(upravil sinclair 3. 5. 2007 23:02)

Téma: MacAudio Fearless One

Zevnitř. Chybí výkonové spínače, měničové fety a elyty zdroje. Vše v hajzlu.
http://sweb.cz/servisdok/P4300003.jpg

Jednodušší Dčko asi už postavit ani nejde:-)Modulátor je zadrátovaný v 8pin smd pouzdře..

Web

Re: MacAudio Fearless One

hmm..zajimavy kam az se dostanou konstrukteri s miniaturizaci u zesu za 10 klacku big_smile

Web

Re: MacAudio Fearless One

Ale ty basypyčo:-)1kW/1ohm při těch rozměrech a celkové účinnosti kolem 90% nahání strach.

Web

Re: MacAudio Fearless One

na tu ucinnost sem se chtel prave optat...tak to je hoodne dobra...to je celkova ucinnost i s menicem..tj:)
a jak se to tak mohlo spalit kdyz je stabilni do 1ohm big_smile

Web

Re: MacAudio Fearless One

yikes hledim na tu fotku, to je zesilovač? (asik blbá otázka, že?)

vypadá to jak jeden velkej měnič big_smile

Re: MacAudio Fearless One

Ano, je to bohužel zesilovač:-)
Dokonce s LPF 18/okt, laditelným subsonikem 10-50Hz, regulovatelným basypyčo-boostem až +12dB/40Hz a limiterem.
Klidně bych Vám ukázal i schéma, k ničemu by Vám ale stejně nebylo:-), ale z pochopitelných důvodů nemůžu. Snad jen tolik, že se vejde na dvě nepříliš hustě "pokreslené" A4-ky..
Důvod té destrukce je mi poměrně jasný. Práce do polo či zcela spečených kmitaček, čili prakticky do zkratu.
Podotýkám, že se to stalo při DB Dragu..
Tvrdému zkratu na svorkách se ten zesilovač umí poměrně účinně bránit, ale zatěžovacímu odporu např. okolo 0,2-0,3 ohmu bohužel ne.

Kvízová otázka na podstatně vzdělanější kolegy: co se může přihodit feritovému materiálu, který utrpí prudký stejnosměrný magnetizační šok - jinak řečeno, primárem měničového trafa krátkodobě proteče dejme tomu 200A? Teplota snad Curieův bod nepřekročila.

Web

Re: MacAudio Fearless One

ze by se mu roztahla mag. charakteristika a stal se z nej mag. tvrdy matros ? strilim od boku tongue big_smile nebo praskne ? big_smile

Web

Re: MacAudio Fearless One

trvale sa zmagnetizuje?

Web

Re: MacAudio Fearless One

stane se paramagnetickým a tudíž je potom nanic

Re: MacAudio Fearless One

aha tak takto je to...

Web

(upravil babakus 5. 5. 2007 21:17)

Re: MacAudio Fearless One

I když? aby se stal feromagnet paramagnetickým, tak by musela teplota překročit 768C(Curieův bod) a to asi nepřekročila, jak píše Sinclair. Ale určitě to bude mít něco společného s tím paramagnetizmem a nebo se z toho stane permanentní magnet... sakra, fakt v tom mám teď celkem bordel.

Jak to teda je?? Tohle mě zajímá a nedá mi to chvilku klidu! -> stane se z toho permanentní magnet!! asi wink

Re: MacAudio Fearless One

takže som mal pravdu v príspevku 8?

Web

(upravil luta 5. 5. 2007 21:42)

Re: MacAudio Fearless One

paramagneticky pokud vim tak znamena ze nezesiluje mag.pole.latka se chova proste k mag.poli lhostejne

rek bych ze to zmeni celou hysterezni mag. smycku (nebo jak se tomu nadava.. uz nevim) cimz se mu zmeni vlastnosti a tak by nebyl vhodny pro vysoky frekvence..co ja vim..mozna i ten permanentni magnet..uvidime...pockame na sinclaira big_smile

Web

Re: MacAudio Fearless One

Jsem zvědav, co to bude... já bych totiž odhadoval, že nic smile

Re: MacAudio Fearless One

ja som zvedavý tiež. kým sa to nedozviem, asi nezaspím...

Web

Re: MacAudio Fearless One

Někdo další? smile

Web

Re: MacAudio Fearless One

Vypaří se!

Re: MacAudio Fearless One

vybuchne a preletí tesne okolo hlavy?

Web

Re: MacAudio Fearless One

Přepálí se vodič, který je okolo toho feritu namotaný?
A ten ferit se může vlastními ztrátami i docela zahřát...

Web

(upravil luta 6. 5. 2007 13:45)

Re: MacAudio Fearless One

vytvoří se hyper-prostorový okno big_smile a nim přileze Jack O'neill big_smile

Web