Téma: Doska plošných spojov

zdravim, nemohol by sem niekto hodiť podrobný popis ako urobyť dosku plošných spojov?? a ešťe keby ste boli taký dobrý a napísali aj kde sa dajú súčiastky nakúpiť dakujem za každú odpoveď

Re: Doska plošných spojov

http://www.google.cz/search?hl=cs&q … em&lr= promin, ale tohle mi nedalo.

Web

Re: Doska plošných spojov

díki big_smile google ma ani nenapadol big_smile som trubka čo už big_smile ale dakujem

Re: Doska plošných spojov

A na co ty desky budou?

Re: Doska plošných spojov

no té dosky by som chcel na stroboskop smile ale nemám ani to horské slnko aby som to osvietil ani té kyseliny  ai pinzetu z umelej hmoty ani nič tak stoho ani nič nebude big_smile

Re: Doska plošných spojov

Da se to udelat i mnohem primitivneji, napr. lihovym fixem nakreslit cesty a nechat vyleptat, urcite to na netu najdes

Web

Re: Doska plošných spojov

To budou plošňáky na výhybky?

Re: Doska plošných spojov

zadna vyhybka, pry stroboskop

Web

Re: Doska plošných spojov

no - ja som tiez nedavno robil stroboskop s troma vybojkami ub1 - ná celkom pekný výkon za použitia svetlovodov.

K tym plosákom - staci ti bud fixa na liehovej baze u ktorej hrozi podleptanie pri pouziti agresivnejsich kyselin - ale najdoveryhodnejsie je pouzitie acetonovej farby ktory budes nanasat kuskom sparadla. NA leptanie si kupis leptaci roztok v radioamatery tusim 0,7l stoji okolo stovky. Je to jednoduché. Tu chybajucu umelohmotnu pinzetu mozez nahradit kuskom medeneho drotu na ktory zavesis plosak a nepotrebujes sa z pinzetou hrabat v kyseline. A nakoniec samozrejme cely plosny spoj ocistis riedidlom a prebrusis jemnym smirglom. A suciastky si nakupis v hociakom radioamaterovy. Pre informaciu porzi na www.sos.sk
Len neviem preco zacinas so stroboskopom ked si ocividne zaciatocnik mohol si zacat niecim jednoduchsim. LEn davaj pozor na tie vybojky nech ich neposkodis lebo co som ja kupoval jednu za 170sk.

Re: Doska plošných spojov

to pawlo no tak ja nechcem taký stroboskom s výbojkami ale z LED diódami alebo nejaký primitývny blikač chcem skúsiť volačo lahké nie z výbojkami to by bolo fakt náročné a dakujem teda takže ked volačo nakreslím tak iba to mi vyleptá? dobre dakujem za rady

Re: Doska plošných spojov

To, čo pokryješ farbou ostane. To čo nebude nafarbené sa odleptá.

Web