Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Dušek (subwoofer TVM ARN-312-00/8)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Dušek (subwoofer TVM ARN-312-00/8)

Úvod
Bez subwooferu by nebylo žádné domácí kino kompletní. Hodně jsem přemýšlel, jestli subwoofer raději koupit nebo se do toho pustit sám. Zvědavost nakonec zvítězila.

Konstrukce
Litráž a typ ozvučnice vyplynuly z diskuzního fóra na Dexonu. Konstrukce ozvučnice je hodně zjednodušená kopie subwooferů od Yamahy. Reproduktor směřující do země je ve stísněných podmínkách výhodnější.

Desky pocházejí z různých zbytků. Společně s nožkami jsem si je nechal nařezat na míru. Do 3cm silné spodní desky jsem vyřezal díru pro ARNko. Do zadní a přední desky pak díru pro terminál a nátrubek. A začal skládat stěny a výztuhy. V podélné ose s reproduktorem jsou 4 a v polovině výšky bedny je pás obepínající celou ozvučnici. Spoje jsem lepil na tupo a každých asi 8 centimetrů stáhl vrutem namočeným do Chemoprénu. Po zaschnutí lepidla jsem všechny spoje vymazal silikonem.

Následovalo tmelení a přebroušení otvorů po vrutech a nepřesností vzniklých při lepení. Nalepil jsem fólii a pečlivě zařezal hrany. Nožky drží na třech vrutech. Bednu jsem vytlumil dvojitou vrstvou tlumícího rouna z Dexonu po všech stěnách, 4mm silnou dvoulinkou jsem propojil terminál a reproduktor. ARNko je podloženo tenkým molitanem a přišroubovano.

Subwoofer je buzen zesilovačem DPA 280, který bere signál z Yamahy RX-V 450. Horní dělící kmitočet je 80Hz.

Zvuk
Basy jsou hodně znát. K tomu určitě přispívají přední sloupy. Zesilovač jede s asi polovičním trafem než by měl - 2x17V st/1.5A do větve, takže není plně vybuzen. Při filmu "Pád třetí říše" mi i tak v rytmu výbuchů rezonovaly skla v okně i dveřích (dveře jsou za těžkým závěsem). Subwoofer je tak napůl provizorní, chtěl bych postavit další s Beymou 12BR70 a kvalitnější ozvučnicí.

http://s19.postimg.cc/s2wt8grqn/dusek2_01.jpg http://s19.postimg.cc/dxr06nipb/dusek2_02.jpg

Re: Dušek (subwoofer TVM ARN-312-00/8)

aku si tam pouzil vyhybku?

Re: Dušek (subwoofer TVM ARN-312-00/8)

Subwoofer je buzen zesilovačem DPA 280, který bere signál z Yamahy RX-V 450. Horní dělící kmitočet je 80Hz.
Čili v bedně žádná výhybka není...

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Dušek (subwoofer TVM ARN-312-00/8)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£