Téma: Hegel H90 - skusenost ?

Ahojte ma niekto skusenost s tymito zosilnovacmi ?
Nasiel som nejaku recenziu https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece … -hegel-h90

Vie niekto ake su tam tranzistory, DAC chip ?

BTW: Zaujalo ma umiestnenie tranzistorov na dps. Z pohladu servisovania super napad.
https://i.ibb.co/h1QX5RZ/2018-10-15-TST-Hegel-H90-in-7.jpg

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Aha tak docital som sa ze HEGEL H360 ma Sanken 2SA- 2121/2SC5949 a DAC AKM AK4490

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil dawsoo 17. 10. 2021 10:39)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Já opravoval myslím H70 pokud se pamatuju a tam byly taky toshiby ale slabší verze 2SA1943/2SC5200. A pak jsem měl půjčený nějaký jejich DAC číslo si nepamatuju měl jen na konci HD. Obojí jsme chvilku poslouchali v Xavianu,čistě subjektivně za mě, nebylo to špatné,ale ani ničím nijak dobré, charakter spíše světlejší,neměřil jsem ho,ale řekl bych že ničím nevybočující skandinávský průměr v pěkný krabici.

Není co dodávat...

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Tady jiny Hegel

http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph … gel#p84665

Web

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Fastonová nirvána.

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Na fastony a problémy s nimi jsem u H70 nenarazil,ale o tichým trafu nemůže bejt řeči... slyšet večer v uplně tiché místnosti na dřevěné poličce v racku rozhodně  bylo.

Není co dodávat...

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Dakujem za postrehy, takze radsej sa tomu vyhnut... wink

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Ale vůbec ne. Je to normální slušně hrající zesilovač. Pokud to máš možnost koupit za rozumnou cenu z druhé ruky, klidně ho ber. Rozhodně to bude lepší volba než různé...řekněme DIY oblíbené zesilovače.

(upravil dawsoo 21. 10. 2021 9:45)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Já teda neznám H90 ale u H70 cca 6-7 let zpět bych si toto rozhodně nedovolil tvrdit,zvuk nebyl vzhledem k ceně vůbec žádnej zázrak,hlučné trafo co nešlo u výrobce vyreklamovat,to byl i jeden z důvodů proč se hledal (na zastoupení) jiný výrobce,který tyto problémy neměl,nebo je byl ochoten řešit. Zvolil bych klidně tradši Customworks a nebo jinýho továrního výrobce a pokud to musí bejt za každou cenu seveřan tak raději třeba Electrocompaniet.

Není co dodávat...

(upravil Cvrkajs 21. 10. 2021 20:34)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Petře s těma DIY zesilovačema je to zajímavá informace.Který tak normálně zaplatitelný zesilovač bys doporučil?Klidně do SZ ať to tu neplevelím

(upravil Benazi 21. 10. 2021 11:14)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Klidně i veřejně může tady a zde,
Pro mě to je zajímavá informace, jsem překvapen.

(upravil dawsoo 23. 10. 2021 9:37)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

To by mě taky zajímalo... bez jakejchkoliv postranních úmyslů samože.... neb já s DIY min co se tu stavěly mám zkušenosti (měl jsem doma,nebo třeba opravoval a pak poslechl a změřil) např: DPA222,223,330,380,Hypa10,CFB by pistole,Symasym a Symasym Enhanced..... chipampy a čínu nepočítám souhlasdim že k dokonalosti mají daleko všechny ale přesto všechny byly lepší než cokoliv továrního novýho nebo sekáč často i za podobnou či i dvojnásobnou cenu. A to ač jsem DIY opustil jako neefektivní způsob a šel jsem raději cestou úprav a pak stejně přešel na starý Yamahy čímž jsem se ani nikdy netajil.

Není co dodávat...

(upravil DJ_Rix 23. 10. 2021 13:23)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Já myslím, že se v podstatě shodujeme Davide, především tu efektivitu jsem měl na mysli. Postavit slušné DIY stojí nemalé úsilí jak v podobě času, tak peněz a ve výsledku je prodejnost špatná, diskutováno to bylo napříč fóry už mnohokrát, DIY zesilovač se ve většině případů neprodá ani za materiálové náklady, natož po započtení práce.
Mně prošla hromada těchto DIY zesilovačů rukama a vždy se na nich muselo řešit dost problémů, vedení zemí, kmitání, nestabilita apod.
V tomto směru mi přijde ten Hegel jako bazarovka lepší volba, zvukově to není špatné a následná prodejnost je narozdíl od DIY nesrovnatelně lepší. Navíc nemusím řešit preamp, propojení mezi sebou a pod.
U vintage je problém výchozí stav, natrefit na slušný kus, který už někdo nerozvrtal je problém a vždy člověk musí počítat s následnou investicí po koupi a svěřit to někomu šikovnému na údržbu.

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Péťo díky moc za odpověď,já jsem si řikal jen esli jsem už tak moc dlouho mimo nebo ne... ono asi taky nebude hegel jako hegel,protože jsem zapátral a v minulosti jsem měl dva v rukách tu H70 integráč  a pak ještě dříve ne H200 což jsem napsal blbě, neb si to nepamatuju už přesně,ale H20 koncák a oba měly dva shodné pro zvuk zásadnější problémy což by za ty peníze být určitě nemělo:
1. trafo nebylo moc kvalitní bylo slyšet hlavně u H70, u staršího koncáku H20 určitě lepší, ale stejně při uplném tichu na zcela akusticky nemrtvé např dřevěné podložce v racku rušivé
2. Teplotní nestabilita klidovýho proudu v obou případech moc překompenzováno = při ohřátí ujížděly do béčka s následkem slyšitelnýho zhoršení zvuku a potvrzeno pak i měřením cca o desetinné místo.
3. Zvukem ta H20 byla cca na úrovni Symasym Enhanced,co vyrobil Pistole blahé paměti, který ten člověk nakonec myslím používal pak místo toho H20 který prodal. S integráčem H70 byla zkušenost od kamaráda co ho měl a furt měnil bedny,nakoec vyřešil výměnou za ECI model už nevím. Dac byl HD2 měl jsem ho půjčený 14 dní doma a vrátil, který nebyl uplně špatný, ale asi moc velké očekávání a žádná hitparáda se také nekonala třeba i obyč Sirius II od Dana Vrány ho smázl ve všem..

Není co dodávat...

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Díky za odpověď smile
1- souhlas i v nové produkci, je to co kus to originál, proto každýmu radím, vyzkoušet před koupí osobně ! smile (a ideálně u sebe doma, protože u prodejce to nemusí vrčet a doma ano, nebo naopak smile )
2- kusy z posledních let jsou spíš nedokompenzovaný, studený kliďák poloviční
3- s dacama od nich moc zkušenost nemám, díky za info !

Jako být to na mně, koukám po M50 a neřeším, ale já si umím vyřešit jak ten vražednej rifa kondík v přívodu, tak zbytek, nakonec jednu M50 poladěnou od tebe měl Kocour a byl to velmi slušnej zes a za parádní peníze. Bohužel slušný nedodrbaný kusy už v podstatě nejsou a ten zbytek je za přepálený peníze. Prostě v tomto pohledu mi ale to DIY nedává vůbec smysl sad

(upravil dawsoo 23. 10. 2021 15:01)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Jsem s tebou naprosto zajedno ... tý M-50/M-70 by slušely ještě implementovat ty tvý SSR relata,pak by to byla opravdu pecka.

Není co dodávat...

(upravil dhaman 26. 11. 2021 0:11)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Tak vysli merania h95
https://www.audiosciencereview.com/foru … ier.28435/

Nic moc. Takze ruky prec. smile

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Hegel H90 - skusenost ?

Hodne se mi na navsteve libil Gold Note PA-1175. Zajimava je funkce prepinani DF smile

Web