider 5. 5. 2007 0:38)

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

To už pak asi záleží na tom, jaký používají ve firmě programy. Soubory rýsovacích a modelovacích programů bývají většinou kompatibilní, takže by to zase takovej problém být neměl.

Edit: Jo, bez tabulek by se to nejspíš neobešlo... smile

Web

(upravil kazzatel 5. 5. 2007 0:41)

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

A " snadnost " opravdu není jiná než bývala, jen je větší výběr volitelných řešení. Ostatní je pak jen o nárocích na kvalitu a samozřejmě o penězích. A aby nevznilka mýlka, já se nechystám vám nabídnou nějaké zázračně levné řešení... ( ono ani neexistuje, bohužel - jedině kontejner z Číny... smile )

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Docela by mě zajímalo, při jakém objemu zakázky se ta čínská výroba vyplatí. Věřím, že dokáží vyrobit i kvalitu (pod hrozbou karabáče). big_smile

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

mate niekde k dispozici daky cennik plechu, ja som na nete nic nenasiel, popripade kde po prahe sa to da zohnat, a ohnut, alebo kto by to za rozumny peniaz spravil? ide o tvar L, max U

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

ad. programy, nepochybuji, že současné CDAy a CAMy dokážou tyhle věci automaticky, třeba bratr kreslí věci v solidworks, a když už to umí samo napoř. počítat dimenzování ozubených kol v převodovce, proč ne tuto relativně jednoduchou věc? Já si myslím, že ani po nějakém super článku se člověk nenaučí projektovat slušné přístrojové skříňky, to chce praxi při servisu, za tu dobu co opavuji měřící přístroje jsem pochytil mnoho věcí a různých řešení. Na úskalí různých konstrukcí člověk pravděpodobně přijde, až se musí s nějakým konkrétním řešením vypořádat, oto totiž hrabat se v přístroji za statisíce není zrovna sranda

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Nechci se babrat v detailech ( konkrétní ani neznám ) jen jsem chtěl říct, že firmy si přípravu výroby účtují ....

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Môžem povedať, ako to funguje pri obrábaní na cnc stroji.
Ak je hotový výkres, prípadne model v čomkoľvek, je to síce fajn, ale to neznamená, že stačí jednoduchý export. Obrábacie stroje hovoria vlastným jazykom (G-kód, Excellon...). Príprava dokumentácie spočíva v tom, že sa síce výkres vyexportuje do programu s ktorým pracuje napríklad fréza, ale je to len výkres. tomu stroju je potrebné zadať ešte mnoho parametrov (výber nástroja, hĺbka ponoru nástroja do materiálu, otáčky nástroja, počiatočná sráha nástroja, poloha nástroja voči obrábanej čiare na výkrese...) - to všetko musí vedieť človek, ktorý zostavuje tento program.
potom sa to celé prenesie do prostredia schopného komunikovať so strojom, ktorého strojový čas vychádza na cca 1000 Sk bez DPH.
Keď sme robili prototyp tejto http://www.audiobox.sk/index.php?page=s … mp;lang=sk skrinky, trvalo programovanie (čistý čas) 16h a 40min. V podstate jednoduchý návrh a veľmi jednoducho vyzerajúci výsledok.

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Hezká krabice... smile

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Já si plechovej projektor sbouchal ve svěráku, ono to de taky, ale samozřejmě to moc hezký neni. Příště už si na to vyrobim nějakej přípravek. Ty tabulky se mi taky budou hodit, deformace ohybem mi dělala potíže. Tam jsou uvedeny přímo hodnoty deformací pro konkrétní materiály a tloušťky nebo se to nějak počítá z hodnot elastické/plastické deformace materiálu?

Web

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

To všechno najdeš ve strojařských tabulkách , chce to jen nebejt línej... smile

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Oki priste v knihovne...

Web

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

IMHO chtělo by to lepší drátovaní, a chladiče jemnější žebrovaní, ale jinak se mi moc libí ty krabice ty vypadaj dobře smile

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Sorry ogare, ale to jsou hrozný konstrukce, je vidět, žes za dvacet let moc nepokročil....

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Nemáte zkušenosti s amatérským popisováním předních a zadních panelů krabic? Dřív se hodně používal propisot, byla s tim sice dost zdlouhavá práce, ale dalo se to udělat. Teď mám spíš na mysli, jak slušně popsat černý přední panel (aby to nedělalo ostudu smile ). Bílý propisot se těžko sežene a sítotisk je na kusovou výrobu poměrně drahý...

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Já třeba uvažoval o hotových krabicích z EZK. Jenže ty jsou už přizpůsobené pro jeho moduly (díry pro potenciometry, ventilátory, atd.). Místo toho jsem si koupil univerzální přístrojovou krabici z www.elmet.cz . Je to klasika do 19" racku v černé barvě. Je to bez děr, takže si je můžu udělat kde chci. Pro různé PA konstrukce ideální. Dají se do toho přikoupit různě tvarované nosníčky.

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

www.revatech.cz

Ty z Elmetu vypadaj supr!!

Re: Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Nesmíš se na mě zlobit, ale já na to koukám i z hlediska opravitelnosti, spolehlivosti ( odolnosti proti vibracím ) atd. a tady opravdu máš spoustu chyb... smile Lochotín tehdy honily čtyři Mamuti a dva prototypy Borbellyho mosfetů...bedny byly navržený dr. Sýkorou a myslím si, že nám to tehdy hrálo dobře... smile

Příspěvky [21 až 40 z 148]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stručné shrnutí zásad návrhu krabic pro domácí i studiovou techniku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£