(upravil DeadMAN 22. 12. 2007 0:43)

Téma: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Toto sa asi bude týkať najmä Sinclaira a OndruCh.

Rád by som si postavil podobnú vec ako Ondra. Ježiško sa blíži, tak by som ho rád využil :)

Ondra:
1. Aké má zosilňovač negatíva? (Provokačná otázka:))
2. Ako moc sa to hreje? Je treba, aby bol tunel riešený ako máš Ty? (2ks profilov) Myslím, či nestačí jeden s väčšími rebrami a ventilátorom. 3. Ventilátor - Aký si použil? Vyhovie 12V PC?
4. Ako hodnotíš zvuk? U mňa to bude na 2*Kappa 15LF...

Sinclair:
1. Na čo si dať pozor? Je k tomu aj L-profil?
2. Aké trafo by bolo vhodné?
3. Vyhovie ako filtrácia aj 2-4ks 5600 Jamicon na vetvu?

VĎAKA...

Web

(upravil Kronos 9. 12. 2007 20:25)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Na větvu aspoň 40G Nippon ni?

(upravil DeadMAN 9. 12. 2007 20:30)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Tolik penez...

Ondra ma 3*5600 myslim... A neviem kde u nas by som vedel zohnat nippony

Web

(upravil Thales 9. 12. 2007 22:32)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Nippony v Ecomu a nebo se zkus poptat Sinclaira jestli by ti k tomu SPDčku něco nepřibalil.

Jamicony maximálně tak do LM3886 a nebo jich dát hoodně paralelně. To už raději Tesly.

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Neblázněte, 40mF na větev už je trochu moc...:) mám 3x5600 na větev a naprosto to vyhovuje. Jamicony nejsou tak špatné, v tom moři sraček....mají výhodu v tom, že jsou běžně dostupné 10mF/100V, bohužel tuto hodnotu v SMH (nippon)  k nám v kusovém množství nikdo nedováží , Ecom má na 100V max 5600uF.....

K tunelu: udělal jsem ho "oboustranný spíše kvůli možné přestavbě na 2xSPD smile.ztrátový výkon si snadno zpočítáš, když uvážíš učinnost AB konce kolem 60%.
Negativa podle mě nemá žádné..jen je škoda ho používat puze na basy smile)

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Ventilátor je třeba použít co nejvýkonnější, dělají se takto výkonné jen v provedení na 24V, typ můžu z prototypu opsat. Je dobré tomu udělat dvoustupňovou regulaci otáček přes 60°C spínací termostat, který při teplotě nad 60 sepne a zkratuje předřadný odpor ventilátoru, který do té doby běží jen polovičními otáčkami.
Je blbost dělat pro dva osmiohmové profesionální reproduktory subbasový zesilovač jen jednokanálový. Ondra už na to přišel.

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Ty si mi do mailu pisal ze je to lepsie ako 2*SPM250... smile

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Pokud, to bude aktivní sub s 2x EMkapaLF, tak použij jeden modul SPD600, pokud to bude samostatnej zesilovač, tak si neber příklad ze mě smile Měl jsem udělat klasickej zes 2x600W včetně limitéru, možná to tak někdy udělám..........

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Samostatný zosilňovač... Aj ja by som najradšej spravil 2*600 ale nepustia ma financie... Čo teda odporúčate?

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Odporúčam zohnať financie.

(upravil check 15. 12. 2007 13:11)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

SPD je moc pěkná mašinka, no do 10G100V Jamiconů za dvě stovky se mi nechce. Měl sem domluvený šroubovací Siemens 10G100V po stokoruně, ale bohužel to padlo; nevěděl byste někdo o něčem podobném smile?

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

nebuď socka_v, na kompletné elektrolytické osadenie zdroja si zarobíš na jednej nočnej brigáde

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Jo takze myslis ze budu misto 16h denne nekde busit 24? Hele sem mladej, tak neco vydrzim, ale co je moc... Taky tam nechci moc ty Jamicony, rad bych Nippony, holt když už Aldaxí kvalitu, tak všude smile. Jenže to by je museli někde mít...

Web

(upravil sinclair 15. 12. 2007 14:57)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

V Ecomu mají 5600u/100V, za kilo kus, stačí tři do větve.
A jestli se nepletu, tak Jamicon 10G/100V stojí všude něco kolem stovky kus. Notabene třicet giga do větve je zbytečný.

Web

(upravil check 15. 12. 2007 21:16)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Proč je teda u SPV250 možná varianta s 20G na větev? Aby měli hifíci radost?
Nebo protože dva kondy mají nižsí impedanci a 10G protože je levnější udržovat jednu hodnotu skladem?
Pardon já jako neznalec se na to podívám, k většímu bych dal větší, no a pak blbě rejpu no.

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Ano, pozoruju Tvoje dost nejapný rejpání už delší dobu. U SPV250 je to proto, že kondy 10G/80V jsou zcela běžně k dispozici, kdežto 10G/100V nikoliv. SPD600 je napájená značně vyšším napětím a náboj na kondenzátorech výše uvedené celkové kapacity, notabene složený ze tří kusů paralelně, bohatě stačí.

Web

(upravil DeadMAN 22. 12. 2007 0:47)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Tak, SPD 600 asi rusim, zatial koncim s diskotekami... Je mi par veci prednejsich, no chcem si postavit nieco do izbicky... Prosim, kto ste si objednavali na Slovensko nieco z aldaxu, ako je to z postovnym, resp. nie ako, ale hlavne kolko to stoji... Mal by som zaujem predbezne o nieco mensie, SPS 50, max SPV 100 aj spolu s trafom... Ako je to v porovnani napr. s LM 3886? A ako je na tom zvukovo 50 vs. 100? (O TDA 7294 sa ani zmienovat nebudem, lebo ma ukamenujete smile )

Web

(upravil Hop377 22. 12. 2007 1:19)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

cena CZK x kurz + postovne cca 200 Sk + prevod meny 200 Sk = celkova cena Sk.

(upravil check 7. 1. 2008 20:12)

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Jaké trafo k SPD400 do subu (kravina od 20Hz)? Filtrace z 6ks Nipponů 5400uF. Kde ho koupit hotové nebo nechat navinout? Upozorňuji, že nestrpím brum.
Mělo by mít předpokládám maximálně 2x53V hlavních a 2x22V na ochrany. Vinutí pro nucené chlazení netřeba, bude to sub domácí, chlazený pasivně. Nevím přesně jaký by mělo mít výkon (700VA?).
Jediné vhodné trafo (ale bez 22V) sem našel u Elektrosoundu, nemám ale tucha, jak jsou tichá. Kde ste nakupovali vy - konstruktéři SPDček?
Případně jaké instrukce mám dát a komu pro navinutí? Vinutí dvěma vodiči současně, zvlášť vyvedenými, pokud možno navinout silnějším drátem, než odpovídá výkonu (když bude místo), využití sycení jádra menší než 100% (kolik?)... ?

Web

Re: Otázky k budúcej stavbe niečoho z Aldaxu

Zajdi, popros, zapoj, poslechni. Chlapek v elsoundu neni blbej.