Téma: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Měl by to být nějaký kvalitní "ekvivalent", co lze vyměnit bez zásahu do okolí a jede se dál. Je to do staršího CD přehrávače, který má celkem kvalitní základnu, až na ten výstup.

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Po základně je hovno, pakliže výrobce dal na výstup tohle. Nic víc se k tomu nedá říct. Když tam vsadíš NE5532AN, bude to jako airbagy do tráboše.

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Tenhle OZ by se s největší pravděpodobností dal nahradit řadou NJM4580, která je lepší především co se zkreslení týče. Ale nevím to jistě, snad ti poradí někdo jiný...

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Tohle cpe Creative do všech zvukovek (snad kromě X-FI Elite), nahradil jsem to OPA2134 a bez problému.

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Kde se dá ten OPA2134 koupit? Už jsem se na několik e-shopů koukal a nikde nic...

(upravil opamp 3. 5. 2007 14:56)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

NE5532, NJM4580. Nic dražšího asi nemá v tomhle případě cenu... a garantuju, že rozdíl bude slyšet.

Little: mívali to v GESu, stejně jako OPA2604 (který je na danou pozici imho vhodnější - vyšší ft i SR)

Web

(upravil little 3. 5. 2007 16:05)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Hmm, koukal jsem se na svojí Audiginu a co jsem nenašel-NJM4556A. Myslíte si, že kdybych tenhle OZ nahradil něčím jiným (NJM4580) tak by byl ten rozdíl hodně slyšet?

(upravil Jarous 3. 5. 2007 16:05)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Je to do cd-playeru Sony CDP-XE320, kdysi stál majlant. Už dlouho vím, že ten výstup, není opravdu nic moc, ale mechanika čte úplně všecho a přehrávač jako takový, má slušný komfort ovládání. Tak si myslím, že by mu ten OZ upgrade prospěl. Vrátím se ještě k těm OZ, přemýšlel jsem nad OPA2132, OPA2134, OPA2604, AD826, AD823 (NE5532AN beru jako tutovku, kterou bych nemusel ani shánět) O cenu mi až tak nejde, nebude to z mé kapsy, tak který z nich by tam šel nejlíp ?

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Jarousi, já si to nemyslím. Jednak ty původní NJM4558 budou bezpochyby originály a opravdu ani Sony neměli zřejmě důvod dávat do výstupu OZ z jiné cenové kategorie, než je zbytek, třeba DAC a filtry.
Jseš si stoprocentně jistý, že ten zbytek je tak kvalitní? Když se ptáš, čím nahradit NJM4558? Promiň, ale kdo se ptá na takovou píčovinu, nejspíš ten zbytek posoudit nedokáže..

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Sinclaire a mě neporadíš? Já náhodou vím čím NJM4556 nahradit, bohužel netuším jaký to bude mít výsledný efekt na zvuk. Proto se radši nejdřív zeptám...

(upravil Jarous 3. 5. 2007 16:31)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Sinclaire v tom máš určitě pravdu. Já to dneska beru pouze z toho pohledu, že to má funkční tichou mechaniku, co čte všecho a komfortní ovládání, jinak samozřejmě 1bit pulzní D/A převodník co v tom je - naprostá hrůza, asi tak. JRC4558 jak jsem koukal, jsou oproti NJM4558 ještě horší. V případě NE5532 jde v mém případě o upgrade zadara, tak proč to nezkusit. Přehrávač má optiku ven, momentálně porovnávám přepnutím mezi externím DACem na optice a analogovým výstupem toho playeru, zvuk z analogu cd přehrávače, je oproti analogovému výstup z DACu naprostá hrůza.

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

A čím teda, little? 4556 je "high current", pro malý zatěžovací impedance.

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Aha a čím by se teda dal nahradit? smile

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

V téhle aplikaci asi ničím, určitě je to navíc smd, ne?
Do toho Sony bude NE5532AP luxusní operák.

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Ano, je to smd. Myslel jsem že by se to dalo nahradit NJM4580smd, jenže ten není "high current" (jak napsal opamp) ale pouze dual OZ. Je sice pravda, že to je smd, ale on je relativně velký takže by mi nedělalo sebemenší problém ho nahradit... smile

(upravil BobiseK 3. 5. 2007 22:07)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

to je 4558 až taký šrot? smile som myslel že je to aspoň na úrovni 5532AP
mne za záhadných okolností - vrátil som sa po weekende domov a už nešiel lol odyšiel na zvukovke-AUDIGY SE, skúsim tam nejako napratať 5532 non SMD big_smile

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

V originále to až takový šrot není, ale protože je to prakticky nejpoužívanější a nejprofláklejší OZ ve spotřebce, vyskytuje se v mnoha "variantách". Ty horší "varianty" jsou horší, než MA1458..

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Tak, právě jsem dokončil upgrade toho playeru a podělím se s vámi o první zážitek. Nejprve výměna za OZ NJM4580D - razantně přibyly basy, středy tlampačovité, výšky mají ostré sykavky, ale celkově se výrazně zlepšila prostorovost nahrávky, stále však přítomná deka. Výměna za NE5532AP - není tolik basů jako v případě předchozího OZ, basy jsou přesné a neslité, střední pásmo doznalo razantní změny - zmizela tlampačovitost a je zde výrazná prostorovost nahrávky, bohužel ostré syčivé výšky. Poslední změna a tak to už zůstane: OPA2604 - je to sice naprostý luxus a mrhání potenciálem tohoto OZ, ale zvukově mi vadí nejméně ze všech. Celkově neutrální, solidní basový základ, slušné středy, výšky bez sykavek, bez deky a největší prostorovost nahrávky ze všech OZ, oproti původní hnusotě JRC4558 naprostý balzám na uši. Bohužel to je tak vše, co se dá v tom playeru vylepšit a budu muset jednoznačně šetřit na nový.

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Taky jsem ve svým CD skončil u OPA2604 smile smile smile

Další varianta bude diskrétní analogová část...

Ale teď to neřeším, co mám Terratec Phase 24FW, používám z CD jen Digital OUT. A to má Terratec na konci "jen" NJM4580 smile

Jinak s tím, že 5532 i 4580 kurví zvuk každá po svým, bych souhlasil. Osobně ale dobrou 4580 stavím skoro výš než 5532, ale je to otázka i zesu a beden.

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Dost závisí na nastaveným zesílení..

Web