Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 46]

(upravil BlackRider 17. 2. 2022 13:57)

Téma: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

=================================================================
I                                                                                                                                                     I
I   Celkem platných hlasů 14 (včetně hlasování na repromanii)                                              I
I   pro nahrávku A hlasovalo 11 lidí, tj. 79%                                                                              I
I   pro nahrávku B hlasovali 3 lidi, tj. 21%                                                                                  I
I                                                                                                                                                     I
I   A = KEF iQ7SE custom (3-pásmo: 6,5" bas v BR + 6,5"koax s 3/4" AL kalotou) I
I   B = Vismax (3-pásmo: 8" bas v BR + 4" titan střed + 1" keramická kalota)                      I
I                                                                                                                                                     I
=================================================================


Je to taková sranda - pro interaktivní porovnání 2 reprobeden. Který záznam reprobedny zní lépe a proč - zkuste se rozepsat...? Neřešte teď prosím, že takhle provnávat bedny je nesmysl. Koho to nezajímá, ať odsud dál nečte...Poslouchejte prosím na kvalitních sluchátkách (na bednách to nemá moc smysl). Lze udělat ABX test ve Foobaru, nahrávky jsou identicky dlouhé a mají srovnané RMS hlasitosti.

Nahráno pomocí stereo rekordéru Tascam DR-05X.

Odkaz na soubory (MS OneDrive) zde:
https://1drv.ms/u/s!ApBhArJJwA_2gYEqcjg … A?e=SE5c6K
____________________________________________________________________________

Poznámky pod čarou:
Kouzlo tohoto testu spočívá v možnosti ABX porovnání ve Foobaru (dle mého názoru). Pokud budete poslouchat na bednách, při poslechu uslyšíte dohromady dvě místnosti - moji a tu Vaši. Smyslem není hodnotit způsob, kvalitu nebo provedení nahrávky, ale porovnat dva zdroje zvuku ovlivněné prostorem, do kterého vyzařují.

Jedná se o dvě různé koncepce 3-pásmových rerprosoustav. V obou případěch stejná vzdálenost nahrávadla od beden (3500mm) a taktéž stejná vzdálenost mezi nimi (2500mm).

Web

(upravil jardag69 14. 2. 2022 22:32)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

V rychlosti jsem zkusil oba vzorky a oboje zní jak náhrávka ze sklepa nebo jak to správně popsat.
A mi přijde víc "mono" než B.
Tak ne, jenom je A mín uvřeštěný. Hlasuju pro A.

(upravil Wili 14. 2. 2022 22:30)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

ak odhliadnem od toho ze obe nahravky su strasne a je trochu utrpenie to pocuvat + maju dost velky sum na pozadi tak prva je urcite lepsia. (pre mna, moj nazor)

Druha mi pride viac ukricana alebo vyssie thd alebo nieco - bud prebudeny mikrofon alebo proste zle repro ale znie to strasne.
Prve nic extra ale rozhodne ovela lepsie ako 2 pride mi to cele viac "flat", neuvrestane... miestami mozno az prilis ploche ale viac pocuvatelne.

hodnoteniu som venoval asi 15 sekund viac nemalo zmysel big_smile ale zaujimavy test, zlepsi kvalitu nahravok a som za dalsie testovanie potl

(upravil BlackRider 14. 2. 2022 22:48)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Bedny hrály relativně potichu, proto ten šum na pozadí. Chce to při vyšší hlasitosti a bude to lepší, ale v paneláku to navečer nelze moc "solit". smile
Možná stačí nenahrávat do budoucna celou nahrávku, ale jen úsek cca 20s.
Zvuk ovlivní v prvé řadě zvuk beden, akustika místnosti a potom jak snímají mikráky v Tascamu. Pozdější úpravy byly pouze co se týče jemného doladění hlsitostí nahrávek.

(BTW nahrávka 1976, proto ta skoro absence nejvyšších kmitočů)

Web

(upravil paf 14. 2. 2022 23:32)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Co to má být? Vismax pasiv vs aktiv nebo srovnání Kefů s Vismax? Nebo něco úplně jinýho? smile
edit:
A mi přijde vyrovnanější a jde níž.

(upravil BlackRider 14. 2. 2022 23:19)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Miro, zítra vysvětlím.
Zde si ještě počkám, jestli přibudou odpovědi. Pak bych mohl přejmenovat vlákno dle beden.

Web

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

A je poslouchatelnější, lépe jsou v tom slyšitelné jednotlivé nástroje a zpěv. B je scuklé více do sebe, možná více zkreslené, jako bych to poslouchal na staré aparatuře Tesla.

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Super, těším se na další názory.

Web

(upravil jardag69 15. 2. 2022 0:28)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Možná bych se vysral na stereo a pustil skladbu mono a měřil jen blízko u jedné bedny. Aby se hodnotila bedna a ne místnost.
Tento způsob nahrávání je poněkud nešťastný. I mp3/128 by bylo plýtvání daty.

(upravil BlackRider 15. 2. 2022 10:08)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Já jsem si to přes bedny nepouštel, nepřehrávate nahrávky přes bedny? smile Za mě je tam moc místnosti. Asi by bylo lepší nahrávat blíž reprobedně (myslím tím tedy vzdálenost měřícího mikr. 800-1000mm), ale naopak tím nahrávadlem stereu, aby bylo v nahrávce i info o směrovkách beden (už jsem zkoušel nahrávat kdysi jednu bednu měřícím mikrofonem a nebylo to podle mě dobré).

jardo, mp3 s datovým tokem 128 kbps oseká výšky dost nízko a ztrácíš info o rozsahu (charakteru) výšek, takže wave formát si myslím smysl rozhodně má.

Web

(upravil PMA 15. 2. 2022 10:31)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

jardag69 napsal:

V rychlosti jsem zkusil oba vzorky a oboje zní jak náhrávka ze sklepa nebo jak to správně popsat.
A mi přijde víc "mono" než B.
Tak ne, jenom je A mín uvřeštěný. Hlasuju pro A.

No protože takhle se bedny porovnávat nedají, se všemi odrazy v nahrávce. Takhle jsem nahrával když mi bylo 12 let, metoda nejde použít, ať BlackRider píše cokoliv.

(upravil BlackRider 15. 2. 2022 10:53)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

PMA, Zajímá tě to? Komu to přijde jako zábava pro 12-ti letý děcka tak ať se neučástní. Je to fakt jednoduchý.
Prezentuju to jako seriozní metodu pro porovnávání?

Web

(upravil jardag69 15. 2. 2022 12:00)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Tak zkus pořádně napsat, co na takovém záznamu máme porovnávat?
Jestli ti ale stačí, že je jedna nahrávka ke všem těm průserům ještě uvřískaná, tak "mission completed" smile
Co s tím plánuješ do budoucna, na co to použiješ? Jestli to není tajné. Třeba ti k tomu někdo něco napíše.

(upravil dhaman 15. 2. 2022 14:52)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

BlackRider - skus zopakovat nahravku v tzv near field ako pise jardag69. Znizuje to odrazy a vplyv miestnosti na nahravku. Ja to nahravam tak ze bednicky mam od seba cca 40 cm a 30cm od mikrofonu v osi medzi stredom a vyskou, pre coax v osi.

Prikladam na porovnanie aj ja nejake nahravky nahravane nearfield, Zoom H1n:

HYPA17 vs Topping PA5 obe hrane na reprosustavach Kef LS50 Meta:
https://ulozto.cz/file/uBxeZRhLxsCE/amp … S+MGN4Zt==

Kef LS50 Meta vs DIY regalovky s SB16PFC25-4-COAX 6" ladene podla Kef - obe hrane na HYPA17:
https://ulozto.cz/file/Lacdnzk06KLB/spk … MvnxtkZwWw

Ku ankete:
Preferujem A - prirodzenejsi prejav, neunavujuci, dlhe pocuvanie. B - su ukričane a ucinkané, po par minutach by som to daval tichsie a vypinal

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Jojo, zkusím to tak udělat, ale nevím, kdy se k tomu dostanu, mám docela zasekaný týden.
Díky za tvoje ukázky, jak budu u sluchátek vyzkouším.

BTW Jak jsi s LS50 meta spokojený, po nějaké době?

jarda, chtěl jsem si potvrdit jestli jak to slyším in natura bude odpovídat záznamu, nebo naopak jestli na záznamu ta subjektivně horší nebude lepší. A napadlo mě to dát na fórum, jestli se moje preference shodují s jinými lidmi. Nic víc za tím nehledej.

Web

(upravil dhaman 15. 2. 2022 13:26)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

ls50m Max spokojnost co sa tyka stredov a vysok a celkoveho prejavu. Neunavujuci zvuk. Reprosustavy sa stratia a vnimas len priestor n nahravke.
Len by to chcelo subwoofer. Predsa ten 5" coax nestiha wink Tak planujem nieco na spodok s DRC. Kopak v Metallice tak nekope no.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

B-R to pak jo. Já myslel, jestli to chceš nějak dál rozvíjet a je to nějaký projekt na dálkové testování reprobeden.

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

https://www.crutchfield.com/S-X88DOtiso … fault.aspx

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil jardag69 15. 2. 2022 14:04)

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

dhaman sosnul jsem jenom to první. Neslyším rozdíl. Asi je to už původní nahrávkou, ale pro mě zbytečně výrazné, jakože nasnímáno zblízka.
Na delší poslech bych radši míň důrazné asi středy?

Sosnul jsem i to druhé. LS50M stejně ukřičené, jako první dvě nahrávky.
Osobně bych chtěl poslouchat DIYSBA, to se mi z toho všeho líbí nejvíc.

Postni foto toho DIYSBA jestli můžeš.

Re: Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Jo skoncil som rovnako, ze som ako by povedal kazzatel "hluchy tetrev" a nepocujem rozdiel medzi HYPA17 a Topping PA5.
Tak uz som sa na porovnavanie vykaslal a uz si len uzivam hudbu a radsej len pocuvam a neporovnavam big_smile

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Příspěvky [1 až 20 z 46]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Anketa: Co Vám hraje lépe a proč? (Vismax a KEF iQ7SE custom)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£