Téma: VMA-II µ: dvoupásmo

Ahoj. Přece jen mi to nedá, jdu s tím do diskuze....
Původně jsem chtěl jen širokopásmové bedničky. Pak jsem si zakoupil schema výhybky, že si pohraju. Asi po čtyřech letech jsem zakoupil i výšky a spáchal komplet bedny. Musím říct, že to není špatné, první dojmy s prvními komponenty. Zvuk lehký, přirozený, atd. Mám to na poslech rozhlasu FM a DAB, spíše na blízko. Repra jsem poctivě zafrézoval, hrany čelní desky ale nesrážel. BR jsem odbyl PE trubkou. Tlumivku před středobasem jsem ošidil na průměru drátu. Vytlumeno lehce ze staré bundy. Fotka nebude, protože dizajn nic moc-prostě na chalupu.

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

A o čem budeme diskutovat?

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

Můžeme začít tím tlumením ze staré bundy.

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

A potom "Tlumivku před středobasem jsem ošidil na průměru drátu"

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

Koukám chlapi, že vás to příliš nebaví.

Web

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

...................

....no a jak to s tou bundou dopadlo...??

Pro mě je teploučko křeččího kožíšku ráj.

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

Mě tyhle dvoupásmovky nepřestávají překvapovat ani po letech. Na stole nezaberou moc místa a zvládnou velký zvuk. Dají se umístit jak ke zdi, tak volně do prostoru na stojany. Zohledňuje se to ve výhybce přepínačem nastavením basů přístupným z venku uživatelsky.

A stará bunda, no proč ne. BR z odpadové trubky jsem dělal dřív taky, jenom není tak hezký.

Kolikrát se mě ptal někdo, jestli není k bednám zapojený subwoofer a není, zvládnou zabasovat překvapivě dobře.

Web

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

VMA-II (malé regálové dvoupásmo) - měl jsem možnost slyšet - ano, moc příjemný čistý vyrovnaný zvuk. Ale po pravdě - zrovna zapojený subwofer bych u nich nehledal... (zvláště při přímém porovnání s VMA-I).

Ale co mě vyloženě šokovalo (v dobrém) - velké regály VMA-III. Naslepo bych absolutně nepoznal, že hrají regály, naprosto plnokrevný, šťavnatý zvuk, přitom krásně čistý, nezkreslený. Tuhle bednu mohu vřele doporučit každému, kdo z nějakých důvodů nemá možnost instalovat "dospělé" velké sloupy. A bez problému "uhrály" i velký prostor (propojený obývák+kuchyně+jídelna v RD).  Navíc nebyly náročné na krmení, hrály skvěle i s levnou hifi-spotřebkou od Pioneer. V minulých letech jsem toho vyzkoušel dost, ale tyhle bedny jsou můj horký typ (při porovnání cena/výkon).

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

No, tak třeba:
1. Že prý dostatečný průřez drátu tlumivky v basové sekci má vliv na čistotu basů.
2. Ekonomika použití Jantzen či Mundorf kondenzátorů ve výhybce oproti standartu cca 50 Kč/ks/10M.
Tady něco je: http://www.audiodiy.cz/shop/cms.php?id_cms=11
Zajímá mne rozdíl ve slyšitelné praxi při použití low cost reproduktorů. Děkuji.

(upravil dawsoo 26. 2. 2023 11:15)

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

Určo bude víc informací přímo u zdroje (pokud je to nadále tedy vlákno o VMA u) big_smile
http://vmaudio.cz/punbb/index.php

Není co dodávat...

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

sporilek, aký je rozdiel medzi osobným a neosobným zvukom?
Takéto stupídne rozprávky nemá význam čítať, nie to ešte komentovať. Veď tie super "oil, silver, gold..." kondenzátory hrajú tak, že aj reproduktory tu budú zbytočné big_smile

Že sa autori takýchto nezmyslov nehanbia. Veď tomu ani oni sami nemôžu veriť, ak sú len trochu pri zmysloch.

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

sporilek, bude lepší, když se začteš do odborných článků, projdi si teorii&praxi, Sýkoru a další, je toho tolik.

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

antonio

Jak je vidět kdo si sám neumí v době internetu min za 8 let pobytu tady najít uplně základní a v komunitě elementárně-běžný informace,musí si najít buď svýho guru a mentora a tomu bezvýhradně věřit a nebo si najít jiného méně náročného a specifického koníčka. smile Jiná cesta asi možná pro posun dál obávám se že nebude. Tímto se omlouvám a slibuju že je to naposledy co jsem přispěl do slepýho nic neřešícího vlákna zakladatele,zvláště když tu je speciální sekce pro začátečníky a méně zdatné smile

Není co dodávat...

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

dawsoo, vůbec se neomlouvej, je to přesně jak píšeš. Ono vezme míň energie se na něco zeptat než hledat a studovat. smile

Re: VMA-II µ: dvoupásmo

...spořílkovy otázky kdekoľvek sú "zaujímavé"...