Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil dhaman 29. 12. 2021 14:04)

Téma: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Mám tu na stole tento zosik. Žial schému od neho nemám.
Toto z neho lezie.

https://i.ibb.co/Nt6c4B1/parasound-left-10-W.png
https://i.ibb.co/68kcQYx/parasound-right-10-W.png

Myslite, že sa takto na meraní môže odzrkadliť problém s elektrolytickými kondenzátormi ?

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil jardag69 29. 12. 2021 15:37)

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Jinak jsou kanály stejné? Stejné klidové proudy?
Změřit zvlnění na elytech osciloskopem umíme?
Každý kanál má svůj zdroj?
Všechny usměrnovaci diody jsou ok?

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

porovnaj smile
https://www.soundstagenetwork.com/index … Itemid=154

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Laco : ano, tvý věci mají měření lepší - nicméně nikdy nehovoříš o zvuku a o porovnání s něčím jiným, což je to nejdůležitější, byť je to jistě hodně subjektívní. Jsem technik jako ty, ale od jistý doby jsem trochu skeptickej, neboť jsem vypozoroval, že ne pokaždý koreluje líbivost poslechu s naměřenýma parametrama...

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

dhaman: To spíš vypadá na botu buď při měření, nebo v designu zdroje, zemní smyčka. Stejný problém je vidět v měření co sem dal laco, takže to spíš vypadá na design... Neměla 23 ten ground lift přepínač vzadu ? Jak to měříš ? Odpojil jsi zem buď u výstupu nebo vstupu ?

(upravil BV 29. 12. 2021 19:06)

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Odpoj vstupný signál, skratuj vstup impedanciou cca 100ohm a menej a pozri spektrum výstupu, či tam tých dominantných 100 Hz a násobky budú..

(upravil dhaman 29. 12. 2021 20:26)

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Skratovany vstup oba kanaly rovnako. Aj ked to prepnem do ground lift. Stale rovnako.
https://i.ibb.co/VVR8zSY/parasound-A23-short-input.png

Asi to bude fakt design ako pisal dj.rix ked to iste je aj v merani co postol laco
Zemna slucka nie lebo mam 1kHz generator na vstupe napajany z 4x9V bateriek a vystup meriam na zvukovke napajanej z notebooku tiez z baterky
Loopback
https://i.ibb.co/x1bMc1r/loopback-lthd-gen-volume.png

Ja som typoval ci nebudu vyschnute filtracne kondiky. Len neviem ako by sa take nieco prejavilo na merani.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

co ste cakali od  masiny za 1000 euro  ? big_smile

kazzatel: odkedy som zistil, ze nepocujem rozdiel medzi lampacom a bipolarom riesim iba tech parametre a vzhlad
(nedavno sum kupil lepsie repraky (KEF R3) tak planujem nove posluchove testy)

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Tak to ti nevěřím, spíš ti asi chybí naučit se rétoriku, jak to pak popsat, ale to se dá naučit...:-)

(upravil mechanik 30. 12. 2021 2:16)

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Ak by som rozdiely nepočul tak by som si nechal hneď prvú vec čo postavím a bol by pokoj, viac by som sa v tom nevrtal. Nevidím dôvod sa obtažovať stavbou zložitých vecí keď to nemám byť prínos, samozrejme zvukový... To by som sa začal venovať inému koníčku big_smile

Tak ten rozdiel v pevnosti basov medzi lampáčom a tranzistorákom by mal na 3 pásme poznať aj hluchonemý big_smile Ak to zvykne občas "osoliť" smile

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

v slepom teste by si pohorel

(upravil mechanik 30. 12. 2021 15:40)

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Na cudzej zostave pri neznámej nahrávke v priestore ktorý nepoznám a nahrávke ktorú som ešte nepočul ano ale na mojej zostave ktorú mám napočúvanú tie rozdiely počujem jasne. Stačili mi tie 4MHz ON Semi konce. Hralo to ako z prdele. Musel som ich hneď vybrať big_smile Počúvam dosť nahlas. Či sú výšky ostré ale tupé, to poznáš aj na únave sluchu a pevnosť basov je pri velkom 3 pásme doslova cítiť, k tomu uši ani netreba... Tú pevnosť basov som demonštruval kamarátovi. Doniesol mi kedysi marantz PM7000, inak hrozná sračka... Hovoril že ak nebudeme počúvať nahlas tak nie je dôvod aby môj 400W/4R koncák mal pevnejšie basy. Stačili 2 minúty a už sa vôbec nehádal big_smile

Ale teraz som asi útočný a OT. Tak s tým končím. Hlavné je že ľudí čo si audio stavajú to baví. Ale ja uplne súhlasím s kazatelom.

Laco skús si vypočuť rozdiel medzi jfet vstupom a bipolárnym. Prípadne ak má nejaky 350-400W koncák tak tam skús trafo pre nejaky 80-100W. Ak ti bedne hrajú aspoň kúsok spodok tak by tie rozdiely mali byť fakt zjavné.

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Cenová kubatůra byla jaká?

(upravil PMA 10. 1. 2022 11:02)

Re: Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

kazzatel napsal:

Laco : ano, tvý věci mají měření lepší - nicméně nikdy nehovoříš o zvuku a o porovnání s něčím jiným, což je to nejdůležitější, byť je to jistě hodně subjektívní. Jsem technik jako ty, ale od jistý doby jsem trochu skeptickej, neboť jsem vypozoroval, že ne pokaždý koreluje líbivost poslechu s naměřenýma parametrama...

Všechno v měření je, s výjimkou dlouhodobého zvyku na určitý zvuk wink, to se skutečně změřit nedá. Ale množina měřených parametrů a grafů musí být opravdu široká, nestačí ani 2 obrázky na osciloskopu, ani 2 spektra. Přestal jsem věřit na cokoliv mimo měření, pokud vyloučíme individuální psycho.

K Parasoundu, dole je A21 při 100W/4ohm. Není to super, ale ta divočina od sítě tam není. Tipuju problém v měření.

https://pmacura.cz/halo_a21_100W_d.png

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Parasound A23 design by John Curl - skreslenie

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£