Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 19 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 17 18 19 20 21 22 »»»

RSS

Příspěvky [361 až 380 z 422]

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Chlapci, kteří " až tak nejste elektronici " - porovnávat hrušky a jabka, respektive rozdíly mezi starejma " obroušenějšíma vejškama " a " novejma japoncema " je stejná blbost, ekvivalentní asi tomu jakoby jste porovnávali rozdíly mezi zrzavou a černovlasou, rozdíly asi budou, ale budou mít zcela jiný příčiny, než se domníváte.... smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Proč jsou použity 30let stare trandy? Nebylo by dobře pro porovnavku použit i nove ? Který předzesilovač/koncák Yamaha ?

Web

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Zaujímavé by bolo keby sa do toho zahrnuli jfety. Tiež strašne záleží na elektronike. Ale v dobrom retazci nie je dôvod na vstupe preferovať bipolár...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Však jsem psal, že třetí sada osazení byly japonci z nové produkce.
A proč ti "30 let staří"? No protože jich mám plné šuplíky, tak se snad do patice zkusit mohou, nebo ne? Nebo jsou snad až tak nekvalitní, co se vlastností týká, oproti současné produkci, že je to nepoužitelné? Ale no tak ...

Ohledně mosfetů jsem psal o jejich porovnání a poslechu o několik stránek dříve.

Koncák Davida je Yamaha MX1, předzes je ze sestavy, jestli se nepletu tak je to CX1.

Nicméně to je asi tak vše, co jsem sem dal za postřehy z poslechů. Více toho už nebude, každý ať si to porovná sám. Nepotřebuji se s někým dohadovat o zbytečnostech. V jiném vedlejším vláknu už to bylo řečeno jinými, jmenovat netřeba ... A na tomhle vždy umře hromada vláken sad  Protože to hromadu lidí znechutí stejně, jako mne.

A kromě jiného, jsou pro mne sdělení lépe slyšících kolegů hifistů, z nichž jeden je kromě jiného elektroinženýr, důležitá. Já neposlouchám jen měřáky. Ono je také mnoho jiných faktorů ovlivňujících zvuk a určujících spokojenost při poslechu, než jen desetitisíciny zkreslení, a co nejmenší intermodulační zkreslení ... víme Pavlíku?

Vašek

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Vskutku je mnoho poslechových faktorů, kromě těch objektivních odborných, pramenících hlavně z poslechových zkušeností, existuje i jeden, v poslechových publikacích jen těžko dohledalný, totiž faktor prekoitálního a postkoitálního poslechu...zkuste se nad ním zamyslet a přemýšlejte o něm, i ty Vašíku.... smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Kto má záujem o rýchlu verziu (black and gold) je tu posledných 6ks dosiek dispozícii.
V prípade záujmu môžem ponúknuť aj snapiny, budiče a koncové trandy.

https://i.imgur.com/PscAp6w.jpg

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Mal by som záujem o 2ks dosiek + príslušné snapiny, budiče a koncové tranzistory pre každú dosku.
Ďakujem.

(upravil 19. 7. 2022 15:42)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Oki, poslal som ti email smile

Tak už zostalo len 4ks dosiek smile


Edit: Tak už len 2ks volných dosiek.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Mal by som záujem o 2ks dosiek + ak by bolo niečo k tomu bolo by to len plus hehe, ak to teda je ešte aktuálne. Ďakujem smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Týchto 6ks sa už minulo, ale 2ks zo železnej rezervy sa ešte nájdu smile poslal som ti email.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

ahojte

taka otazocka ako sa prejavia rychle vs. pomale konce na zvuku je to realne pocut a ked hej co je odlisne

vdaka

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

To máš těžký kamaráde. Každej máme jiný uši, jiný sluchový preference, jinej hudební vkus, jiný reprosoustavy, jinej zdroj signálu, jinej poslechovej prostor, jinak tolerantní manželku, sousedy..................lol. --- Ale obecně, rychlejší konce by měly produkovat nižší zkreslení, hlavně na výškách. smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

asderser, menej zrnité alebo tupé výšky, lepší priestor, väčší "luft". Ale zvuk môže pôsobiť "tenším" dojmom a niekto by to na zlej zostave mohol hodnotiť ako istým spôsobom naliehavejšie, možno až agresívnejšie... Malo by to platiť všeobecne viac menej.

(upravil asderser 4. 8. 2022 21:47)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

vdaka chalani

ponuka tu este niekto set suciastok ( bez elitov a hlinikovych uholnikov ) pozeral som na nete ,ale teda vsetko na jednej stranke som nenasiel tak sa pitam tunak

diky

(upravil František 9. 9. 2022 9:48)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Keďže bol opäť zvýšený záujem o dosky na danwattka, máme tu ďalšie kolo smile
Dosky sa včera objednali 25+25ks, klasika + zrkadlo. Black and gold smile
Volných je ešte asi 12 párov +-.
Aj keď výrobná cena stúpla, sada dvoch dosiek L+P ostáva 15€.
Kto má záujem, počet dosiek už píšte sem do vlákna, nie do správ a mailov, ďakujem.
Budú k dispozícii aj snapiny, budiče aj konce sanken.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Měl bych zájem o jednu sadu desek včetně příslušných součástek.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Zdravím,
vezmu jeden pár i se součástkami.
Děkuji

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Tak dosky už dorazili, začínam baliť smile

Napísal som všetkým, pre istotu si skontrolujte či nemáte preplnenú schánku tu na AW, prípadne mail v spame smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Dnes jsem oživil první kanál, funguje na první dobrou. Dík všem zainteresovaným. Hodila by se mi větší citlivost, teď to má odhaduju tak cca 1 V pro plný výkon, potřeboval bych tak 300 mV. Tušíte, jestli se mi toho podaří dosáhnout úpravou odporů R3, R15-19? Vážim si toho že to funguje a nechci to zbytečně zničit. Dík za názor.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ja všetky dosky osádzam R3 znížený na 15R...zisk narastie na cca 33.
Zatiaľ to stačilo asi všade.

Příspěvky [361 až 380 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 17 18 19 20 21 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£