Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 46]

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

BlackRider, dobrá práce, nenech se odradit. wink Vzal jsem Takstary Pro 82, ještě jsem na ně neudělal recenzi, a přitom jsou to s jednoduchou úpravou poslechově TOP sluchátka za TOP cenu, a ještě podpoříte Číňana. No každopádně já otevřel Audacity, vložil oba tracky a přepínal "sólo", jinak si ani nedokážu představit to testovat. Za mě vyhrává "B" - přesnější výšky, myslím, že i vyrovnanější přednes a lepší stereo. "A" se mi zda víc rozhozené, jakoby to byly nějaké nedoladěné nebo levnější bedny, možná v reálu i trošku zahoukávající, výšky jsou míň konkrétní. Tak, a teď jsem zvědav. big_smile

PS: Jestli "A" jsou Vismaxy, tak já je naladil opravdu dobře! To jen audio klame. big_smile

(upravil BlackRider 15. 2. 2022 14:23)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

dhaman, Posloucháš je v obyváku? V blízkým poli by podle mě stačit mohly. smile
Porvnával jsi to i s jinými KEF bednami?

antonio, Díky za podporu. Hlasoval jsi?
To zní jako horký tip na sluchátka, zkusím je jak bude nějaká volnější koruna. Že by trumfly moje oblíbené HD555 mod.?

Web

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Teď jsem hlasoval, sakra, jsem jediný. big_smile

To je klidně možné, můžu půjčit.

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Nebo já půjčím tobě HD555, zajímalo by mě, jaký by jsi na ně měl názor.

Web

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

BlackRider, jj mam ich v praci a ano v blizskom poli, ale aj tak by to mohlo ist nizsie.
Porovnaval som ich s Q350 tie mam v spalni smile  a s Q750 stlpy.
Tie 350 maju napodiv viac basov a menej presne stredy. To iste vs Q750.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Tak mi to nedalo a poslechl jsem si přes pracovní Philips dhamanovy nahrávky.
Myslel jsem, že to pro mě bude jednoznačnější, ale LS50M jsou dle mého názoru detailnější v pásmu nad ~3kHz. Takže Zuzka zní lépe na LS50M. smile

Doporučuju zkusit KEF s textilem na výškách, jestli máš možnost.

Web

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Nedalo mi to a místo AB testu jsem zkusil i ABC test. C je originální nahrávka z CD. A to je teprve prdel. Originál je někde mezi.
Ale i tak mi přijde KEF trochu víc navejškovanej možná i nastředovanej. To DIY je lehce tupější. Originál nahrávka je někde mezi a zpěv mi přijde sice výraznej ale poslouchatelnej. Každopádně je to pakárna a po pár posleších už je to spíš o nervech než o uších. Asi by to chtělo nějaký soft na spektrální analýzu nebo jak by se to jmenovalo. Tam by bylo vidět, kde se to liší.

(upravil dhaman 15. 2. 2022 16:29)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

jardag69 - Ak chces mam pre porovnanie spektra ruzovy sum. Ako prve vzdy nahravam ruzovy sum podla toho nastavujem SPL.

ruzovy sum nahravka:
https://i.ibb.co/9h3TnC1/original-spectrum.png

KEF ls50m
https://i.ibb.co/Cm1pWyR/ls50m-spectrum.png

diysba
https://i.ibb.co/TDyDqwx/diysba-spectrum.png

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil jardag69 15. 2. 2022 16:53)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Jak by to asi hrálo, kdyby se u KEF trosku ubralo mezi 3-6kHz?
A trochu 800-1400

(upravil dhaman 15. 2. 2022 17:04)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Tak cez EQ filter viem vyskusat wink Ono je to v podstate nearfield on axis meranie na neskalibrovanom mikrofone. Lebo ten zoom H1n nemam skalibrovany. Teoreticky by som ho vedel podla meracieho co mam skalibrovat. Ale naco to robit ked na to mame REW vsak big_smile

PS: Ale dik za typ jardag69 zo srandy vyskusam porovnat a nahrat s EQ filtrom. Popripade mozno Audacity nieco take zvladne wink

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil BlackRider 16. 2. 2022 7:18)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Přidám taky spektra nahrávek:
https://i.ibb.co/7kqr72c/A-spektr-ln-anal-za.png
_________________________________________
https://i.ibb.co/zrSD0nH/Wild-Cherry-Play-That-Funky-Music-spektr-ln-anal-za.png
_________________________________________
https://i.ibb.co/VDMLRm6/B-spektr-ln-anal-za.png

Edit:

Poslouchal jsem dhamanovy nahrávky ještě na HD 555, není to zase úplně jednoznačné - oba koaxy mají něco do sebe. Jako vítěz mi opět vyšly KEF LS50 meta, největší rozdíl jsem naposlouchal na dozvuku akordeonu a obecně KEF nabízí mnohem lepší mikrodetaily, o tom žádná. Na záznamu neslyším ani mně nevyhovující zabarvení AL kaloty, na co jsem byl zvyklý u KEF Q350 a co mi docela vadilo (to nejsou jen KEF AL kaloty, obecně hliník mám raději v 3/4" provedení, kdyžuž musí bejt - klidně ať se ale odstěhuje do Humpolce smile). Podání basů se mi více líbí ze SB koaxu.

Zkusmo jsem provedl nahrávání v "bližším" poli a je to cesta lepší. Takže až budu moct hrát víc nahlas než šeptem, nahraju to pořádně.

Web

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Antonio, a podobný tip na otevřená sluchátka s dobrým poměrem cena/výkon máš?

(upravil dhaman 16. 2. 2022 9:14)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

BlackRider - Ak poznas z Q350 tak mam nahrate aj to. Mozes porovnat voci tym dvom. Som zvedavy ako vyjdu tvoje nahravky ked to znova nahras.

https://ulozto.cz/file/PtJeaVzlKTJw/05- … uPLJD4AD==

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

BlackRider, dík, ale asi odmítnu, měl jsem HD 558, je to sice už dávno, ale umím si představit, že to žádná bomba nebude a otevřená sluchátka stejně nemám rád. Zkoušel jsem ještě v Audigu nějaké vyšší Senny a zázrak se nekonal. Přes sluchátka neposlouchám a Takstary jsem vytáhl ze šuplíku po dlouhé době právě kvůli tomuto testu.

rvx73, neporadím, zvaž, jestli to musí být nutně otevřená.

(upravil BlackRider 16. 2. 2022 11:30)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Edit:
antonio, já na své Sennheiser HD555 mod nedám dopustit (pořizval jsem je ±2006) a mám raději otevřený sluchátka (všechny uzavřené co mi prošly rukama zněly na basech jako uzavřené).
Hlasování ukončeno, souhrn viz první příspěvek. Je sympatické, že antonio hlasoval pro své "dítě". smile

dhaman, zkusím doma, díky. Zajímá mě to. smile

Web

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

A = pekne rozvrstvené, vyššie stredy a výšky mierne zdvihnuté, čo počúvané cez nabasované KZ ZS10 Pro, (kde práve chýba prezentnosť v tomto pásme) najskor aj naživo bude podobné. Ačku by pomohol sub, to už by mohlo hrať pre mňa ideálne. Ale najskor je to aj rokom nahrávky, kedy ešte nezúrila loudness war a nekládol sa taký dôraz na celofrekvenčné podanie.
B = od prvej sekundy počujem akoby dieru medzi basmi a výškami, spev je oddelene v priestore. To ale pripisujem HLAVNE sluchátkam, ktoré by samotné potrebovali aspoň ekvalizér na dorovnanie.
Celé som to však počul na NTBK cez BT moduly. Takže iba názor.
V skutočnosti to len dokumentuje rozdiel medzi A/B, sluchátka samotné k tomu pridávajú len svoje (nemonitorové) podanie.

(upravil jardag69 16. 2. 2022 17:39)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Vybalil jsem K701, tak mi to nedalo a udelal jsem i na nich ABC test Indianske. Všechno špatně. Nahrávky nemají skoro žádný bass a to celé testování dost komplikuje. I zpěv je dost tenkej a ukřičenej. Z CD je zpěv pořád dost výraznej, jak jsem už psal, ale pořád uvěřitelnej. Originálu je zpěv blíže s DIYSBA

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

K701 znám a ty obecně moc do basů nejdou, tak jesti to nebude trochu tím.
Mně basy na dhamanových nahrávkách koaxiálů nechybí.

Web

(upravil jardag69 17. 2. 2022 12:23)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Sem to asi špatně napsal.
Testovací nahrávky nemají nejhlubší basy.
Oproti poslechu originálu z CD.
Sluchátka mají basů plno.
Při poslechu na moje bedýnky to nebylo až tak znát. Rovně jdou až od 50Hz.
Že ti basy nechybí nechápu. Podle obrázků spekter nahrávek, začínají někde u 100Hz.

(upravil BlackRider 17. 2. 2022 13:43)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

V origo nahrávce je hezky sejmutý kontrabas, který není nijak ořezaný. V nahrávkách dhamana je basa trouchu méně objemnější, ale není to nic zásadního. Nevím, co je na tom k nepochopení...
Chtělo by to ukázat ještě spektrum originálu té nahrávky.
I když dhaman nahrával v skoro blízkém poli, moc se mi nezdá, jak basy na spektrech záznamu beden krásně plynule klesají (rozlišení analýzy?). V mých spekterch je krásně vidět, co dělá místnost s podáním basů, díky mikrofonu umístěnému relativně daleko.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 46]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£