Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Tesla AKR 153 problém

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Tesla AKR 153 problém

Dobrý den, před nějakou dobou se ke známému dostali tyto reprosoustavy. S tím že je zadřený basák protože prý kdysi někdo vzal síťovou šňůru která měla být připojena k zesilovači co byl u beden a zapojil ho napřímo do 240 zásuvky. Když proměřím vstup tak mi to neukazuje nic. Když zezadu proměřím drát k výškovému repro a středům ukazuje to hodnoty. Zajímá mě tedy jestli to odpálilo i výhybku a nebo pouze basák a bude možné je dát do provozu pouze výměnou zadřelého basáku. Moc děkuji za rady

Re: Tesla AKR 153 problém

Nejlepší asi rozebrat, pokoukat a proměřit. Nakreslit si vyhybku i s hodnotama, rozebrat a promerit. Jestli jsou tam svitky na vyšší napětí, tak to možná i přežily. Mívají v serii odpory, což mohlo pomoci.

(upravil Hippo007 18. 11. 2021 16:44)

Re: Tesla AKR 153 problém

A propísknout repra (výškáč přes stávající trafo)
Schéma výhybky a kde nechat opravit repro.

(upravil jardag69 18. 11. 2021 18:00)

Re: Tesla AKR 153 problém

Aha. Tak minimálně ten hnědý "hovnák" pokud tam je, tak ten bych stejne vymenil.

(upravil PB 20. 11. 2021 16:30)

Re: Tesla AKR 153 problém

Typoval bych, že odešel bohužel ARO 931, což je ten nejdražší. Nutno ho minimálně převinout. Zbytek by mohl být O. K. Stačí odpojit basák a vyzkoušet.

Taky se mi to jednou povedlo, ale byly to dva ARO942 do série, ozvala se příšerná rána, ale repra to přežily, asi těch 220 V do nich šlo jenom chvilinku.

Za bolševiků stačilo reprák poslat do Val. Mezu a oni to asi za  30 Kčs opravili.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Tesla AKR 153 problém

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£