Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 129]

Téma: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

pánové,
zbastlil by mi někdo za úplatu (platba/záloha předem), nebo prodal vyzkoušené schema + layout desky-či lépe hotovou desku-na:
2ch-NDFL-poweramp OPA+LM 3886 bez zdroje a chladiče?
je to vestavba do ploché skříně, takže max.rozměry: overall výška 30mm max. , půdorys celkem 90x90mm max. bez chladiče
aplikace : pohon tweeterů / piezotweeterů z aktivní krosiny na doma (malý výkon)
nespěchá to - néni žádné kvalt, langsam aber sicher...počkám
smile

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

http://opamp.wz.cz/lama2/lama.htm mam 2 moduly

Web

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

dík za nabídku, ale není to "nested" sad
ale když mi dopočítáš tu druhou NFB na OPA1611 a velikost ostatních dalších součástek ze schema na https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23491&p=4
tak bych je bez chladičů vzal a překopal/dobastlil si to,
ale musela by to být tutovka-na první dobrou, nemám bohužel prostor se s tím crcat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Oslov autora- p.Buntu

Web

(upravil dawsoo 7. 8. 2021 20:06)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

možná budu za mini-vysírku ale otázkou je proč se "crcat" zrovna s nějakým mizerným elemkem když tohle maká obecně víceméně s jakýmkoliv i diskrétním zesem ,kde ultranízko kreslící frontend srovná do latě lokálně zavazbenej konec co má zkreslení mnohem horší, je to stará známá věc a to hlavní know how je právě v tom, udělat ten nejlepší kompromis mezi thd a stabilitou takový struktury jak vnitřní v lokálních ZV atk i pak v celkový ZV smile Což se BV dle měřa určo pěkně povedlo a pokud z toho dělá i svůj nějakej produkt,velmi bych se divil že by to jen tak pustil volně ven,neb za tím bylo určitě i něco práce to dát do kupy smile

Mě by se líbilo kdyby Danhard udělal Dexana s podobným frontendem,to by byla podle mě ta správná hifi hlína big_smile Ta struktura frontend s operákem mě vždycky provokovala to udělat líp a s lepšíma součástkama,ale skončil jsem vždy na tom proč a na co by to bylo dobrý když jsem už hrát na co měl smile

Není co dodávat...

(upravil BV 7. 8. 2021 20:32)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Robil som to na objednávku pre  niekoho, kto si za to zaplatil. A bolo to tak na 2- 3 dni aj s návrhom DPS. Takže to nie je moje vlastníctvo. A mimochodom , ani 50W mizerný symetrický diskrétny koniec neurobíš lacnejšie a jednoduchšie ako s tým LM3886, ktorý má navyše v sebe už všetky ochrany a mute.

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Ale to má Dexan i Odrbánek, frontend s operákem a je dojpólovej v přenosu.
A Dexan nebyl myšlenej na nějaký honění zkreslení, to jen v porovnání s Texanem a Tigerem, který byly v B nepoužitelný a v AB teplotně nestabilní.
A není to ani zapojení vhodné na velké výkony, ale na jeden předimenzovanej pár.
Určité odolnosti se dosahuje omezením proudu budičů, což chrání jak budiče, tak konce.

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Tipuju že LM3886 skončej taky brzo... z celý tý velký řady od NS zbyly už jen poslední dva typy a TI nevypadá že by na tom nadále chtěli stavět,jedou déčka.

kal:
Tím že je to BV zakázkovka je asi věc vyřešená,Vláďo je nějakej speciální důvod proč to má bejt zrovna zapojení s tímhle elemkem? Je mi samože po tom prd, jen mě to zajímá. Myslím si že dexan a spol je dobrá výzva a ve výsledku asi i lacinější a hlavně variabilnější cesta kde lze zkusit i různý osazení a tím si přizpůsobit zvuk a parametry svejm požadavkům.

danhard:
Vašku prosím nechceš někdy třeba zkusit, samozřejmě když se budeš třeba nudit, vymyslet/opravit/upravit něco třeba s oz+darlingtonama? Jako uplně jednoduchou a vtipnou hračku s opravdu jen pár aktivníma pouzdrama. Svýho času to použil Bohouš Sýkora pro Project7 a Brick cihličky big_smile a taloši z Audio Analogue na tom udělali velkou slávu a bylo to uplně sranda zapojení s jedním NE5534 + darlingtoiny s plovoucím buzením co pamatuju nicméně svoje mouchy to mělo big_smile Klidně bych na to poskytl komplet polovodiče vhodnej operák lepší než NE problém dnes není a mam tu třeba sankoše v pytli 2SB1560/2SD2390 který by nemusely bejt až tak blbý na to a přitom nejsou drahý.

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

v sousedním vlákně dával nalimko odkaz na porovnání 3886 s TDA7294

nalimko33 napsal:

zaujímavé porovnanie TDA7294 vs LM3886
https://electroclub.info/tda7294/comp-2-7294-3886/
(treba si prejsť aj menu vľavo)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Jj na to jsem koukal zajímavý srovnání ale ani mě to moc přiznám se nepřekvapilo,spektrum měření ukazuje jasně že LM bude pro většinu lidí na ucho lepší = dominance nižších a nízké liché harm vyššího řádu u LM.

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Tak já jsem hold ta "lidská menšina", protože mě se na ucho víc líbí to TDA, ale je to vlastně ten "bratříček", to jest TDA-7293, nebudu se nějak rozepisovat, už jsem to tu někde psal, ten šváb má zvukově "větší drajf", není tak "unylý" jak to LM, ale je fakt, že oba ty šváby hravě přehraje dobře udělanej Transiwatt a ještě hravěji Danwatt, to je naprosto bez debat. wink

(upravil dawsoo 8. 8. 2021 10:08)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Vidím to hodně podobně,ty Lmka jsou obecně hodně vyhypovaný, TDA7293 se nepoužívají tady hlavně proto že sinclair,bývalý místní polobůh lokálního významu napsal že je to sračka big_smile nemam obecně tyhle monolity rád,jsou hodně náchylný na napájecí napětí.

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Ten pridaný OZ to všetko "zrovná" podľa svojich parametrov (skreslenie, šum..) takže výsledok sa "na ucho" líšiť nebude.. Ťažko hľadať uchom rozdiely pri takýchto úrovniach skreslení
http://hififorum.sk/phpBB3/download/file.php?id=2303

(upravil dawsoo 8. 8. 2021 10:28)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Tady je vlákno variace s TDA
https://www.diyaudio.com/forums/chip-am … e-amp.html

JJ o tom není pochyb bude to v principu fungovat s jakýmkoliv zesíkem včetně dexana, když se udělá správně a použije dobrej OZ navíc tam nebude ani limit v SR. Kompozit jsem viděl i čistě jen s operákama kdy dva mizerný v podobném zapojení měřily o dost lépe jako celek min do frekvence kdy zákonitě dojde ke zhroucení vlivem omezený SR a rezervě open loop NFB. Stejně funguje i kombo diamond buffer+OZ a různé TPA s OZ ve společné FB.

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

BV:- asi to nemáš jako dostupnou (samozřejmě že né zadarmo) konstrukci? smile

(upravil dawsoo 8. 8. 2021 10:33)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Nemá psal že to dělal pro zákazníka,tak je jasný že to nemůže pustit smile Já se jen snažím vysvětlit věc že to nemusí bejt zrovna s elemkem ale s čímkoliv v podstatě co vyhoví výkonem a ostatními parametry.Záleží hlavně na OZ které stáhne díky celkové NFB zkreslení toho co je za ním.

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Hordek: Unylý? Je to absolutní hajend, nic lepšího do 100tis. neseženeš big_smile http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph … 61f0aec48f

Web

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

tak tyhle šváby mají svoje kouzlo pro lidi, který s bastlením začínaji. Koupíš od číňana kit, zapájíš, připojíš zdroj, otočíš volume a hraješ.

(upravil dawsoo 8. 8. 2021 12:34)

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Když to je právě ono,kdo dneska začíná a když už ano proč by něco bastlil když zjistí že jde koupit často i laciněji z druhý ruky nebo i novou asíjskou hotovku,nicméně až se to celně zařízne,tak to bude teprv zajímavý možná zas něco stavět, protože bude velkej problém se vším včetně součástek .

A Hiend forum? To je takový průsev, kterej nebyl asi trpěn ani na legendárních hifinádorech big_smile Vtipný ale je občas pozorovat interakce podobných "zkušených hifistů" s různými Fedrmany a do toho guerilla marketing různých kablo-bastličů a spol co by si rádi také ukousli kousek koláčku big_smile

Není co dodávat...

Re: NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

"Fedrmani" mi připomněli vtip o "nových" Rusech.

Potká Igor Voloďu a říká: Pěkný hodinky.
- Představ si, zlatý Rolexky, a stály jen 5 tisíc dolarů!
Ty jsi ale blb, támhle na rohu ve kšeftě je maji za 12 tis.

Příspěvky [1 až 20 z 129]

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » NDFL-amp s OPA+LM3886 - DIY modul?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£