Téma: Beyma 8WOOFER/P

Kupuji tyto dva woofery.Co byste dali k nim za výšku?Je vhodné s tímto reproduktorem stavit 2pásmovou rerosoustavu?

Web

(upravil little 3. 5. 2007 18:32)

Re: Beyma 8WOOFER/P

To je dobrej přístup. Nejdřív koupit a až potom se zajímat co s nima. Co se týče tvého požadavku tak myslím že to není dobrý nápad (dělat s 20kou 2 pásmovku)...

EDIT: Chci říct, že když už chceš stavět s těmito reproduktory tak by bylo fajn, kdyby si k němu ještě přidal nějaký středotónový reproduktor. Dyť se mrkni na projekty na tomto webu a určitě najdeš dobrou inspiraci...

Re: Beyma 8WOOFER/P

Je mi jasný,že mě zkrituzujete za to ,že chci 8" palec použít do dvoupásma.Ale pár takovýhle projektů jsem na netu viděl viz. třeba např legendární monology.Takže podle mě to taková pitomost není.Vím,že tu začnete říkat jestli mi něco říká směrovost.Říkám,že mi jde také o basy,proto 8" palec.Např.i tady Karlos myslím,že má kombinaci 8BR a GTC.Nemám na to abych stavěl třípásma a použil tam právě tyto dva woofery.Kolik byste tý beymě dali?Uzavřená nebo br?Vím,že mi by to chtělo výškáč který by šel dělit tak 2,2 Khz.Jaký doporučíte?Předpokládám,že Beyma T2030  by nebyla špatná volba,hodí se k sobě i designově.Mám na tuto kombinaci i shéma výhybky.

Web

Re: Beyma 8WOOFER/P

Já bych zkusil výprodejové seasy, které doporučoval Antonio nebo bych zkusil Vifu xt 25.
Ani s jedním ale nemám zkušenosti.

Jinak dvoupásmo s 8 palcem na basech mám doma taky, pokud posloucháš v ose, je to bez problémů...

Re: Beyma 8WOOFER/P

Za chvíli budou všichni bez rozmýšlení stavět dvoupásma s 10-ti palcem, ale dobře vám tak. smile

Re: Beyma 8WOOFER/P

Ehm, little, to bude asi nějakej borec.

Z 8" do 2p svět nepadá, v ose se to dá celkem poslouchat, i mimo osu se z toho nebleje, tak co? smile

Proč ne s 10"? Když to ořežeš dost nízko, tak pohoda...

Re: Beyma 8WOOFER/P

IMHO se do 2p hodi vic nez treba 8BR40, ale na vejsky by to chtelo neco co pujde dobre i nizko, nic proti 2030, ale tady to chce neco jinyho. ty seasy by nektery docela sly

Re: Beyma 8WOOFER/P

Řada XT od Vify se do dvoupásem nehodí, nenechte se zmást nízkým fs.

Re: Beyma 8WOOFER/P

a co takhle DX25 od Vify? ten by mohl riznuti kolem 2kHz tretim radem mohl snaset solidne, ne? cenu tipuju kolem 7-900Kč/ks

Re: Beyma 8WOOFER/P

little : myslim, že bych to tak nehnal do krajností s tím 8" do 2p. Je spousta 2p které se dělají s 8"

Luikas : myslím, že vhodnější bude ten 8 woofer, ten polypropylen bude mít lepší přednes na středech. Navíc Beyma má v návrzích ve dvoupásmu právě ten 8 woofer a nikde nemá použitý 8BR40. A myslím že u dvoupásma spíš pujde o ten přednes na středech víc jak o to jak to půjde nízko. Jako kombinaci 8" palcového + 1" výška mi příjde docela slušně kompromisní řešení co se týče podání středů a basů.

John370 : myslím, že ta T2030 by nebyla úplně tak nejhoší řešení má Fs=1050 Hz, což není až taková hrůza, ale možná zkusit nějaký Seas v tom výprodeji není špatný nápad, dobrá cena a Fs budou mít níž

Re: Beyma 8WOOFER/P

To chce 15ti palec a GTCčko k tomu. Z toho vznikne krásnej lavor, tj. se "vyzdvihnou" basy a výšky... cool

Re: Beyma 8WOOFER/P

Tak se mi zdá, little, že házíš všechny osmipalce do jednoho pytle, vyjímky se vždycky najdou, ne každý 8" je stylu 226, 8BR. 8Woofer/P do 2p určitě, parametry do bassreflexu - hrubý odhad 35l/35-40Hz.
T2030 je třeba dělit výš kvůli zkreslení na dělících kmitočtech, z převážné míry je to ale H2, což je to menší zlo. Jinak je to zvukově dobrý měnič, není daleko AL Seasům, designově se hodí, ale když je tu ta možnost koupit výprodejové 25TAF/D ještě levněji než T23...

Re: Beyma 8WOOFER/P

Amor- a co jsem asi napsal?

Re: Beyma 8WOOFER/P

luikas : omlouvam se Ti ja jsem to prehlidl sad ma chyba spatne jsem si to precetl. Az tedka jsem si toho vsimnul

Re: Beyma 8WOOFER/P

nevadi, stane se... smile

Re: Beyma 8WOOFER/P

Jaký teda zvolit výškový reproduktor?Pro Beymu T2030 hovoří ,že na ní mám mám výhybku spolu s tím wooferem,pro Seas asi lepší kvalita a i nižší cena pokud počítám ten výprodejový za 650Kč.Jo a jký byste dali objem tomu wwoferu,já bych to viděl podle simulace ve WinIsd tak 35-40l a bassreflex laděn tak 37Hz.Co na to říkáte?

Web

Re: Beyma 8WOOFER/P

Mám v plánu 8woofer-p + 6b30p + T2030 takže jsem jedno ucho wink Co si myslíte o tété kombinaci?

Re: Beyma 8WOOFER/P

To je podle mně blbost, dávat 6.5" střed (moc velké) a 8" bas (relativně malé) nezískáš výhodu maléh ostředu ani velkého basu, naopak tam bude nevýhoda, kterou znamená 6B30 - tedy nutnost dělit dost nízko, proti třeba 5MP60, která je jako střed mnohem vhodnější. Proč ne tu? Navíc když je proti 6B30 mnohem hezčí...

Re: Beyma 8WOOFER/P

uprime ve me tato kombinace zrovna nadseni neevokuje... co dat na stredy ten Celestion, co objevil antonio?  a na vejsky treba v posledni dobe pomerne protezovanou 25TAF? vyjde te to jeste o fous levnejc a IMHO je to lepsi...

Re: Beyma 8WOOFER/P

Ja stavim 8BR40 2pasmo s GTC11/100 zatim. Jinak neni problem bykuchat starou bednu urezat predni desku a dodat tam stredak. Vyhybku zatim pouziji obyc univerzalni,az bude drobar tak urcite pujdu do nejakeho stredaku. Mozna kuknu po nejakem SEASu. Ted to budu mit jen na zabavu. Takze z 8Wofer udelej SUB a dopln treba ARX 150 jako satelity fulranger a mas to bez vyhybky. a mas to lacne.

Web