Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 10)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 195]

(upravil Benazi 11. 7. 2022 14:50)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Dobrá volba, Wharfedale EVO 4.4.
Mám rád anglany pro jejich preciznost.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Včera jsem si ještě vzpomněl na to, jak mi paf1 říkal, že slyší do 13,5 kHz, odtud možná pramení ta nespokojenost kolem detailů:

- chybi detaily jak ve strednim pasmu tak ve vyskach a to hodne

Takže dost možná tu původní +2dB verzi bys měl radši, ale zase za cenu prostoru. KE25SC má jako každá kalota limit v detailech, ale za mě "nepřibarvuje", takže možná ta nuda chodí i odsud.

(upravil paf1 12. 7. 2022 14:10)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

mozna, sam nevim , ale 13.5k neni zase tak malo a pritulkyne konci na 15k a ma stejny vjemovy problem.
Proste uvidime co ostatni ....

(upravil paf1 19. 7. 2022 22:09)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ahoj,
dneska jsem mel moznost porovnat Vismaxy(2) a Wharfedale Diamond 10.7 .
Kdyby nebyly Vismaxy trochu, ale jen trochu zahucene, ale i tak jsou lepsi nez WFD-D10.7 - plnejsi podani stredobasu a trochu vic "veselejsi" ( Blues, ZAZ a podobny charakter skladeb ) .
Naopak WFD-D10.7 byly vyznamne lepsi v prednesu country stylu

Oboje bedny potrebuji k rozehrani vyssi hladinu hlasitosti, ktera se ovsem neda aplikovat moc dlouho, bohuzel.

Vismaxy jsou k dispozici od ctvrtka (vecer ), dalsi vlastnik je, tusim, pklime ( repromania.net )

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

tak vcera se prestehovaly Vismaxy(2) k PKLIME, tak uvidime co on na ne.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Měl jsem problémy s ušima – zalehlé z letadla, trpím na to. Minulý týden se to spravilo, tak jsem se pustil do poslouchání. Přes víkend ještě budu poslouchat a potom o tom zkusím něco napsat. Už teď můžu ocenit  čisté a neutrální středy i výšky, krásně čisté sykavky a vokály vůbec. Také oceňuji minimalistické a účelné mechanické provedení. Od úterý  30.8. budou Vismaxy k dispozici dalším zájemcům. Jsem z Černošic, Praha-Západ, mezi Prahou a Berounem. V pátek 2. září jedu na víkend do Brna, můžu je vzít s sebou. Potom budu do 15.9. na dovolené. Jezdím pravidelně do Brna a Jindřichova Hradce, s rozumnou zajížďkou můžu Vismaxy někam přiblížit.

(upravil ransom 4. 9. 2022 11:34)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Díky XOR-ovi za dovezení Vismaxů na sraz do Skalice.
Nemám rád květnaté plkání o zvuku, takže to povím tak: Dobré, dospělé, plnohodnotné bedny do středně velkého prostoru, za ještě celkem přijatelné náklady.
Je trochu škoda, že tentokrát nebylo na místě nic ve srovnatelné kategorii. Pokud mě neklame sluchová paměť, Vismaxy budou mířit na podobné uživatele jako Kocourovy LSM nebo Unicornovy URS-3100, případně další dotažené konstrukce podobné koncepce, velikosti a cenovky. Nejde vůbec o nějaké soutěžení. Nicméně přímé porovnání by lépe ukázalo, jak moc jsou si navzájem podobné a ve kterých nuancích se liší, aby si každý vybral, co je jeho srdci nejbližší. Mně se zamlouvají velmi, a víc to řešit nebudu.
Antoniovi dvojí poklona: Za konstrukci, plus za dobročinnost.
Plus 1watt-ovi za repráky.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Dneska se potkaly Vismaxy se Sonus Faber Cremona

https://i.postimg.cc/rwJCDDyQ/image.jpg

text v přípravě..

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

ooo tak to som zvedavy ako je ladeny Sonus Faber vs Vismax. Sonus Faber vyzera fakt luxusne potl

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Od majitele Sonusů:
Sonus Faber Cremona VS Vismax:
-Výšky velice podobný, sonus mi zní o trochu sladší
-Středy, sonus má větší prostor a důraz
-basy, objem stejný, sonus dokáže zahrát hloubeji
-lokalizace - sonus dokáže výborně lokalizovat hlasy a nástroje v prostoru. Tady vismax propadá. Nedokáže spojit nástroje v prostoru.
-tonalita- barva zvuku si mi líbí více u sonusu
-detaily, tady se mi zda, ze je remíza

Udělali jsme rychlé změření Umik-1 z ruky v ose z 1m, ale vlastně to s pocitem ze zvuku nijak nekoreluje. Je z toho vidět jen místnost a to, že Sonus (zelený) je cilivější (při přepnutí jsme dorovnávali hlasitost o 3-4dB, aby byly pocitově stejné)
https://i.postimg.cc/y8gZ7XJw/sonus-vismax.jpg


Moje, porovnával jsem taky proti mým aktivním RS225/RS52/AMT2:
- Vismaxy mají rozmazanou stereobázi. Zatímco u Sonusů a mých nedoladěnců jde jasně lokalizovat, odkud jde zpěv, kytara,.. tak Vismaxy to rozmazávají, zvuk "jde do beden". Podle mě to není dané konstrukcí a je v nich něco spatně. Večer je změřím, jestli je rozdíl mezi levou a pravou.
- Líbí se mi jejich frekvenční charakteristika. Moje bedny mají víc středů i výšek, takže ty u sebe trochu utlumím.
- Výšky jsou stejně perfektní jako mají Sonusy
- Basy těžko dát jasný verdikt, liší se to podle skladby a je obrovský vliv místnost. Sonus zahrál "důrezněji", ale rozdíl není velký.
- Středy jsou obrovský rozdíl a spoluju si to s tou stereobází. Sonus místnost naplní a pro mě je jich již až dost, Vismax je proti tomu bodový.
- Na Vismaxech mi dobře zněl metal
- Na poslechovce TLU v legraci navrhnul, že se Antoniovi složíme na lepší terminály. Tak to podepisuju, při připojování tlustšího kabelu z toho vypadla pružinka, naštěstí se tomu nic nestalo a šla vrátit.


Kdo je další v řadě? Teď se nachází Praha-západ (na sever), pravidelně jsem Praha, Praha-západ (jih) a není problém 50km okolo.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

No, já kdyby byly dejme tomu v Boleslavi, ideálně na Liberecku, tak bych se připojil.
Přijel bych si.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

xor, ty terminály jsem kupoval, když jsem s hifi začínal a vznikl první web. Tady se konečně hodily. big_smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

big_smile pobavil si antonio, ale na zvuku to snad vliv nemá, tak jako vzhled.

xor: jakej byl použit zesilovač  a ostaní "železo" a v neposlední řadě i nahrávky?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

1watt dostatečně kvalitní. nahrávky velmi různé. Problém s lokalizací je v bednách, ne v okolí.

Udělal jsem rychlé měření v pokoji (takže IR window jen 3,3ms) a nevidím problém. Někdo zkušenější?

https://uloz.to/file/VJthQ8T2t0vj/visma … xmnwuuBD==


ad další zastávka - na SZ se ozval zájemce kotlik v Praze, takže severní čechy ještě vydržte smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Zdravím a díky předem za zápůjčku... smile
Po poslechu rád připomůžu s dopravou dál...
Kotlik

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

xor, k té bodovosti a lokalizaci - zajímalo by mě srovnání s podobným osazením, kde střed je taky tvrdý 4". TI100 je titan, a pokud vím, tak jediný a má své specifické problémy. Srovnání s L12RCY/P by bylo fajn.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Zdravím ve spolek...
Vzhledem k tomu, že jsem trubka zapomětlivá, tak nemám druhou sadu káblů, abych si přepínal. Snad bude zítra smile
Takže dnes večer jsem jmenoval na poslech "Vísmaxy" a musím říct, že co se týče poslechu (jsem amatér - slyším, ale neměřím) jsou skvělé.
Antonio nevím jestli bude, či nebude spokojen, protože (snad) od zítra přepínám s TesMaxy (od Ransom/a) co mám doma...

Nicméně velké díky za zápůjčku smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Tak holt to drž v tajnosti no, co si poslouchal a na čem..
Nevim, proč je to tak tajné, že to tady nenapíšeš

(upravil xor 12. 9. 2022 20:18)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

1watt Nevím, co jsem poslouchal, nevybíral jsem to. Skladeb bylo spousta různých žánrů, nepochybuju, že to mělo největší bitrate, co jde sehnat. Zesilovač byl ten Accuphase A-47, co byl na srazu, taky SMSL DAC. Vismax byly připojený CYSY 2,5 zapojeným do kříže a přepínaly se výstupy A, B na Accuphase, hlasitost se dorovnávala na DAC.
U sebe jsem poslouchal H-Blockx/Time to Move, Tinu Turner / Wildest Dreams a z youtube tuhle La belle mixtape. Tyhle moje aktivy pohání Pioneer VSX-924 krmený RPi4/CamillaDSP jako USB zvukovka, Vismax poháněl TPA3255/Xonar U7 MKII. Přepínal jsem na kompu zvukovky, hlasitost byla srovnaná na zesilovačích.


Antonio asi jsi trefil hřebíček na hlavičku. Uvědomuju si, že na poslechovce byly ještě jedny bedny, které byly "bodové", bez prostoru - ty co jsou na židli vpravo. Taky pidi střeďáček
https://i.postimg.cc/9XSs4ZBP/20220903-113836.jpg

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

1watt napsal:

Tak holt to drž v tajnosti no, co si poslouchal a na čem..
Nevim, proč je to tak tajné, že to tady nenapíšeš

To bylo na mě?

Poslouchám na nevalném, ale mě snad postačujícím zařízení.
Yamaha R-N803D

Poslouchám všechno (rock, pop, techno), takže teď to asi po třech hodinách vypnu a snad už zítra budu srovnávat.
Dnes nemám srovnání, ale musím říct, že se mi podání Vísmaxů moc moc líbí. Slyším tam (za mě) všechno, zatím výhrad nemám smile
Po prvním dni poslechu si tedy myslím, že by to klidně mohly být mé budoucí smile

Příspěvky [141 až 160 z 195]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£