Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Kondenzátory-procesy při stárnutí

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Kondenzátory-procesy při stárnutí

Opět přicházím s dotazem které není přímo k tématu fóra,ale třeba se dočkám odpovědi...
"Přistál" mi v garáži prkač s názvem Motorobot PF61 nebo tak něco. Samozřejmě  mimo jiné bez jiskry,takže došlo na rozborku zapalování.Použitý kondenzátor je Kondensium Made in ČSR.Hodnota by měla být 250n,naměřená levným multimetrem je 1.9 Mikro.Zajímá mne jestli je to reálná hodnota,nebo to měří nějakou vadu,případně jaký je vliv na zapalovací soustavu.Teoreticky by to mohlo znamenat že velká kapacita pohltí většinu náboje?
Budu rád když mi to někdy osvětlí,předem díky.

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

Co je prkač?
Nemá ten kondík svod? Prasklina kterou navlhnul?

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

Toto zvýšení kapacity s oblibou dělají papíráky, které navlhnou a zvýší se jim svod. Úplně primitivní měření svodu je dát do série s kondenzátorem doutnavku a omezovací odpor a napájet DC podstatně vyšším než je zápalné nap. doutnavky. Blikne jednou při nabití C, pokud bliká C má svod. Rychlost blikání závisí od velikosti svodu C. Jak primitivní ale spolehlivé.

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

Ano,byl to papírák.Vzhledem ke stáří jsem ho odvrtal a do plechového obalu nacpal krabicák od Iskry. Jen mě zajímalo,k čemu v této situaci dochází.Ale předpokládám že svod je svod,tudíž náboj jde do...

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

Zvyseni kapacity ukazuji i nektere meraky pri zvysenem ESR...

Web

(upravil Anti 7. 3. 2022 21:34)

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

Když si uvědomím,že ten kond má cca sedmdesát let,nezbývá mi než smeknout...
Respektive minimálně....

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

kolik má za sebou Iskra? smile

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

O něco míň. big_smile Ale udávaná kapacita 0,24U a změřená 0,229u. A měl by to být polypropylén.
Jde hlavně o vyzkoušení. Kdoví jak je na tom zbytek...

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

Anti napsal:

Použitý kondenzátor je Kondensium Made in ČSR..

Tak tenhle název vidím poprvé.

Re: Kondenzátory-procesy při stárnutí

Omlouvám se za mystifikaci,poslední dva roky sleduju že to věčné čumění do monitoru si vybírá svou daň....Nebo stárnu....
https://i.postimg.cc/y3q4ZGFw/IMG-20220308-081750.jpg

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Kondenzátory-procesy při stárnutí

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£