Re: MacAudio Fearless One

OT: Aj s asgardami?

Web

(upravil luta 6. 5. 2007 14:05)

Re: MacAudio Fearless One

Asgardi jsou uz bohuzel vsichni kaput big_smile hromadna sebevrazda...

Web

Re: MacAudio Fearless One

Aha vlastne áno, srry zabudol som. Mám odkukané všetky diely, len už akosi zabúdam...

Web

Re: MacAudio Fearless One

Roztrhne se pnutím - rozdrobí.

Tipuju samozřejmě, chuck mě zase sejme. smile

Re: MacAudio Fearless One

Já bych řekl,že pokut nepřekročí teplota jádra Curieovu teplotu,tak se nestane nic.Je přece daná nějaká maximální hodnota magnetické indukce B,podle hyster.smyčky konkréního materialu,při zvětšování intenzity mag.pole se dále B nezvětšuje...............

Web

Re: MacAudio Fearless One

Hoří u Boramyra a OndryCh:-)Skutečně, feritu se stane naprostý hovno, ale stala se jiná věc. Na fotkách vypadá vinutí obou toroidních impulsních traf v pořádku, ale ve skutečnosti je v každém trafu několik závitů nakrátko a kromě toho je to bezpečně propečeno primár-sekundár.
Ty žlutý kurvy pochopitelně na vinutí používají samopájitelný drát /třebaže s trojitou izolací/, jehož izolace taje teplotou okolo 280-300°C. Jednotlivé závity vinutí jsou zevnitř spečené do sebe, jak v těch místech vysokým proudem-teplotou izolace roztála. Zvenku to pouhým okem vůbec není vidět.

Web

Re: MacAudio Fearless One

takze zadny hyperprostorovy okno se nekona sad

co uz big_smile

Web

Re: MacAudio Fearless One

Ďakujeme za objasnenie

Web

(upravil ondra Ch 6. 5. 2007 17:36)

Re: MacAudio Fearless One

Nemohu se zbavit dojmu,že ty dvě toroidní tráfka ve zdroji ,jsou dost malé na to, aby přenesli cca 1kW smile .Musí být z dost kvalitního feritu.Leoši takže pokut jsou prošvihnutá trafa,tak pujde zesilovač do popelnice?

Web

Re: MacAudio Fearless One

to by byla skoda ne big_smile premotat a je to smile co bych dal za takovihle jadyrka big_smile

Web

Re: MacAudio Fearless One

Ten ferit je poměrně dobrý, běží to na cca 70kHz a ten výkon ten měnič skutečně bez potíží dá.
Ano, pokud vepříci nepošlou trafáky, půjde do depozitáře a posléze do kontiše. Ani by mě nenapadlo to přemotávat.

Web

Re: MacAudio Fearless One

ad tráfka: Docela podobný problém jsem nedávno řešil, a to trafíčko na feritovém hrníčkovém jádru ve zdroji oscilu Tek2236, mělo šluslý závit, při dotazu v Tektronixu kolik by stálo nové jsem šel do kolen, pouhých myslím 10 000Kč.  Tráfko se pokusně odvezlo do trafomotu(www.trafomot.cz), za pár dní borec zavolal že je hotovo, převinutí stálo pouhý litr. Mašina už cca třičtvrtě roku bez problémů slouží zákazníkovi. Jen bych podotknul, že se jedná o měnič řádově nižšího výkonu.

Re: MacAudio Fearless One

MacAudio MP Mono :
http://sweb.cz/servisdok/mpmono01.jpg
http://sweb.cz/servisdok/mpmono02.jpg
http://sweb.cz/servisdok/mpmono03.jpg

Web

Re: MacAudio Fearless One

poslední dobou vidím všude že se těch mac audio lidi zbavujou. internet je jich plnej

Web

Re: MacAudio Fearless One

Nejenom internet, i obchody, už se z toho trochu stává hypermarketová značka...

Web

Re: MacAudio Fearless One

Mám takovej dojem, že když jsem s tím začínal, smrdělo MacAudio takovým tím "levným hájendem". Tahle aura je už ale pryč a v současnosti mají MacAudia v podstatě stejnou autoritu jako Magnáty nižších řad.

(upravil sinclair 6. 6. 2007 21:39)

Re: MacAudio Fearless One

Tak třeba Buldok Hot Rod 4500 = MacAudio Z4200...na fous, Rod má navíc jen podsvit a budíky, na což jsou na desce Maca připraveny pozice...tož tak to s náma koulejí. Ale nemůžu říct, že jsou to špatné zesy, spíš naopak.

Magnat RX22 = Toxic "Plus" tuším TX1000...jen jiná kastle, padá to jak z kozy bobky ze stejné fabriky. To RXko má navíc sériově-konstrukční závadu, dodnes se ani nanamáhali ji napravit revizí.

Web

(upravil Zbynek750 7. 6. 2007 1:35)

Re: MacAudio Fearless One

Sinclaire, jak je to teď s Phase Evolution?

Re: MacAudio Fearless One

Značka končí, úspěšné modely budou k dostání pod stejným typovým označením, ale pod hlavičkou MacAudio. Všechno jde pod Mac. Servis pochopitelně běží dál, jedná se o reinkarnaci typové řady Opus a RS.

Web

Re: MacAudio Fearless One

Sinclaire,také jsem dělal servis autozesilovačů a v některých jsou takové konstrukční kopance,že to není snad ani možné.Například ve zdroji,aktivní ochrana mosfetu proti přepěťovým špičkám z trafa klasicky z drainu dioda+zenerka na gate,ale zenerka na gate a GND už nééé!!!Je to tak v mnoha zesilovačích (zde nemohu být konkrétní jedině soukromně) To je závažná chyba a je to v podstatě autodestrukční.