Téma: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Totiž, mám ukřičené stojanová repro Magnat 673. Teprve připojení k věži Philips, kde jsou STKčka, se to dá poslouchat. Pokud budeme mluvit o zesilovači ve stejné cenové třídě, jako jsou repro. (dostalo to basy a na výškách se to uklidnilo.) Detaily jsem neřešil.

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Na ASR někdo dal fotky vnitřku aktivních Genelec a byly v tom STK. Do studia stačí,  na highend už ne  smile

(upravil dawsoo 2. 3. 2022 18:31)

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

STK řada obecně je z hlediska seriozního hifi jasná kategorie odpad, na obyč plast "hifivěž" co nějak hraje střední i vyšší třídy asi ok. víc bohužel ne...

Obecně:
1. vnitřní zapojení = to nejtupější co jen lze,ochrany nula, kvazikomplementár na konci
2. dostupnost a servisovatelnost = dnes už jen různě propracované pajcy/druhovýroba z číny sanyo polovodiče již nedělá a jeho nástupce tuto hybrid řadu už vůbec nevede.
3. Jakýkoliv běžnej jednoduchej diskrét či LM3886 i TDA v podobné výkonové řadě včetně déček z číny to zadupe do země.

Není co dodávat...

(upravil horemic 3. 3. 2022 12:12)

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Davide,souhlasím,mám ale několik ale,tedy pokud se odrazím od svých zkušeností.
Přístroje s STK obvody jsem už slyšel hrát,ale nikdy jako čistý koncový zesilovač.Vždy jsem v nějaké hifi-věži či zesilovači slyšel pouze "kombo":přepínač vstupů(často polovodičový,zhoršující parametry),dále pak korekční zesilovač(rovněž často polovodičový,zhoršující paramatry stejně jako přepínač vstupů,jde o porametry rychlost přeběhu,frekvenční rozsah,odstup signál/šum,přeslechy mezi kanály atd.),no a teprve na konci tohoto komba umístěný koncový zesilovač STK s "na hranu" dimenzovaným chlazením.
Koncový zesilovač s obvody STK jsem chystal,právě jen proto,abych "slyšel" zvuk čistě jen z něho,s dobrým chazením.Vzhledem ke změně priorit se to už asi nedozvím.Jestli jsi,Davide,slyšel i jen čistě STK,bez zmíněných předřazených obvodů,dobře chlazené,jako bych nic nenapsal,a platí Tvůj text.

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Technics ve spotřebce v integráčích od 80.-let valil masově STK, jestli to měly i nejvyšší dělené modely se stěrači nevím, ale bych se tomu nedivil...ty integráče nějak hrály (měl jsem 3), žádná hitparáda to nebyla, ale pro obyčejné bastlíře je horší to, že v případě poruchy 1 kanálu je celý zes na vyhození smile

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Ty starý zesilovače nemají rády 4 ohmové bedny. Možná proto se jednu dobu tak hojně objevovali na burzách. Minimálně jeden konec odpálenej.

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Pravda,pár STK v Technicsech jsem už taky vyměnil.To topilo jak ďas,chladič velmi subtilní,teplota vysoká a koncové tranzistory integrované v onom STK mimo SOAR.Jinak ty STK neměly až tak špatné statické parametry,proto mě dřív dost zajímaly.Jednoduchost realizace.

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Mám dodnes Technics SU-V4, ve kterém jsou na konci taky STK, tuším 8050. Když mi před 20 roky jeden konec odešel, ještě jsem naštěstí sehnal originál na výměnu. Při bádání nad serviskou jsem zjistil, že na náš trh byly přes Tuzex dodávány s nastaveným přepínačem síťového napětí na 220V, jenže v té době bylo už v síti 240 a víc. Napájení je v SU-V4 na hraně max. limitu STK a to zvednutí o 10 % bylo pro ně vražedné, obzvlášť s 4 ohm zátěží. Po přepnutí na 240V (lze volit 110,120,220,240V) jede v pohodě dodnes. Možná proto jich po revoluci tolik odešlo, že se zvedlo napětí v síti...
Hřejou proto, že to je dle výrobce v "A" třídě, ale jinak ten chladič zas tak horký není (za předpokladu správného napájení). Zvukově to taky takový průser není, ale neslyšel jsem jiné modely, co vím, tak i těch STK bylo více typů.

Web

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

jj SU-V4A byl můj první zesík z druhé ruky původem z Tuzexu a taky se jeden kanál odporoučel do křemíkového nebe...ale ten FL-bargraf byl tehdá krásná fičůra, i když ne tak krásná jako na tehdejší modré řadě pincků smile

(upravil pzwak 3. 3. 2022 16:39)

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

kal, OT - ty VFD používám rád dodnes, jeden z vraku Technicse mám dokonce i s řídící deskou, ten je cejchovaný a stupnice ve W. S Fuji VFD mám podobný s vlastním řízením, cejchovaný a stupnice v dB. Pak ještě rusáka, který má v sobě CMOS řídící šváb, ale zapojení je tak nějak po rusku, musí se tam přidat další tři šváby kvůli multiplexu smile VFD je mnohem hezčí, než bargraphy s LED a řekl bych tak nastejno s hezky udělaným VU metrem s ručkovým měřákem smile

jo, a jeden originální STK v neznámém stavu (pravděpodobně ok) mi z toho vraku zůstal, typ STK8040. Pokud by měl někdo zájem, mohu přenechat. Druhý byl mrtvý, původní majitel ho vykuchal a protože nesehnal nový, vrak vyměnil za flašku smile

Web

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Já mám STK v receiveru použité tak napůl, viz schema. Co vy na to?

https://www.imgup.cz/images/2022/03/03/Sony-GX.png

(upravil jardag69 3. 3. 2022 17:12)

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

To bude spíš nějaký budič než konec.

https://www.electronica.ro/audio/images/STK3042.gif

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Ano, je to tam v roli napěťového zesilovače, konec je sestaven z diskrétních výkonových tranzistorů. Zajímá mě, jestli to takového řešení byste taky považovali za odpad. Já pro to celkem důvody nevidím, ale rád se nechám poučit.

(upravil mechanik 3. 3. 2022 19:07)

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

dawsoo, niekde som čítal že starší Sroll v tej luxusnej hliníkovej krabici bol kvazikomplementár a údajne hral dobre smile

(upravil horemic 3. 3. 2022 20:42)

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

posluchac, ke schématu,co jsi postnul,mám to,že bych ověřil "potřebu" Q721 a případně bez vzniknuvšího zkratu vyletoval.To samé v druhém kanálu.

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

mechanik, dobře to hrát může, ale jsou-li k dispozici komplementáry, tak k tomu není důvod (jiná věc je u čipů, kde je to dáno strukturou)

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

horemic, Q721 je tam správně a účelně - je to mute spínač.

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Ano,a takový mute spínač zpravidla tek trochu kazí zvuk.

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

To nevím, proč by měl? Úplně stejně zapojený mute switch nacházím v mém přehrávači (Panasonic S75), v Sony taky...

Re: Do jaké kategorie řadíte konce Sanyo STK?

Nech to být,jako bych nic nenapsal.