Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 10)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 195]

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

HOTOVO

Díky dhamanovi za poskytnutí součástek na stavbu výhybek, dopadly takto:
https://i.postimg.cc/3yhZWdtX/DSC02569s.jpg https://i.postimg.cc/GB4wX30s/final1.png

Soubor tady aktualizován.

Za mě je tohle maximum, pokud nechci dělit velmi nízko a kupovat větší součástky a srát se s nezbytným RLC u basáku. Tohle by ani nebylo potřeba, kdybych basák dal těsně pod střeďák, ovšem to by zvýraznilo stojaté vlnění prolézající bassreflexem a já chtěl bassreflex mít top, proto takové rozmístění, něco za něco. Rozhodně basy, ač jsou čisté, mohlo jich být víc. Středovýšková část je zajímavá v tom, že má jeden společný rezistor - nechová se to stejně jako dva rozdělené do obou sekcí. Lze poslouchat nahlas a ještě přidávat, což je přesně v kontrastu s tím, proč je 1watt chtěl hodit na hnůj. Třeba se k němu někdy dostanou.

Bedny jsou "putovní" a odteď nejsou moje, dejte mi vědět do SZ, kdo je chce, za nějaký čas je zase pošlete dál. Rád bych to udělal tak, že bedny dovezu (okolí Brna nebo směr Olomouc, Bruntál, Ostrava), a ideálně můžeme i rovnou poslechnout a porovnat s čímkoli co máte a já to aspoň uslyším jinde, než u sebe.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

V čem jde simulovat to stojaté vlnění a vliv umístění basáku v ozvučnici?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Hornresp, ale pro mě je teda uživatelsky nepříznivej smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

antonio>
Zajímavá myšleka, putovní bedny.
Jak se ti jeví zvuk?

Chtěl bych docela slyšet AL200, překvapuje mě, že nejde moc odspodu, objem jsem ve vlákně nenašel, ale přes 30 litrů by to být mohlo...?

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Má to 37 l. V porovnání a jak si pamatuju svoje 3p s PL22WR09 v asi 25 l to nejde tak hluboko, na basové orgie to není, a dost možná i někoho zklame, na druhou stranu to nehučí, z bassreflexu neleze nic navíc a pravděpodobně ani nedojde k šelestům, byť je jeho průměr menší, než u originálu Classic 200. Naladěno na 35 Hz.

Nahoře to má pěkný prostor, bylo by to ale lepší, kdyby na směrovkách vertikálně mezi středem a basem nebyla díra - není prostě správné, aby bas byl od středu při takovém dělení tak daleko. Při blízkém poslechu to asi vnímám, ale může se to velmi dobře zamaskovat při běžné obývákové vzdálenosti a v takovém prostoru zahrát i dobrý bas, moje podmínky nejsou dobré.

Projev na výškách a středech není zabarvený nebo šustivý, zkreslením to netrpí, takže to umí hrát i nahlas. Oproti Classicu 200 je tohle pásmo víc utlumeno a přesto mi na některých nahrávkách přijde, že by se hodilo ještě ubrat. Mám ale zkušenost, že starší ročníky by to už neslyšeli. smile

(upravil BlackRider 24. 11. 2021 4:40)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Díky za rozvedení zvuku beden.

Popis podání na basech odpovídá tomu, jak si vysvětluju "zabarvení" AL memembrány. Sušší, přímý bas a zároveň docela razantní (s oblibou vzpomínám na L15RLYP v 5,5l BR). Jak říkáš, při akurátním umístění to bude určitě cajk. Jasan, každej měnič má svý specifika, ale bas z hliníku za mě ano. smile Nedíval jsem se, jak moc se shodují TSP s datovým listem, možná jsi natrefil na trošku "jiné" měniče? U již zmíněného Seasu se mi TSP moc neshodovaly. Každopádně dobrá práce pro hifi osvětu, to je supr. Rád bych je porovnal se svýma KEF. Osobně si myslím, že by každý bedny hrály dost jinak. A ani jedny ne zle.

Web

(upravil antonio 25. 11. 2021 18:19)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Parametry jsou tady, Němci to dělají precizně a jestli jinde uvidíš jiné Mms, tak to jen znamená, že není změřené přesně.

Edit: Takže BlackRider poskytnout prostor pro poslech nemůže, hledá se tedy kdo nám poskytne teplé místečko, takový minisraz. Ideálně tento víkend nebo zítra?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

U mna kludne kedy kolvek len zial je to asi od ruky sad A este teraz ten nudzovy stav zase.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Panove prostor na minisraz muzu zitra nebo v sobotu odpoledne poskytnout v Brne. Vismax me moc zajima. Rad poznam vic lidi z mistni kliky (a okoli). I kdyz max hlasitost tu jde jenom omezene - byt a sousedi. Pohosteni, zes, DAC a PC zajisteno.

(upravil BlackRider 25. 11. 2021 23:30)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Chlapi určitě bych se toho rád zúčastnil, dovezu svý bedny a železo (provozuju přes miniDSP 3p v aktivu) a též rád poznám lidi z fóra osobně. Jen teda bedny nejsou úplně malý, takže trochu posilka. smile

S tím časem to bude trochu složitější:
Zítra můžu:14:30-18:00 (možná půjde posunout)
Sobota: 17:00 - ???

Web

(upravil antonio 25. 11. 2021 23:45)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Hanzi: to by bylo super, za mě můžu oba dny, mně by vyhovoval ten pátek, dělat bordel do šesti.

BlackRider: Znamená to teda, že bedny si nechá Hanzi?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Záleží co Hanzi - jestli si je bude chtít nechat a taky jestli bych případně naskládal do auta moje (865x220x340) a Vismaxy.
Kdyžuž je možnost si bedny půjčit, chtěl bych toho využít, ale klidně až by si je Hanzi naposlouchal...?

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Tak dneska můžu až od 16:15 do ?. Jestli je tu možnost, tak bych Vismaxy přivez do Řícmanic třeba příští týden.
Posílám vám kontakt do sz. Namažte si svaly, je to tu 4. patro bez výtahu.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Dík Honzo, kontakt uložen do founu.

Supr, situace se pořád mění a vyhovuje mi to spíš v ten čas, co píšeš a můžu pobýt dýl než do 18:00. Bylo by případně možné přibrat ještě jednoho kámoše? Chápu, že je to prostorově omezeno a ani nevím na beton, zda mu to vyjde časově.

No a já zatím můžu přemýšlet, zda vyměknu a vezmu pouze 10l 2p s koaxem, nebo ty 3p. big_smile Obojí ale hraje plnohodnotně.

Musím vzít:
- NTB
- externí zvukovkou
- miniDSP
- 6-ti kanál koncák
- kabeláže

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Můžu se stavit? Kdyžtak tel na mě 736 639 663

Web

(upravil antonio 26. 11. 2021 11:01)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Adresu mám, vidím ti do oken, takže to nebudu dávat ani do auta. big_smile Můžu být 1615 před vchodem, ty budky zvládnu vynést sám, jsou lehké. Blackovi pomůžu.

check: to by bylo fajn

(upravil Hanzi 26. 11. 2021 11:07)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

BlackRider: Za mě klidně nech 3p doma, však já se brzo stavím smile Ať jenom nezapojujem a nenosíme. Když vemeš kamoše bude nás 6 smile
Check: Stav se posilam sz s kontaktem
Antonio: Ozvi se - pomúžu nosit.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Hanzi>
Když já už jsme se skoro vyhecoval, že je vezmu, není to zas tak složítý (nejsou nějak extra těžký) na zapojování možná vynechám notes a hrál bych z FiiO M3 Pro a nebo použít tvůj zdroj zvuku, předpokládám, že RCA out máš.

Kámoš nakonec padá - nevychází mu to. 16:15 bych dle časovýho plánu mohl být též na značkách.

Web

(upravil dhaman 26. 11. 2021 11:12)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ej skoda, ze je u nas vynimocny stav dobehol by som a zobral KEF LS50 meta, DAC a HYPU. Mozno nabuduce.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Tak zrovna padesátky mety by mě dost zajímaly.. smile
Někdy příště, stojí to za ... s koroňákem.

Web

Příspěvky [41 až 60 z 195]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£