Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Sluchátka » AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 45]

Téma: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Pořád se nemůžu rozhodnout. Kterým sluchátkům byste dali přednost - a proč?

AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

- případně uvítám i další tipy na otevřená/polouzavřená sluchátka (s kabelem) v obdobné cenové kategorii. Preferuju "analytický" přednes, tj. žádné zdůrazněné bassy apod.

(upravil jardag69 16. 2. 2022 16:57)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Mám 701 a po pravdě, na pohodové poslouchání asi ne. Myslím kvůli mechanice. Opravdu nejsou moc pohodlná.
Zvukově jsou po lehkém tuningu ok.
Když už, tak Senny, třeba 650.
Nevím, jestli je to uplne stejná cenova kategorie.
Aha, není. Pokud cena rozhoduje, tak nevim. 880 jsem na uchu neměl.

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

jj tiez som 701 vymenil za Philips shp9600 a spokojnost.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Tak Philips, říkáš...
https://www.superbestaudiofriends.org/i … ods.11155/

(upravil dawsoo 16. 2. 2022 17:29)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

...za poslech a vyzkoušení za ty peníze, jsem před pár lety když jsem sháněl něco slušnějšího narazil a koupil tyto: Audio-Technica ATH-AD700X,subjektivně byly proti nim v přímým srovnání vedle sebe beyery DT-880,990Pro efektnější ale stejnozvuk a přebasovaný a akg K60x a 70x zas uječený a brzo unavily ušiska,tyhle mi zněly tak nějak normálně nenápadně jakoby neutrálněji, spíš jako bedny v dobrým slova smyslu,pěkný rozlišení a hlavně středy výšky bez typických sluchátkových nekalostí a velmi dobrej prostor. Nakonec jsem sice šel do ATH-AD900X a700X (rozdíl zvukovej nebyl velkej) prodal, ale ty 900x mám dodnes a hrajou slušně prakticky na všem a všech žánrech, navíc jsou i velmi příjemný na hlavě.

Není co dodávat...

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Abych nekecal, tak jsem vybalil 701. Zvukově, paráda. Od basu až po výšky. Detaily tuningu už si nepamatuju, bylo to to z netu, plus měření.
Přibylo basu a trochu se zklidnily výšky. Tak pokud hrajou 702 podobně a člověk obětuje trochu pohodlí, tak asi i jo.

(upravil Wili 16. 2. 2022 17:46)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Na tych akg sa mi nepacia plytke musle a tie tenke droty ponad hlavu big_smile musi to mat blby akusticky priestor. Mne pri vybere a tuningu sluchadiel velmi pomohla tato stranka

https://diyaudioheaven.wordpress.com/he … 250%cf%89/

https://diyaudioheaven.wordpress.com/he … /akg/k702/

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Myslim že se vyplatí zajít někam kde si to lze hodit s porovnáním na hlavu,kupovat takovou individuální věc radama po netu je imho blbost.

Není co dodávat...

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Dawsoo na to se chystám, že si je půjdu někam vyzkoušet, pokud už prodejci přestali blbnout s koronavirem. Protože před Vánoci o tom nikdo nechtěl ani slyšet, že by to pak museli desinfikovat a kdesi cosi (to by mě zajímalo, jak to dělají eshopy, když jim někdo to zboží vrátí). Nicméně rád si poslechnu/přečtu i názor zdejší komunity wink Takže díky všem za sdílení zkušeností

(upravil jardag69 16. 2. 2022 18:46)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Když budou mít, tak můžeš zkusit třeba i Audio-Technica ATH-R70x.
Sice mimo cenu, ale třeba jsou zrovna dobrý.
https://www.thomann.de/cz/audio_technica_ath_r70_x.htm

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

jardag69, dizajnově trochu divočina, ale díky za tip

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Já je nejprve našel tady a tady neni konstrukce vidět smile
https://www.stereophile.com/images/ifme … THR70x.pdf

(upravil dawsoo 16. 2. 2022 20:04)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

s píchandem v mobilu je snad už amen, takže si myslím že budou všichni rádi že příjde nějakej zákazník něco koupit ... i když je otázkou co bude skladem žejo

Není co dodávat...

(upravil 17. 2. 2022 17:04)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

jinak tady je porovnání různých verzí těch Beyerdynamiců, pokud by to někoho zajímalo:

https://youtu.be/xUzdHDVL3ao

a tady porovnání 880, K701 a HD600

https://youtu.be/Y-h8FmxHjEg

apropos - máte někdo sluchátkáč Topping L30? Utáhne 600 ohmů, nebo mu dělá líp 250?

(upravil Wili 17. 2. 2022 18:16)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

topping je 2xtpa6120, neviem ci paralelne alebo mostikovo, kedze to ma obyc 6,3 vystupny jack predpokladam ze budu zapojene paralelne. Zalezi ako nahlas chces maximum a ake citlive mas sluchadla. TPA ale v spickach pri vyssich impedanciach a velkom vykone ma dost plastovy charakteristicky zvuk. Zalezi aky si narocny posluchac a ake kvalitne mas sluchatka. Na prvy sup to hra fakt super... ak to porovnam s dobrym OTL tak lampy su na tieto vysoke impedancie daleko lepsie

(upravil rvx73 17. 2. 2022 18:37)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Wili, jde o to, že mám od Toppingu DAC a tak chci k němu doplnit i sluchátkáč. A sluchátka bych rád Beyerdynamic 880, ale váhám jestli jít na jistotu do impedance 250 ohmů nebo to risknout a vzít 600, s tím že bych pak k nim dobastlil i lampáček

(upravil dawsoo 17. 2. 2022 18:56)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

250 i 600 jsou oboje vysokoimpedanční sluchátka smile U DT-880 250R verze je zvukově i na měření lepší (říká můj sluchátkový guru Jára) . Za nízkoimpedanční jsou pod 80R pro low voltage přenosná zařízení.. Tak je třeba volit k tomu příslušně i zesilovač (aby makal bezpečně v áčku s nízkým zkreslením v celém rozsahu poslech hlasitostí).
Rozdíly jsou opravdu překvapivě markantní a čínu pokud chceš využít opravdu kvalitu těch  sluchátek bych vynechal.
A pokud platí toto "Preferuju "analytický" přednes, tj. žádné zdůrazněné bassy apod." tak na flašky obecně spíše zapomeň.

PS: nemam samože patent na rozum, ale ozkoušené mam víceméně vše od esoterickejch flašek přes diskrét až po různý brouky ,nicméně jen poznámka z mých zkušeností pod čarou:  "To že něco hraje hezky není to samé jako že to hraje dobře (ve smyslu správně a přesně)."

Není co dodávat...

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

dawsoo napsal:

A pokud platí toto "Preferuju "analytický" přednes, tj. žádné zdůrazněné bassy apod." tak na flašky obecně spíše zapomeň.

prosim toto nejak rozved pretoze ma to velmi zaujima smile

(upravil dawsoo 17. 2. 2022 19:43)

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Není moc co rozvádět jde o výstupní impedanci a topologii zapojení srovnávat SE s lampou a je fuk zda OTL či s trafem které v signálovce pokud je myšlena seriozně nemá co dělat a složitější strukturu se silnou NFB na bázi polovodičů jednoduše nelze...ano jsou i hybridy,nicméně  každá konstrukční filozofie a topo má svoje typické vlastnosti a zvukový charakter daný právě topo a použitými součástkami. Elektronkovým obdobím jsem si prošel někdy v letech 1997-2005 a určitě je to cenná zkušenost,nicméně pro mne uzavřeno jako slepá větev už jen pro degradaci elek v čase a rozptyl parametrů..

Není co dodávat...

Re: AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

ještě tu chybí kazzatel smile

Příspěvky [1 až 20 z 45]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » AKG K702 vs Beyerdynamic DT880

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£