Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

(upravil mechanik 22. 3. 2022 13:03)

Re: Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

Arduino má vo volbe programátoru AVR-ICE (AVR). Možno je to USBasp nejake problematické s tymi čínskymi modulmi... Dosť som okolo toho včera čítal, písalo sa tam že chýba podpora nejakeho konkretneho modulu v arduine a dosť ľudom to asi robí tiež problémy a nefunguje ako má. Ak by ten programátor AVR-ICE (AVR) zaručene fungoval tak nemám problém ho kúpiť. Myslím fungoval v arduine. Ale neviem či tu niekto má s týmto skúsenosť...

Ono ten čínsky modul stojí tak do 5e big_smile Ja mám tento ISP   https://www.laskakit.cz/usbasp-isp-prog … pro-atmel/   a potom ešte nejaky krajší ASP v hlinikovej krabičke ako USB klúč... Programátor od atmelu bez krabičky 85 a s krabičkou 135e big_smile

Re: Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

Nahraj do toho USBasp poslední originál fw. Mně to zbavilo pár problémů.

Re: Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

Vyprdni se na Arduino a zkus k programování megy použít soft AVRDUDESS:
https://blog.zakkemble.net/avrdudess-a-gui-for-avrdude/
Je tam i portable verze, která se neinstaluje, jen se rozbalí stažený archiv.

(upravil StavJi 22. 3. 2022 16:05)

Re: Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

S USBasp jsem měl taky problémy a fungovalo to co píše Hippo007. Problém pak byl tuším ve spojení s Atmel studiem, kdy mi to nechtělo chodit a to vyřešil byprog.

Jinak jak píše alzo s AVRDUDESS mi fungoval byprog, USBasp, AVR-ICE i AVR-Dragon tam problém nebyl nikdy. Ovšem pokud chceš používat breakpointy tak je potřeba si nějaký programátor koupit a nepoužívat Arduino IDE (teda pokud už to tam není dodělané).

Re: Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

Já se ptal kdo mu bude psát SW hlavně proto, že člověk, co je schopen tvořit správně a spolehlivě fungující SW do megy v takovém rozsahu jak tu napsal Mechanik, by se neměl zaseknout na takové "volovině" jako jsou caviky s krystalem na začátku vlákna a následně mít problém uploadovat kód.
Je na pak na zvážení, jestli ten ztracený čas za to stojí a není lepší to někomu svěřit.

(upravil mechanik 22. 3. 2022 18:54)

Re: Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

Kto si nenavrhuje vlastnú dosku ale používa arduino mega tak nikdy oscilátor riešiť nebude. Ja mám dosku vlastnú a podla skúseností s vlastnou doskou pre AVR32 som čakal že oscilátor má bežať hneď. Ako píšem ten 430 stranový datasheet som fakt nečítal. Nakoniec k podobným veciam je forum hádam určené.

Re: Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

mechanik napsal:

Ako píšem ten 430 stranový datasheet som fakt nečítal. Nakoniec k podobným veciam je forum hádam určené.

Nikoliv. To je problém mladších generací. Než si nastudovat datasheet, (což BTW neznamená číst všech 430 stran,stačí použít CTR+F a heslo clock) ,raději se běží hned zeptat na fejsbůk nebo fórum.
Ty pak vypadají, jak vypadají, jsou obalené smetím a zajímavý obsah se vytrácí.

(upravil mechanik 22. 3. 2022 19:15)

Re: Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

Že ja som na to vôbec reagoval...

Ak mi tu plánuješ vynadať tak sa potom nediv ak to zmizne. Poprosím admina o premazanie.

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » Pomoc so záhadne nefungujúcou doskou pre ATmega2560

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£