Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Přepínání kanálů v zesilovači

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 30 z 30]

(upravil 19. 8. 2022 13:51)

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

BV napsal:

R4- nevšimol som  si na náhľade schémy ten vodič od cievky.. K tomu DC ofsetu - nameral si tam niečo?

Ještě jsem se k tomu nedostal. Zkusím to proměřit.

honza-K. napsal:
BV napsal:

R4- nevšimol som  si na náhľade schémy ten vodič od cievky.. K tomu DC ofsetu - nameral si tam niečo?

Ještě jsem se k tomu nedostal. Zkusím to proměřit.

Tak jsem měřil napětí mezi vývody obou potenciometrů a zemí bez signálu a nic jsem nenaměřil. Ještě přikládám původní schéma zesilovače bez přepínání:

https://jannemecek111.rajce.idnes.cz/JCM800/1553923149

(upravil BV 19. 8. 2022 16:11)

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

Skús dať z mriežky V1a do zeme odpor cca 1M.. Pri prepínaní to zostáva zrejme na chvíľku  " v lufte". Keď je tam potenciometer, tak je to cez bežec stále uzemnené.

(upravil alx 19. 8. 2022 18:32)

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

Kondenzátor 22n co jde z bezce mastru bych územnil cca přes odpor 10M, ať taky není ve vzduchu při přepínání. Celé mi to připomíná  šílený  orloj, čtyři kontakty signalovych relé zařazených v sérii,  až to začne zlobit, to se bude dobre hledat porucha. Asi bych udělal tři (4) totožné  vstupy,  jejichž  výstupy bych přepínal pokud to má být zvukově Jmc800. Používáš na přepínání  relé s kontakty pro spínání  malých  signálů ?

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

alx napsal:

Kondenzátor 22n co jde z bezce mastru bych územnil cca přes odpor 10M, ať taky není ve vzduchu při přepínání. Celé mi to připomíná  šílený  orloj, čtyři kontakty signalovych relé zařazených v sérii,  až to začne zlobit, to se bude dobre hledat porucha. Asi bych udělal tři (4) totožné  vstupy,  jejichž  výstupy bych přepínal pokud to má být zvukově Jmc800. Používáš na přepínání  relé s kontakty pro spínání  malých  signálů ?

Používám tyhle relé: https://hadex.cz/l603a-rele-n4078-2c-24 … a-jrc-19f/

Zítra hrajeme, tak po víkendu zkusím ty odpory, jak jste psali a uvidíme. Proč by to takhle mělo mít jiný zvuk? Vždyť zapojení je pořád stejné, jen se přepínají potenciometry.

(upravil alx 20. 8. 2022 17:01)

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

Myslel jsem to tak, že 4 kontakty relé  v sérii na malých úrovních je časem zdroj problémů, který se špatně  hledá. Ty potřebuješ  na akci hrát a ne řešit problémy s aparátem. Jednou přepnes zvuk, funguje to, podruhé ne. Firmy to většinou řeší nekolikanalovymi vstupy a přepínaji vystupy jak jsem psal jsem v předešlém příspěvku. Občas opravuji kytarové  aparaty, na měření relé mám udělaný přípravek který měří  při 80mV DC odpor kontaktu nebo mikrospinace. Normální ohmetr ti při měřicím napětí cca 5V oxid, sulfid, prorazi, relé se zdá ok,  ale na malý signál dělá psí kusy. Navíc takovýto propletenec bude citlivý  na brum a chytání rušení  zvenku. Pokud to propojis stíněnými  kabliky počítej s kapacitou min. 100pF/m kabelu. Na vysokých impedancich ti to "pozere" vysky. Prošlo mi rukama dost kyt.  aparátů, ale žádný seriózní  výrobce to takhle neřeší, protože by jen řešil reklamace a opravy. Díval jsem se na to relé, ale žádný datasheet z čeho jsou kontakty,  jaké je min. nap. na kontaktu aby byl vodivy, jsem nenašel. Nebudi ve mě důvěru, na spínání  ventilátoru asi  dobrý, ale jako signálove nevím, nevím.

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

Za ty prachy to budou zlacené kontakty a ochranná atmosfera.

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

To relé z Hadexu vyrábí sróčko Ningbo Forward Relay Corporation LTD. Pokud se dá věřit datašítu, má kontaky Ag,AgNi(Au clad) a odpor kontaktů < 50 mOhm. Jaký signály to je schopné spínat se tam nepíše. Víc bych věřil Fujitsu, nebo podobným firmám.

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

Problém nie je v kvalite kontaktu, to by signál vypadával, ale v "lupancoch" pri prepínaní, rušenie, DC, indukcia do signálu (na vysokej impedancii) z ovládania relé.

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

Psal (myslel) jsem kvalita 4 kontaktu zapojených  v sérii   z dlouhodobého hlediska navíc u pofidernich relé .  Když chce mít konstrukci ve stylu telefonní releove ústředny ze 60 let, jeho volba.

Re: Přepínání kanálů v zesilovači

Je to celé nesmyslně navržený orloj. Je pitomost přepínat přepínacím kontaktem relé. Při přepnutí je kontakt na chvilku "ve vzduchu", u pre volume přitom stačí změna napětí nula nula nic při té citlivosti a pořádně to lupne, ev. se to na chvilku rozkmitá. DC složka na mřížce elky je mj. závislá na okamžitém vybuzení a tak dále... Celé by to sice mohlo zachránit mutování a použití "clampového" obvodu, kdy se při přepnutí na chvilku zamutuje vstup konce, ale bude tam pochopitelně prodleva řádově desetiny vteřiny, než se zesilovač po přepnutí uklidní.

Pokud se chceš podívat, jak se to dělá z 2204 dost elegantněji a přitom funkčně, doporučuju prostudovat čínský Wangs OD30 - to je z 2204 udělaný dvojkanál, nebo třeba  S.G.T.  GR50 - to je 2 a půl kanálu se základem z 2204.

Web

Příspěvky [21 až 30 z 30]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Přepínání kanálů v zesilovači

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£