Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Full symmetrical HI-FI power amplifier 50W - prosím o posouzení

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Full symmetrical HI-FI power amplifier 50W - prosím o posouzení

Jak se vám zdá tohle? Je to ok nebo běžný průměr?

https://cristinastac.wordpress.com/full … 3-2sc5200/

Re: Full symmetrical HI-FI power amplifier 50W - prosím o posouzení

Ten rozkmit je teda dosť minimalistický. Keby sa ten vstup nerobil symetricky ale nesymetricky tak by si ušetril 4 tranzistory. Ja myslím že tie tranzistory čo potrebuješ na symetrický vstup a rozkmit ide omnoho efektívnejšie využiť na kvalitnejšie stupňe. Neviem, niečo v zmysle kaskada na vstupe a nejaky darlington v rozkmite alebo niečo podobné...

Re: Full symmetrical HI-FI power amplifier 50W - prosím o posouzení

Jedná se o topologii široce používanou (stále?) firmou Rotel, kterou jsem se inspiroval i já v tomto projektu.
Ten odkazovaný rumunský projekt má nevhodně zapojený trimr na nastavení klidového proudu. Také konstrukční provedení na 3 DPS mně nepřijde nijak elegantní.
Zdroje proudu pro dif. stupně by šly zjednodušit pomocí LM334.

(upravil PMA 30. 3. 2022 8:11)

Re: Full symmetrical HI-FI power amplifier 50W - prosím o posouzení

V zásadě a v principu jo, určitě bych to zkoušel raději, než nyní na audiowebu módní variace na Transiwatt. Zkreslení odhaduju na setiny procenta s nárůstem nad 1kHz. Pseudosymetrizace vstupních diferáků odporem 2k7 je bezcenná a v důsledku škodí. To co nalinkoval Denkez se mi líbí víc. A určitě bych nerušil vstupní diferáky změnou na CFA.

P.S.: Ale proč pak rovnou nepostavit DPA?? Tohle je proti DPA velký kompromis.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Full symmetrical HI-FI power amplifier 50W - prosím o posouzení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£