Re: JVC Super-A

nevím, jak parametrově-měřením, jaký má VC5022 vliv či nemá, ale uchem slyším jasně rozdíl na výškách mezi AX-333 a NAD-912 jednoznačně ve prospěch JVC, celkový zvukový projev AX neposuzuji, to ověřené nemám, protože AX-333 provozuji pouze jako tweeter-amp,
já volbu levného zesu JVC (z ranku spotřebky) s Dynamic Super A jednoznačně doporučuji všem, kdo chtějí detailnější výšky než z NADu (někomu se ale takové horní pásmo líbit nemusí)

Re: JVC Super-A

V simulácii to vychádza mizerne. Je však možné že je tam nejaká bota v zapojení resp to robia modely súčiastok. Totižto zjavne uz pri sinuse 20kHz limituje SR.

Re: JVC Super-A

a posloucháš simulací, nebo ušima? pokud si zajistíš dopravu, tak ti můžu AX-333 zapůjčit k poslech-porovnání...poslech je konečný verdikt

Re: JVC Super-A

jmd napsal:
danhard napsal:

Dej si JMD přes ten úžasnej obvod zdroj dc napětí s hodnotou, kolik je tam v klidu a změř si ty průběhy s ním.

V podstate sa nič nezmení keď vložím 2,3V zdroj s nulovým vnútorným odporom.

Takže ten obvod dělá co ? HOVNO !

Kal, když něco nechodí v simulaci, tak to nefunguje ani v reálu, ani ušima smile
"Velký" uši mají jenom borci, co tomu technicky nerozumí, aby si připadali, že jsou velký borci smile

Re: JVC Super-A

"...Grau ist alle Theorie und grün des Lebens goldner Baum!" víš (bez dotazu na strejdu gůgla) kterého klasika jsou to slova?...takže tak nějak,
každý ať si poslouchá co chce, když mu bude stačit, že to dobře vypadalo v simulaci...já dávám přednost praxi a sluchovému vjemu před obrázky na papíře/obrazovce (a hluchej je bohužel ten, co tvrdí, že všechny zesáky co maj skvělý/sofistikovaný obvody hrajou líp, než ty, co maj obvody na hov..)

Re: JVC Super-A

Asi jsi to nepochopil, ale simulace je předpoklad reálu, ne naopak, ale že se divím, máš velké uši smile

Re: JVC Super-A

jj, velké uši jsou podle čínské medicíny známka moudrosti! smile
dobré zesilovače vznikaly i v dobách, kdy žádné modelování na PC nebylo...dnes se modeluje kde co a sraček všude plno...
model je jenom model a kolizi v reálu ti vůbec nemusí ukazovat, ostatně v definici každého modelu je zjednodušení,
dobrý model/simulace? - super!, ovšem co se z toho narodí je realita a ta je vždycky jiná, než model

Re: JVC Super-A

Kal, Ďakujem pekne za ponuku. A-XA2 ma pre mňa malý výkon. Chcem sa s ňou len hrať. Vyskúšať, pomerať co ako funguje resp nefunguje.

Re: JVC Super-A

kal napsal:

dobré zesilovače vznikaly i v dobách, kdy žádné modelování na PC nebylo...dnes se modeluje kde co a sraček všude plno..

Tak já navrhuju zesilovače už přes 50. let, to nebyly ještě ani ty zapojení.
A simulaci nepotřebuju na to, abych poznal, že ten zázrak nefunguje z principu na první pohled smile

Re: JVC Super-A

Je technicky proveditelný slušný zesilovač s konci 2xNPN můstek něco kolem 200W/4ohm? Nebo musí být komplementár?

Re: JVC Super-A

Na 200W/4R nepotřebuješ můstek.

Re: JVC Super-A

Jasně, že ne, jenom se ptám, jestli to lze. Daly by se použít tranzistory na menší napětí a tak. Šlo mi hlavně o ten pár NPN na konci, jestli je to nereálné a musí to být komplementár, aby to bylo trochu slušné. Nejsem si jistej, jestli nebyl nějaký takový zesilovač s KD503, ale tam asi nešlo o žádnou kvalitu.

(upravil alx 19. 12. 2021 11:48)

Re: JVC Super-A

Za bolsevika jsme dělali zesilovače s Kd 607/617 v serio paralelnim zapojeni, šlo z toho dostat 400W do 4ohmu při rozumné spolehlivosti. Tranzistory na vyšší napětí nebyly, byla to jediná rozumná možnost jak vyrobit zesilovač pro kapelu s velkým výkonem, tedy kromě můstku a zesilovače s výstupním grafem. Schéma tady myslím dal Betaron. Kazatel taky něco takového uveřejnil, snad je to DPA 280.

Re: JVC Super-A

Poslední off topic. Asi jsem to špatně napsal. Jde mi o to, jestli je reálné použít na konci dva NPN a jestli má můstek nějaké nevýhody. Jestli je to vůbec proveditelné. Pokud by to někdo chtěl domu na dobrý poslech. Něco jako dvě LM3886 do můstku. Ty snad mají na konci dva NPN.

Re: JVC Super-A

danhard: jo že se podíváš na šéma a už víš, jak ta sračka bude hrát - tak to jsem nevěděl, to se omlouvám za svou nevědomost, tupost venkovana, burana etc…, když máš takový věštecký skily, tak to je jiná!, to jako sorry...možná bych si svýma velkýma zlatýma lopounama i poslechl nějakou tebou navrženou referenci, ale o jiném svém "komerčním" zesu, než o tom s buřtem na konci pro komediantské kolotoče, co měl ve zdroji trafo z panelákového výtahu jsi nikdá nepsal...za těch 50 let návrhářské lopoty muselo něco (teda v ranku hi-fi zesíků) vzniknout a fachčit ne? mohl bych to srovnat s tím fejkem od japonskýho Viktora, co má pěkný vejšky z obvodu úplně na houno

Re: JVC Super-A

kal: když to víš líp, tak proč Tě danhardovy názory tolik vyváději z míry?

Re: JVC Super-A

kal napsal:

danhard: jo že se podíváš na šéma a už víš, jak ta sračka bude hrát ...

To jsem prosím nepsal.
Jestli Ti vadí, že ze zapojení poznám co funguje a co nefunguje, tak se s tím smiř smile

Re: JVC Super-A

z míry čeho?? z duševního klidu by mne vyrušovala (vyváděla) pouze skutečnost, že to blbě hraje doma mi, pak je neklid na místě,
že má někdo jinej (asi chudák nahluchej) doma mrdku, nad jejímž zvukem si mlaská, to mi je úplně u zadku,
akorát by se taková hifi-lama neměla prezentovat svým "projektem" na audiowebu - kazí to dobrou společnost obecně...
tím rozhodně nechci říci - a to prosím zdůrazňuji !- že zrovinka zde dikutující mají doma audio-entry level pro -náctileté, takového hloupého apriorního odsudku jsem dalek!
...jmd otevřel téma zbytečnosti VC5022, tak jsem sdělil svou smyslovou zkušenost a dovolil si říct, že je třeba věc poznat a zažít, než ji od stolu na dálku odsoudíš a pohaníš, to je všechno a dle mého názoru to platí pro všechny, ať jsi mistr světa obvodář, nebo traktorista, který o cestách elektronů nemá ani šajn, ale má rád hudbu, její poslech a dokáže kriticky zhodnotit kvalitu její reprodukce

Re: JVC Super-A

Danhard, nedá mi to pokoja. Nemyslím si, že by JVC či Kenwood vyrábal nefunkčné VC5022 a pchal ich do zosilňovačov. Skôr si myslím, že je zle alebo neúplne nakreslená náhradná schéma. Prosím ťa, čo by som mohol overiť, premerať, potvrdiť funkčnosť/nefunkčnosť, alebo najlepšie upraviť tak aby to fungovalo v prospech zlepšenia správania v prechodovej oblasti?

Re: JVC Super-A

Ale vždyť vysvětluju, že to nemůže fungovat z principu, když je to buzené z kolektorů VAS.