Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Openamp - phono předzesilovač

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 29]

Téma: Openamp - phono předzesilovač

Asi to většinou znáte:

https://pmacura.cz/predzesil.htm

Tu je nové měření - zkuste si srovnat s čímkoliv, zejména co se týče absence síťových složek

https://pmacura.cz/Openamp_E1DA.png

Zatěžovací impedance při měření je 500 ohm.

(upravil Wili 1. 6. 2022 17:24)

Re: Openamp - phono předzesilovač

impedance vstupu nebo vystupu je 500R? to skreslenie je velmi pekne... ved operaky, tak to nejak jde samo big_smile pouzivas pri merani invertovane riaa?

a sitove slozky myslis tych -100dB? skusim pomerat svoj elektronkac pre porovnanie co nameram smile kremik vs vakuum! big_smile

Re: Openamp - phono předzesilovač

Dodnes mě sere, že jsem svůj openamp prodal, asi si ho znovu postavím. Ten křišťálově čistej zvuk si pamatuju dodneška. Já to měl s bateriovým napájením, chodilo to super. ten můj kus skončil pak někde na testu u toho exota Joshua či jak se jmenoval, tam to prej propadlo, holt módní vlny nařizují jiné mašiny big_smile

(upravil reeb 1. 6. 2022 18:34)

Re: Openamp - phono předzesilovač

jj ten ho tezce poplival, pry moc vysek, spatna RIAA atd. On je ale hluchy takze nulova vypovidaci hodnota.. smile

Web

(upravil Wili 1. 6. 2022 19:09)

Re: Openamp - phono předzesilovač

PMA napsal:

zkuste si srovnat s čímkoliv, zejména co se týče absence síťových složek

tak mi to nedalo a nakabloval som elektronkovy preamp, graf nizsie smile to len pre odporcov elektroniek co tvrdia ze elektronky nemozu byt v rovnakej krabici s trafom big_smile mozu! neviem ale ako verit meraniu THD lebo som to meral cez invertovany riaa pripravok ktory "boostuje" horne frekvencie o 20dB takze mozno som meral blud hmm2

https://i.postimg.cc/066F9kDH/c2200_riaa.png

Re: Openamp - phono předzesilovač

Kalibrace na 0dBFS je jaka Wili ? Jinak ten reverzni pripravek nic neboostuje, ale potlacuje vyssi frekvence, tudiz i ty harmonicke.

(upravil BV 1. 6. 2022 19:31)

Re: Openamp - phono předzesilovač

Výšky potláča RIAA korekcia v preampe, takže do vstupu idú ( mali by..) cez inverznú RIAA, ktorá ich ( relatívne, takže aj zložky skreslenia generátora..)zdvihne..

(upravil DJ_Rix 1. 6. 2022 19:24)

Re: Openamp - phono předzesilovač

Pravda big_smile Jen tvrám na tom, že to nic nezvedá, je to pasivní filtr smile

Re: Openamp - phono předzesilovač

Edit.. wink

Re: Openamp - phono předzesilovač

Mám tu v simulaci lampáč stage s -125dB druhou harmonickou do 1-10k zatěže, nemám na to čas ale ty jsi to nechtěl stavět.

Web

(upravil Wili 1. 6. 2022 20:18)

Re: Openamp - phono předzesilovač

braska no jo ty chces exotske lampy to ja nerad big_smile skusil som neco sveho tak uvidime jak to dopadne. To meranie vyssie je aktivne riaa otial https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 08#p358008

inak -125dB 2nd pri takom zosilneni a impedancii vstupu snad ani fyzicky neni mozne, nesplietol si sa?

djrix neviem, viem ze 0dBFS uz limituje zvukovka tak som dal na -10 ako ma pma, ale kolko to je analog musim pomerat pretoze obycajne viem kolko to je na nesym signal a tu som mal symetriku hmm2 najlepsie je kalibrovat na dBV potom je vsetko jasne big_smile

vplyv invertovaneho riaa - najjednoduchsie by bolo pomerat bez a s, ale musel by som vyrobit nejaky delic na 10mV a to sa mi nechce

(upravil DJ_Rix 1. 6. 2022 20:26)

Re: Openamp - phono předzesilovač

0dBFS = 0dB Full Scale, tedy plný rozsah.
0dBV= 1V RMS
PMA má graf posazen dBc, druhá harmonická je tedy -100dB pod základní frekvencí, ty ji máš -90dB pod základní frekvencí. Navíc bez napěťového údaje to je takové prázdné číslo smile
Hezký graf se dá vyrobit vždycky, otázka je, co nám řekne smile

(upravil Wili 1. 6. 2022 21:33)

Re: Openamp - phono předzesilovač

zmerane narychlo multimetrom (nie osciloskopom) na mojom grafe je -10dBFS = 1,56VRMS symetrika takze asi 2x? lebo to je symetrickych 2x1,56V

DJ_Rix napsal:

druhá harmonická je tedy -100dB pod základní frekvencí, ty ji máš -90dB pod základní frekvencí

nerozumiem preco v grafe od pma je nosna na grafe na 0dB ale v popise napravo je peak sample -10.8dB? pretoze jeho dBFS = +10dB?

Re: Openamp - phono předzesilovač

Já tam mám obyč ecc88.. fakt je, že to je filtr stage za dac

Web

Re: Openamp - phono předzesilovač

Wili napsal:

nerozumiem preco v grafe od pma je nosna na grafe na 0dB ale v popise napravo je peak sample -10.8dB? pretoze jeho dBFS = +10dB?

https://en.wikipedia.org/wiki/DBc

Prostě posunul osu nalevo tak, aby -10.82dBFS se rovnalo 0dB v grafu - důvod je prostý, nemusíš pak přepočítávat vše okolo podle úrovně základní frekvence smile

(upravil PMA 1. 6. 2022 22:15)

Re: Openamp - phono předzesilovač

Wili napsal:

impedance vstupu nebo vystupu je 500R? to skreslenie je velmi pekne... ved operaky, tak to nejak jde samo big_smile pouzivas pri merani invertovane riaa?

a sitove slozky myslis tych -100dB? skusim pomerat svoj elektronkac pre porovnanie co nameram smile kremik vs vakuum! big_smile

500 ohm byla zatěžovací impedance preampu při měření. Z obrázků vidíš, že inverze není použitá. Pro měření na 1 kmitočtu nemá žádný význam, naopak.
Ten preamp se probíral už mnohokrát, na slovanetu i na DIYaudio, kde jsou teď všechny obrázky přístupné i bez registrace
https://www.diyaudio.com/community/thre … ct.226508/

Síťové složky jsou vidět při kalibrovaném měření šumu na výstupu preampu.

https://www.diyaudio.com/community/attachments/openamp_noise_e1da-png.1060173/

Wili napsal:
PMA napsal:

zkuste si srovnat s čímkoliv, zejména co se týče absence síťových složek

tak mi to nedalo a nakabloval som elektronkovy preamp, graf nizsie smile to len pre odporcov elektroniek co tvrdia ze elektronky nemozu byt v rovnakej krabici s trafom big_smile mozu! neviem ale ako verit meraniu THD lebo som to meral cez invertovany riaa pripravok ktory "boostuje" horne frekvencie o 20dB takze mozno som meral blud hmm2

To nevypadá jako blud. Pokud jsi dal přípravek na vstup, tak to nic neboostuje, když se měří na 1 frekvenci. Výstupní šum určuje křivka zesílení, tj. RIAA. A ta tam je vidět. Nicméně žádný inverzní přípravek tam nedávej. To se dělalo v pravěku kvůli snadnému měření FR, dneska to karty zvládnou s menší chybou, stačí vynést tabulku. To co ukazuješ má cca o 15dB víc šumu (z THD+N), ale je to asi nekalibrovaná úroveň, že? Chlapi učte se pracovat standardně, jinak se výsledky nedají porovnávat.

Re: Openamp - phono předzesilovač

dik za vysvetlenie, spravim teda novy meraci pripravok = jednoduchy delic z 1V na 10mV priamo na vstup, nakalibrujem vystup na dBV a to jasne povie kolko tam coho je big_smile neviem kedy na to budem mat cas ale az sa zase budem vecer nudit tak natiahnem kable smile

Re: Openamp - phono předzesilovač

Openamp jak jsem ho měřil má v sobě 2 x OPA134 + 1 x LT1010. OPA134 na vstupu není šumově úplná výhra, pokud se tam dá OPA627, šum o cca 4dB klesne. Důležitá jsou pak měření s konkrétní přenoskou na vstupu, možná je zopakuju, moje stará měření taky nejsou pořádně zkalibrovaná, člověk se učí pořád. Tak jako tak jsou to jen technické hrátky, šum drážky a zkreslení desky a přenosky pak všechno přebije, takže i ten lampový preamp toho asi moc nezkazí, ale současně taky nic nezlepší (samozřejmě nemluvím o dobrém pocitu tvůrce, ten je nejdůležitějsí wink).

(upravil BV 2. 6. 2022 10:44)

Re: Openamp - phono předzesilovač

Aký je asi odstup relatívne k 5mV/1kHz do vstupu, meraný na výstupe s BW 22Hz- 22kHz?
Dlhú dobu používam (v P1,PRE1)zapojenie phonopre s SSM2017 ( THAT1512) a jedným OPA2134 na kanál, s rozdelenou pasívnou korekciou  medzi stupňami. Pre Au=170 na 1kHz je odstup relatívne k  5mV /1kHz cca 85dB s BW 22Hz-22kHz, pre  vstup uzavretý 50R.

Re: Openamp - phono předzesilovač

Může mi někdo potvrdit/vyvrátit, že by pro phono byl nejlepší předzesilovač přímo v gramofonu se step up trafem na vstupu?
Když vynechám exotická zapojení s malým předzesílením přímo u přenosky.

Příspěvky [1 až 20 z 29]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Openamp - phono předzesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£