Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Sluchátka » CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 63]

(upravil Wili 10. 2. 2022 18:40)

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

diky moc rvx a zdeno - na extra pady by nebolo velmi miesto a tam je velky prekov s pinom od patice tak to drzi najlepsie. Samostatny pad bez prekovu by som sa bal ze utrhnem. Inak na pajkovanie velkych patic tiez pouzivam pripravok, tam su piny dost volne, tieto male uz mam velmi dobru kniznicu kde piny sadnu presne do padov ako maju a netreba ani pripravok pre zapajkovanie. 

PMA ak by som ti dal na hlavu kvalitne sluchadla a pustil ti vymazlene TPA a hned po tom lampy tak ak niesi totalne hluchy definitivne by si ten rozdiel poznal. OTLko teda urcite, to je aj parametrovo porovnatelne s kremikom... ze to viac kuri a je to neprakticke v tom mas pravdu, na stole u PC mam kremik, nebudem kurit lampy od rana do vecera, ak chcem pocuvat hudbu len na par hodin cim kvalitnejsie, na to mam lampy. Napr. pozri na toto lampove OTLko:

https://i.postimg.cc/5HCqGsJx/lo-nfb100k.jpg

Preco aj zosilnovac s horsimi parametrami hra lepsie neviem, ale lepsie sa to pocuva. Neskusal som ale este zmostikovane TPA, to by mohlo byt asi akurat, len nie pre kazde sluchatka. (spolocna zem) Nepocul som zatial nikdy sluchatkac s trafkami, preto si ho chcem postavit aby som mohol porovnavat.

Pokracovanie...Ja by som asi vecer nezaspal, tak som na zhavenie nakabloval 32V adapter z Dckoveho zosilnovaca big_smile a trafo co som nasiel na policke v pivnici dava nejakych akurat ~220V... stabilizatory sa postarali o zvysok. Funguje to! banana len obdlznik ma riadne kremity:

https://i.postimg.cc/BXp56mKQ/comp.jpg

musel som napajkovat medzi anody diferaku kompenzaciu, cakal som ze bude stacit menej, ale nakoniec to chcelo az 220p. Teraz mam obdlznik velmi pekny. Rychlost nie je nic moc, len 5V/us... ale ten frekvencny rozsah malych trafiek je neskutocny big_smile hlavne nf, pamatam ze som pri navrhu dost predimenzoval jadro nech to ide nizko ale ze to pojde az tak nizko to cumim... 3Hz-53kHz pre -3dB. Pocuvacie alebo skreslovacie testy som zatial nerobil, len to skusam s odpadovymi elektronkami ci to vobec funguje aby ked nieco streli aby mi ich nebolo luto. Dnes uz nemam extra cas tak zajtra snad nakablujem aj druhy kanal. Vykon je cca 3,4VRMS do 32R a zvlastne ze aj do 250R, takze do vyssej impedancie to ma nizsi vykon, neviem preco hmm2 ale neskumal som to hlbsie mozno to limituje niekde inde

Zatial to bezi v ABcku, nemam akurat doma odpor pre spravne predpatie, tak som dal len taky ze mam prud cez ecc82 cca 7mA kazdou anodou. Planujem to posunut do Acka aby koncovymi slo 10mA.

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

zdenoeddie, ono obecně jsou dnes tyto čínské keramické patice docela katastrofa. Plechy v nich moc nepruží, jsou tvrdé a docela dávají lampám zabrat. Před časem jsem řešil problém sedmikolíkových patic a stabilizátorů, kdy mi časem v patici praskly a bílá smrt. Měly tenčí sklo na spodku a ten to nedal. Patice jsem nakonec vyhodil, nestálo to za risk. Docela dlouho jsem hledal patice, které jsou aspoň trochu spolehlivé a neničí elektronky. Nakonec staré stříbřené, co se používaly v dps ruských barevných televizorů, jsou ty z těch lepších sad Bohužel kvalitní patice dneska skoro nikdo nedělá... (a nebo za ně chce šílené peníze, např. teflonové)

Web

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

kym som upratoval bordel co po mne ostal, tak som vam aspon odfotil ako svietia elektronky, len tak pre radost smile

https://i.postimg.cc/NyddgZMt/IMG-4590.jpg https://i.postimg.cc/PLX6nddK/IMG-4589.jpg https://i.postimg.cc/VJB7hJPd/IMG-4595.jpg

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

když jsem četl že tam máš ty žluté LEDky, tak jsem nad tím trochu kroutil hlavou, ale musím uznat, že to vypadá fajn

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Wili, dobra prace...
Novalove patice pouzivam takove,co maji porcelan s malima dirkama,ktere nejdrive "srovnaji"nozicky a kontakty pri pohledu shora skoro nejsou videt,u techto se mi nikdy nestalo,ze bych pri zasunovani lampy rozbil lampu...
Ke kvalitnimu poslechu lampy neodmyslitelne patri...

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Krasa potl

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Mirku, myslis tieto?

https://static-01.daraz.pk/p/cb30f4dfcd … aa0b2c.jpg

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Ano

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

K těm LEDkám a fascinaci žhavením:

Proč my lidé třetího tisíciletí, žijící v přetechnizované době znovu a znovu propadáme kouzlu hořícího ohně a dokážeme dlouho hledět zamyšleně do jeho plamenů? Kde se v nás berou ony atavistické pudy? Odpověď na tuto otázku musíme hledat hluboko v historii člověka, vlastně až u člověka pravěkého.  Bezpochyby první skutečně lidská společenská jednotka vznikla v kruhu ohně. Pravěký člověk shromažďoval svůj rod kolem ohně, věřil, že ho oheň chrání před dravou zvěří i zlou mocí.  Oheň člověku sloužil a člověk naopak začal oheň uctívat. Kněžky udržovaly posvátné ohně v chrámech starých Římanů. Staří Slované měli oheň ve velké úctě. V jeho plamenech četli osud, používali ho při křtu, byli v něm spalování mrtví. Oheň symbolizuje barvu života. Oheň očišťuje a spaluje vše zlé a odumírající. V žáru ohně se čistí nejcennější kov, ohni se svěřují nejcennější předměty, které dosloužily.

- Jiroušek: Ohně a obřadnictví, kráceno

Ohledně toho likvidování elektronek paticemi, nepředepisovalo se náhodou v "původních" dobách elektronek použít na novou patici kalibr?

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Nektere novalove elky maji piny dost spičaty a v kombinaci a nekvalitni patici je na prasknuti banky zadelano...ja v 99% pouzivam  point2point topologii,nez patici zacnu "zapojovat",dam do ni lampu a kontakty zespodu u keramiky pocinuju,u oktal patic je to nutnost,jinak se muze stat,ze nezapojeny kontakt clovek vytahne i s lampou...tak se to asi delalo s temi kalibry...

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Patice do PCB je potřeba pájet s kalibračním spodkem, jinak hrozí nebezpečí (u nekvalitních patic), že elka to po zasunutí nedá (i když jsou rozteče na PCB správně). Taky používám podobné novalové patice jako Mirek, ale ani u těchto není kvalita použitého materiálu na kontaktech taková, jako na některých starších. Nemám na mysli povrchovou úpravu "žlutým" kovem, ale pružnost a tvar kontaktů. Podařilo se mi nasyslit pár těchto (postříbřené, pružné) ale už jsem je nikde NOS nenašel sad
Point2point je v tomto směru lepší, ale i tak je lepší pájet s kalibračním spodkem.

Web

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Petre, tie bakelitaky poznam, myslim ze sa to hojne pouzivalo v radiach a TV na DPS, ale neprisli mi nejak kvalitne, hlavne ten bakelit ci co to je. To uz radsej keramiky, ktore sa pouzivali (asi) neskor, tie boli velmi dobre (aspon moje skusenosti), no tie uz takisto nikto nevyraba.

Btw. pozri sem
http://www.avelektronik.cz/patice-noval-9-pin-tesla

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

zdenoeddie, díky, no pod výkonové lampy se nehodí, ten bakelit teplo moc nedává, ale zase kontakty celkem držely a u těch co mám já (ebay), tak jsou kontakty stříbřené. Keramické do PCB NOS jsem nepotkal, jen pro point2point.

Web

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

pzwak, Petře,rozebiral jsem zcudlej Priboj a tam byly v tistaku takovy ty stary keramicky patice s limcem a pul pajeciho ocka ucvaknuto aby to slo to plosnaku...ruska seriovka s rucni upravou toho co bylo k mani....:-)

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Petre, na obrazku vpravo.

https://svetelektro.com/Forum/download/file.php?id=131501&mode=view

Vyskytovali sa v TV, dost zasvinene, ako vidno aj na foto, ale funkcne ok, plus male vykupanie v izopropyle a potom v kontaktole ich trosku ozivi. Boli take aj dekaly takisto keramika, alebo cierny plast, aspon co mam ja.

(upravil Wili 11. 2. 2022 11:32)

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Ja pouzivam tieto: https://www.ebay.com/itm/203644605618?_ … BMjpDEgd1f

Ale mam pocit ze to su prave tie ktore sa vam nepacia :) no pre mna maju viacero vyhod: staci mensia diera a aj na chassis je menej vidno paticu, ma ostrejsie a uzsie piny do dps a s dobrou kniznicou netreba pri pajeni pripravok, a piny su pozdlzna vidlicka kdezto u tych vyssie je priecna. Mne sa parkrat stalo ze ak trafis priecne mimo vidlicku zkrivis pin a potom nevytiahnes/znicis elektronku. U tych pozdlznych ak je dobre zapajena do dps tak staci len vizualne trafit piny a ma podla mna ovela lepsi elektricky aj mechanicky kontakt. Dalsia vyhoda ze ma dieru uprostred takze je mozne pouzit ledku. Nevyhoda je ze niesu vyhodne na point to point, mimo dps piny lietaju a nie je to velmi dobre.

Ale tiez zalezi ake novalky mate, niektore su krasne rovne a niektore maju piny totalne dobludu krivo…

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Wili, pokud tam ty lampy jednou das a menis az po tech 10000h co teoreticky vydrzi tak jsou tyhle patice,myslim,ok...ale pro tuberollers moc vhodny nejsou...

(upravil Wili 11. 2. 2022 13:39)

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

pro tuberollers a meric elektronek mam toto: https://www.tube-town.net/ttstore/socke … noval.html

naspat k teme sluchatkac...

kedze mam pevne predpatie a nemam parovane lampy tak v jednom kanale mi tieklo pri testovani anodami 2x10,2mA a v druhom kanale to je 2x11,5mA. Uz pri navrhu som zvazoval ze to vyriesim autobiasom aby som nemal tento problem, ale nebol som si isty co to spravi s katodovym vinutim. Co si o tom myslite? fungovalo by to rovnako alebo by to mohlo robit nejake problemy?

Predstavte si jednoduchu schemu, symetricke vinutie, na okrajoch katody a stred vinutia by nebol uzemneny ale bol by na nom zdroj prudu. Neksusal to nahodou niekto?

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

a nebylo by jednodušší tam dát trimry a občas to doladit?

Re: CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Jj to som tiez zvazoval ako najjednoduchsie riesenie aktualneho stavu

Příspěvky [21 až 40 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » CFPPHA - sluchatkovy zosilnovac

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£