Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 129]

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Tady máte "novodobou" konkurenci pro konstrukce se šváby typu LM, nebo TDA, u té by mne zajímalo jak to hraje........
https://www.dexhal.cz/modul-stereo-zesi … 50w_z3018/

(upravil dawsoo 8. 8. 2021 15:38)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

To je fakt že za ty prachy se to fakt nevyplatí asi stavět tenhle je ještě vtipnější 2x100W
https://www.dexhal.cz/stereo-zesilovac- … x100w_z12/

co jsem kdysi koupil je toto: https://eshop.flajzar.cz/cs/elektronika … 2-24v.html
za 192,- kaček co stál a na zvuk bez nároku na nějakou kvalitu to hrálo pěkně, použil jsem dva do můstku 2x50w a obyč zapojení TDA20x0 a spol to nahradilo uplně v pohodě za zlomek ceny (napájecí zdroj byl za hubana a chlazení stačilo to co tam je). big_smile

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Řekl bych, že ta D-éčka postupně vytlačí vše analogové pryč. Stačí jim jednoduchej zdroj, malej chladič, je to sestavené a určitě i odladěné, tedy pokud je na nich co k ladění a zvukově (zatím nevím) to možná žádnej průjem nebude...... Má někdo s D-éčky nějaké bližší zkušenosti?

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Dcére som kúpil túto príšernosť:

https://pl.aliexpress.com/item/32359560 … 4c4dbD05kP
On to zďaleka nie je žiadny průser až na to, že to okolo polky rozsahu hlasitosti poznateľne šumí.
No ak sa to nechá blízko plného a hlasitosť reguluje pred - v pohode použiteľné.

Možno by merania odhalili slabiny, ušami som ich nezachytil.

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

tam kde nevadí trocha zkreslení, nic lepšího v poměru cena/výkon než Déčko není

ovšem třeba takový Danwatt nebo Dexan, s koncema v béčku, můžou být také použitelná volba, když nepotřebuješ víc než 50-100W

(upravil dawsoo 8. 8. 2021 17:45)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Já právě tomu fandím,jednak Danhard je mazanej starej obvodářskej lišák kterej umí vypustit nepodstatný a přidat podstatný,protože to prostě vidí hned, tam to má smysl protože to něco přinese a minimálně procvičí bastlířskej mozek a prac stůl a upotřebí se i skladovky co každej skoro má doma smile Naproti tomu prefabrikovaný nedotažený sračky s číny osazený IO a pár součástkama s pravým bastlením nic moc společnýho nemaj a výsledek sice nějakej je, ale tak nějak je to naprd z obou stran, úspora víceméně prd (chladič a zdroj je asi největší položka) a výsledek = zvuk a a parametry taky nic moc zajímavý.Kompozit je určitý řešení ale opět je otázka proč a k čemu.

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

jo, mě se ty jeho výtvory taky líběj - až dokončím Danwatta tak se vrhnu na Dexana. Blbý že teď v létě není na bastlení moc času

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Já zrovna času mam dost ale nemam prostor na to to dělat doma sad A Dexan je věc co ač nebastlím by mě taky zajímala,spíchl bych si to v práci ve volným mezičase pro radost a až přesunu i měřo klidně dám i nějaká reálná data pokud budu nadále živ big_smile dneska nikdo neví dne ani hodiny

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

dawsoo: žádný spec.důvod pro LM nemám, snad jen že je to (jak říkáš vyhypovaný) kvazoš a ten má pořád v hájentu svůj malý piedestálek, šema vypadá elegantně, chytrou myšlenku to má a když se tím BV seriózně zabýval, tak to bude zvukově/technicky allright smile
a hlavně, že by to bylo ve 2-ch malý a vlezlo by se mi to do mé aktivní krosiny a nemusel bych mít vedle ní další kisňu s koncákem...nejmenší volný poweramp mám teď 2xSPV100 a ten je na pohon dvou piezo nad 16kHz zbytečně overkill...ale nějak to hraje (v téhle "nadzvukové" oblasti se projev zesu už těžko hodnotí), takže potřeba není akutní a můžu prokrastinovat smile
D-čko nechci - nemám důvod ho chtít, i když je to asi budoucnost lidstva, ale už beze mne

(upravil dawsoo 9. 8. 2021 16:39)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

kal:
JJ já ti rozumím, jen že to že je to dobrý není elemkem ale tím že je to kompozit koncepce a co jsem koukal tak takhle se hrnou dopředu dneska i ty nejlepší déčka že nízký THD dělá právě ten operáč kterej rovná neduhy toho co je za ním díky společný celkový NFB. mrkni na tu verzi s tda z diyaudio,tam je to myslím free pro všechny co něco takovýho chtěj stavět včetně hodnot součáśtek a možná i dps. odkaz je v 14. já bych to asi nestavěl na vejšky jsou asi možná i lepší varianty, který jsou volně k dispozici se vším všudy smile statický měření může sice vypadat pěkně ale silná zv zpětná vazba není všelék,neb hodně věcí jako komplexní signál v časové oblasti to změřit jednoduše zatím nikdo moc neumí.

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

za pár šušní
https://www.audiophonics.fr/en/amplifie … 15526.html

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

jo to je taky věčné téma od dřevních začátků hifi: velikost ZV (a jestli vůbec)...
kdybys mi doporučil něco DIY 2-ch/10W co se vleze do objemu 6x6x3 cm pouze na vejšky, tak bych se samozřejmě na tuplovaně zavazbený NDFL amp vykašlal,
samozřejmě dám na tvoje doporučení a jednostránku s THT si nakreslím, zas až tak úplná nešikovná lama nejsem smile jen nemám čas a hlavně nervy (obvodářské vědomosti) bádat nad tím, proč to nefunguje

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

JJ to teda máš sakra pravdu,já taky nejsem žádnej obvodářskej bourák,ale většinou mi seděly věci co měly topo už od píky slušně řešenou a nemuselo jít vždy o drahý či nerealizovatelný složitý věci. Jinak ty rozměry řeknu ti že jsou dost přísný teda big_smile

Ale malej Dexan se slušným operákem na čumáku klidně v SOIC pouzdru si myslim že by se mohl vejít big_smile

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Už nějakou dobu mám v PC rozdělanej Transiwatt s prvky Danwattu, kde jako výkonový NPN používám darlington --- zatím jen pro cca. 30W sin/4R. V simulaci mi to běží dobře, až bude víc času a chuť, zrealizuju to. Na plošné desce krom samotného zesu je i zdroj a její rozměry jsou 75x95mm. Na té pl. desce je reálné to zapojení "vytunit" až na cca. 60W sin/4R. smile

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

cokoliv, co uznáš na ten účel za vhodné, jen žádný SMD,
k aplikaci: pieza nejsou samozřejmě hlavní tweetery, jen si hraju se "spatial sound" 2pí naležato zezadu  smile
ZMĚNA: může to být větší: 140 x 90mm včetně chladiče - můžu powerampu udělat v krosině místo posunutím stávajícího obsahu, zdroj bude separé venku

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

hordek: Transiwat, tuším TW120, konec v takové černé krabici jak od bot jsem měl jako mnozí taky, ale něco mi na něm zvukově nesedělo, to bastlit nebudu

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

kal: tak Danwatt a TW120 je nebe a dudy

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

tím lépe! nemám důvod tomu nevěřit, ale taky důvod bastlit "Bezdomovce" (já bych mu dal raději jméno "Poustevník", nebo "Eremita", to zní mnohem kultivovaněji)
to vlákno o Danwattu (i Dexanu) se strašně zamotalo a nedávalo žádný jednoduchý výstup pro assemblery stavebnic jako jsem já...

fakt je ten, že by si jeho autor konečně mohl postavit pomníček třeba s Eremitou na paloučku u československého hifi rybníčku, když už ho tam mají i jiní (i žijící) s konstrukcemi s mnohem horším poměrem cena/výkon/invence
myslím, že by mu/si to přálo mnoho hobbybastlerů - vážně!

(upravil Hordek 9. 8. 2021 20:38)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

---  tak Danwatt a TW120 je nebe a dudy

Mám to označený jako TW-D. big_smile

Vstup to má jako DW, zenerku taky jako DW, darlington před konci taky jako DW, jen to nemá onen proudový budič NPN konce, ale je tam klasickej bootstrap co budí NPN darlington, díky němuž to nemusí tolik topit. V klidu, při 47V na vyhlazovacím C je odběr ze zdroje 46mA. Takže taky rozdíl oproti TW-120. smile

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

ale buřt na výstupu to má ne? já bych raděj něco bez něj...i když neříkám, že to musí degradovat zvuk, spíš jde o "hifi- pocit", že je v cestě o kond míň,
Dexan má +/-Ub, tj. buřtu netřeba, ne?

Příspěvky [21 až 40 z 129]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£